7.10.2021

Bitvu dvou neporažených týmů zvládly lépe volejbalistky Ostravy

Čtvrteční zápasy 4. kola UNIQA volejbalové extraligy žen 2021/22 přinesly zajímavé výsledky. Ostravské volejbalistky si udržely neporazitelnost i po dramatickém utkání s Olomoucí, brněnské derby na palubovce Šelem po pětisetové bitvě nakonec ovládl celek Králova Pole. Absenci sesterského nahrávačského dua Přerova využil Šternberk k zisku prvního vítězství. Překvapivá je také výhra Frýdku-Místku nad pražským Olympem, naopak podle papírových předpokladů dopadlo utkání v Liberci, který i po utkání s Prostějovem neztratil ještě v domácím prostředí ani set.

TJ OSTRAVA - VK UP OLOMOUC

TJ Ostrava přivítala v rámci čtvrtého kola UNIQA volejbalové extraligy žen družstvo VK UP Olomouc. Domácí hráčky zatím ve všech třech předchozích utkáních zvítězily, získaly v nich osm bodů a patřila jim před utkáním průběžná druhá příčka v tabulce. Hostující děvčata z Olomouce odehrála o zápas méně, avšak obě předchozí utkání vyhrála a neztratila ani set. Olomoucký celek se před utkáním nacházel hned za Ostravou na třetí příčce v tabulce. Očekával se velmi zajímavý souboj. Mladý ostravský tým změřil síly se zkušeným celkem Olomouce, který má v týmu několik zahraničních posil. Drama nakonec trvalo pět setů, rozhodnout o vítězi musel až tie-break. V něm se radovaly hráčky domácího celku TJ Ostrava, které zatím v letošní sezoně nepoznaly prohru.

TJ Ostrava – VK UP Olomouc 3:2 (25:22, 25:22, 20:25, 27:29, 15:10)

Rozhodčí: Trumpeš D., Peloušek J.

Počet diváků: 150

Domácí: Zemanová, Pospíšilová, Štrbová, Jedličková, Kotlabová, Nečiporuka, libero Jančová. Střídaly: Kašparová, Jasečková, Bauerová, Chládková

Hosté: Gambová, Mostsitska, Štimac, Šepeľová, Blanco, Babič, libero Kulová. Střídaly: Šmídová, Lazárková, Kneiflová

Andrea Štrbová (kapitánka TJ Ostrava): „Jsem ráda, že máme další výhru doma. Chtěla bych pochválit Olomouc, protože hrála opravdu výborně a předvedla perfektní výkon na naší palubovce. Chtěla bych poděkovat divákům a jsem ráda, že jsme předvedly týmový výkon. Skvěle zahrály všechny hráčky i z lavičky, zvláště Sany (pozn. Sandra Kotlabová), která to držela celý zápas a jsem ráda, že jsme to dotáhly do vítězného konce.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Já jsem si dnešní zápas moc užil, protože předchozí dva zápasy jsem byl na tzv. PP (pivo, párek) v hledišti, takže dnes jsem byl blíže hřišti a byl to z naší strany výborný vstup do zápasu proti Olomouci, který je jasným favoritem ligy. Olomouc má spoustu cizinek. Bohužel jsme nebyli tak důrazní a agresivní další dva sety, ale důležité bylo, že jsme se vrátili do zápasu i po prohrané koncovce čtvrtého setu, řekl bych smolně prohrané. Tie-break byl zcela jednoznačný. Takové zápasy musí samy o sobě zvát daleko více fanoušků do hlediště a my chceme hrát pro diváky, holky dneska odehrály bombastický zápas.“

Barbora Gambová (kapitánka VK UP Olomouc): „V prvních dvou setech jsme udělaly hodně chyb na servisu a ztratily jsme dvě těsné koncovky. Ostrava hrála dobře celý zápas, my jsme od třetího setu zlepšily naši hru a tím jsme dotáhly zápas do tie-breaku. Čtvrtý set byl hodně o štěstí, vedly jsme, ale pak jsme domácí nechaly nás dotáhnout a se štěstím jsme uhrály koncovku. Tie-break je vždy o štěstí, o pár míčích a Ostrava nás tam párkrát čapla a uhrála to a zaslouženě vyhrála.“

Martin Hroch (trenér VK UP Olomouc): „Ostrava odehrála výborný zápas. Ve všech setech ukázala, že má tu hru srovnanou, že už na tom pracuje hodně dlouho a my jsme dneska hráli katastroficky v obraně, obzvláště na bloku. Věděli jsme, co máme blokovat, ale holt se nám ty hráčky nepodařilo zastavit. Tam bych asi viděl největší problém, jinak ta hra byla vyrovnaná a myslím si, že se to utkání muselo divákům líbit.“

Úvod prvního setu byl velice vyrovnaný. První přímý bod z podání zapsala domácí Sandra Kotlabová, která upravila stav na 5:4. Ostrava sice vedla ještě 7:5, hostující celek pak třemi body v řadě otočil na 7:8. Za stavu 11:14 si bral první oddechový čas trenér domácích Zdeněk Pommer. Ostravské volejbalistky dotáhly na 13:14, následoval boj o každý bod. Domácí hráčky musely stále dotahovat rozdíl ve skóre. Od stavu 16:18 Ostrava zapsala hned čtyři body v řadě a šla do koncovky s dvoubodovým náskokem 20:18. Také koncovka nabídla velký boj o každý bod. Za vyrovnaného stavu 22:22 přišel další oddechový čas domácích. Ostravské volejbalistky ale zvládly koncovku prvního setu lépe a další body už soupeři nedovolily. Druhý oddechový čas si bral za stavu 24:22 pro Ostravu i hostující trenér. Ani ten však nezabránil domácím v získání prvního setu. Ostrava zvítězila poměrem 25:22.

Druhý set začal opět napínavou přetahovanou. Tříbodový rozdíl ve skóre ukázala světelná tabule v hale až za stavu 10:7 pro domácí tým, na což reagoval trenér hostů Martin Hroch oddechovým časem. Po něm Ostrava zapsala další dva body a stav už byl 12:7, později 14:7 pro domácí. Olomoucká děvčata snížila na 14:11. Ostrava si udržovala svůj (chvílemi těsný) náskok až do koncovky. Po vyhraném druhém setu v poměru 25:22 se domácí tým ujal vedení v zápase 2:0 na sety.

Na začátku třetí sady se opět bojovalo o každý bod. Vyrovnáno bylo ještě za stavu 8:8, pak ale hostující tým přidal na důraze v útoku a lépe blokoval. Olomoučanky poté odskočily (8:12, 9:14 z pohledu domácích). Domácím hráčkám se přestalo dařit a vysokoškolačky tak udržovaly pohodlný náskok (14:20, 18:24) až do konce setu, který nakonec skončil 25:20 pro Olomouc.

Čtvrtý set nabídl opět dramatický úvod, ale osmibodová série olomouckých hráček znamenala změnu skóre ze stavu 7:6 na 7:14. Domácím se podařilo nepříznivý vývoj setu zvrátit. Bylo srovnáno na 18:18, později na 22:22. Koncovka byla napínavá a přinesla další nerozhodný stav (24:24). Ostrava nedokázala proměnit tři setboly a z vítězství ve čtvrté sadě se nakonec radovaly hráčky Olomouce. Utkání šlo za vyrovnaného stavu 2:2 do tie-breaku.

Úvod pátého setu se nesl ve znamení těch předchozích. Srovnáno bylo za stavu 5:5, Ostrava poté odskočila (7:5) a strany se v utkání naposledy měnily za stavu 8:6 pro domácí tým. Ostravské volejbalistky už si náskok dokázaly udržet a nakonec zvítězily 15:10. Celkově tak porazily soupeřky z Olomouce 3:2 na sety.

Autor: Radek Karnufek

TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK – PVK OLYMP PRAHA

Ve čtvrtečním podvečeru nastoupily proti sokolským volejbalistkám hosté z Prahy. Ambiciózní Olymp, který byl favoritem utkání, se ale domácímu týmu podařilo překvapit a v zápase zvítězit.

TJ Sokol Frýdek-Místek - PVK Olymp Praha 3:1 (25:17, 13:25, 25:21, 25:17)

Rozhodčí: Možnár, Spáčil

Počet diváků: 100

Domácí: Hadáčková, Navrátilová, Ulumbelashvili, Mitrega-Mamica, Diatková, Petrová, libero Teperová. Střídaly: Šnellyová, Radulovič, Kavková, Tkáčová

Hosté: Šimáňová, Poloučková, Lukešová, Bartošová, Brichtová, Virtová, libero Pešková. Střídaly: Kalhousová, Neumannová, Brancuská, Patočková

Michaela Hadáčková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Obrovská radost po dnešním vítězství 3:1, po malém zkratu v druhém setu jsme se do hry vrátily bojovně a odvážně. Teď si trochu odpočineme a v sobotu se těšíme na Liberec.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek): „První set jsme Olymp odstřelily servisem, pak přišlo klasické polevení v druhém setu. Třetí a čtvrtý set jsme i přes dramatické chvilky byly lepší na servise a následně těžily z naší dobré obrany. Pochvalu zaslouží za útok Šnellyová, nicméně celý tým příkladně bojoval a své vítězství si plně zasloužil.“

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): „V dnešním zápase jsme udělaly strašně moc chyb. Náš výkon je jako na houpačce. Bohužel v některých chvílích zápasu je vidět mládí a nezkušenost našeho týmu.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Chtěli jsme víc, mohli jsme víc. Rozhodující okamžiky třetího setu (14:18, 18:18, 21:21) a čtvrtého setu (14:15, 15:17) jsme nezvládli. Celkově jsme hůře přihrávali a v rozhodujících okamžicích i útočili.“

V začátku prvního setu po pár nepřesnostech sokolky zpřesnily hru a udržovaly si několika bodový náskok, vedly 12:8, 17:13. Olymp sice dotáhl na 18:16, ale samotná koncovka už patřila domácímu týmu. V druhém setu dokázaly sokolky držet krok se soupeřem do stavu 5:5, poté to byla jednoznačná záležitost hostů. V průběhu třetího setu dokázaly domácí volejbalistky vést 18:13, soupeř však vyrovnal na 18:18, ale závěr sady si Frýdek-Místek pohlídal. Čtvrtý set měl nejvyrovnanější průběh, Frýdek-Místek dokázal otočit ze stavu 13:15 na 19:15, kdy si hodně pomohl servisem, a taky díky tomu, vyhrály celý zápas 3:1.

Autor: Radivojevićová

VK DUKLA LIBEREC – VK PROSTĚJOV

V dalším extraligovém kole přivítaly děvčata Dukly kvalitní tým z Prostějova, který pouze jednou letos prohrál ve druhém kole v Ostravě. To Dukla je zatím 100% na domácí palubovce bez ztráty setu. V posledním kole své vítězství vybojovala Dukla v Brně až v tiebreaku. V loňském ročníku svěřenkyně Libora Gálíka s Prostějovem zvítězily dvakrát bez ztráty setu. Proto byly i pro dnešní zápas favoritem. Dukla splnila svoji roli a opět vítězí i nad Prostějovem na domácí palubovce bez ztráty jediného setu.

VK Dukla Liberec – VK Prostějov 3:0 (25:20, 25:11, 25:20)

Rozhodčí: Matěj Dmejchal, Alexander Nedbálek, delegát utkání Břetislav Popadinec

Počet diváků: 224

Domácí: Nečasová Michaela, Ovečková Lenka, Kojdová Petra, Blažková Lucie, Kvapilová Nikola, Nová Lucie, libero Dostálová Veronika. Střídaly: Bartošová Karolína, Šotkovská Anna, Kohoutová Kateřina

Hosté: Bajusz Simona, Fričová Karolína, Kvapilová Kateřina, Beránková Michaela, Michalíková Martina, Loff Da Silva Raguel, libero Stavinohová Adéla. Střídaly: Smolková Michaela, Kožoušková Petra, Dvořáčková Klára

Veronika Dostálová (kapitánka VK Dukla Liberec): Jsme rády za další domácí vítězství v poměru 3:0. Je vidět, že nechceme pouštět soupeře do dalších setů, což je pro nás dost důležité. Jsem ráda, že jsme to opět takto zvládly. Pro nás je velmi důležitá výhra ve třetím setu. Protože jsme dokázaly velmi lehce zvítězit v druhém setu a ve třetím jsme prohrávaly a dokázaly jsme zase zapnout.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): „Vyhráli jsme docela s těžkým soupeře, protože Prostějov bude letos patřit k týmům v horní části extraligové tabulky. Jsem naprosto spokojen s naším servisem, ale samozřejmě máme ve hře spoustu nedostatků a musíme tu naši mezihru zlepšit, protože tam je to hlavně o volejbale a nemůžeme se spoléhat jenom na servis.“

Simona Bajusz (kapitánka VK Prostějov): Dnes jsme hrály proti favoritovi ligy. Chtěly jsme hrát tvrdě na servisu a trochu tím Duklu potrápit. To se nám ale nepovedlo. Liberec nás celé utkání tlačil servisem a my jsme nedokázaly s ním držet krok. Takže si Liberec zasloužil vyhrát 3:0. My máme ještě na čem pracovat a zlepšovat se.“

Miroslav Čada (trenér VK Prostějov): „Myslím si, že mezi námi a Libercem byl velký rozdíl v útoku. V této činnosti nás domácí hráčky převyšovaly a zaslouženě zvítězily.“

Nekonečně dlouhou hrou začíná dnešní utkání. Po několika krásných výměnách nakonec míč od bloku lehce tečuje anténku a Prostějov se raduje z prvního bodu (0:1). I v dalších rozehrách jsme svědky pěkných výměn s tvrdým zakončením z obou stran a na ukazateli skóre je stav stále vyrovnaný (5:5). Až při podání Lucie Nové se konečně Dukla dostává do tříbodového vedení (8:5 – time hosté). Po oddechovém čase tu máme první přímý bod z podání a další plusový bod. A když Petra Kojdová trestá hned z první nepřesnost hostů, domácí již vedou o pět bodů (10:5). Po bloku Petry Kojdové si žádá trenér hostů Miroslav Čada svůj druhý oddechový čas (14:8). Po time na podání přichází Karolína Fričová a esem snižuje na rozdíl čtyř bodů (14:10). Další snížení hostů zaznamenává blokem Martina Michalíková a přímým bodem z podání Michaela Beránková a z nadějného náskoku Dukle zbývají poslední dva body. To nenechává v klidu domácího trenéra Libora Gálíka, který rozjetý Prostějov zastavuje oddechovým časem. Ani po time se nedaří Dukle získat podání na svoji stranu. Tvrdý útok ze zadní zóny (Michaela Beránková) a domácí již vedou o pouhý bodík. Naštěstí další podání již končí v síti a Dukla se dostává ke slovu. Eso Nikoly Kvapilové, úspěšný blok Lucie Nové a blok v síti hostů znamená, že domácí opět vedou o krásných pět bodů (20:15) a zisk setu mají na spadnutí. V koncovce setu hosté střídají a set nechtějí nechat Dukle zadarmo, ale chycené míče v poli v body proměňuje Nikola Kvapilová a koncovka je velmi blízko (23:17). Po vytlučeném bloku (Petra Kojdová) se domácí radují z prvního setbolu utkání (24:18). Hosté krásně sehraným signálem středem první setbol odvracejí (Kateřina Kvapilová), druhý tvrdou smečí (15). Až přesná zalívka Nikoly Kvapilové ukončuje první dějství a Dukla pokračuje na domácí palubovce stále bez ztráty setu.

Druhý set začala lépe Dukla, eso (Lenka Ovečková) a přesná smeč (Nikola Kvapilová) dovoluje domácím odskočit o dva body (2:0). Další přímý bod z podání Dukly (Petra Kojdová) a domácí již vedou 4:1. Po úspěšném bloku (Lucie Nová) už zastavuje Prostějov hru oddechovým časem (6:2). Ani odpočinek nezastavil příděl bodů na straně Dukly. Nikola Kvapilová smečí a Michaela Nečasová blokem přidávají další dva bodíky a Dukla již vede o šest bodů (8:2). Po první chybě hostů na útoku v druhém setu tu máme druhý time Prostějova (10:3). Jednoblok Lucie Nové a další obrana na síti (Michaela Nečasová) už znamená desetibodový rozdíl mezi oběma družstvy (13:3). Hostující tým již vystřídal celou lavičku, ale Dukle se prostě dnes daří na všech postech a diktuje tempo hry (14:3 – eso Nikola Kvapilová). Přesto musíme na podání v dresu Prostějova pochválit mladičkou Michaelu Smolkovou, která přímým bodem snižuje na 17:8. Ale to je strany hostů vše. Podání Petry Kojdové a chytrost na útoku Lucie Nové nám rychle přibližuje zisk druhé sady pro domácí (22:9). První setbol druhé sady zaznamenává nekompromisně středem Michaela Nečasová (24:11). Hned první setbol proměňuje ze zadní zóny (pipe) Petra Kojdová a domácí již vedou 2:0 na sety.

Ve třetím setu se Prostějovu podařilo nahlédnout do tříbodového vedení hned na úvod po bloku a tvrdé smeči středem (3:6 - Da Silva Raguel Loff), které si zlepšenou hrou udržují až do podání Lucie Nové. Na jednom postavení máme rychle vyrovnáno a hosté zastavují hru oddechovým časem (9:9 - eso a zalívka Lenky Ovečkové). Po tvrdém zakončení z hlavního kůlu Petry Kojdové jsou domácí v nepatrném vedení (10:9). Další plusový bod přidává středem Lucie Blažková a domácí hráčky začínají mít opět více ze hry (12:10). Nepříjemné podání Lenky Ovečkové nenechává v klidu trenéra Prostějova Miroslava Čadu, který rychle žádá oddechový čas (eso - 15:11). Po jedné z mála nevynucených chyb na útoku Dukly se hosté přibližují na jediný bod (16:15) a možná budeme svědky dramatické koncovky. Bohužel chyba na útoku Prostějova nás o tuto příležitost rychle připravuje. Domácí volejbalistky si tří až čtyřbodové vedení pohlídaly a za stavu 24:21 se po zalívce Nikoly Kvapilové radují z prvního mečbolu. Hned první mečbol je proměněn blokem (Nikola Kvapilová) a Dukla opět doma vítězí bez ztráty setu.

VK ŠELMY BRNO – VK KRÁLOVO POLE

Brněnské derby slibovalo na úvod UNIQA extraligy žen zajímavou podívanou. Šelmy ve svém prvním domácím zápase hostily klub Králova Pole, které navzdory dobrým výkonům stále v této sezóně nedosáhl vítězství. To se však po dnešní napínavé bitvě změnilo.

VK Šelmy Brno – VK Královo Pole 2:3 (26:24, 20:25, 25:20, 21:25, 12:15)

Rozhodčí: Ištvanech M., Kavala T.

Počet diváků: 369

Domácí: Nováková, Borovcová, Podhrázká, Mikysková, Pluhařová, Širůčková, libero Chevaliérová. Střídaly: Komárková, Faltínová, Mokrá

Hosté: Pelikánová, Bukovská, Koulisiani, Sweet, Pavlíková, Hrušecká, libero Digrinová. Střídaly: Moreno Borrero, Pavlicová, Jelínková, Judlová

Soňa Nováková (kapitánka VK Šelmy Brno): Co k tomu říct…, náš druhý tie-break a druhá prohra. Myslím si, že zápas to byl divácky atraktivní. Dobrá obrana v poli na obou stranách. Myslím si, že zápas v závěru rozhodla odvaha soupeřek na podání.“

Ondřej Boula (trenér VK Šelmy Brno): „Soupeř hrál odvážně a zatlačil nás servisem. Ve chvílích, kdy hrajeme pod tlakem, tak ztrácíme odvahu. Některé hráčky do zápasu vnesou v těchto momentech strach a uchýlíme se k věcem, které nám nefungují. Nakonec jsem rád alespoň za bod.“

Daniela Digrinová (kapitánka VK Královo Pole):Jsem velmi ráda, že jsme konečně prolomily sérii prohraných tie-breaků a připsaly jsme první výhru v sezóně. Zápas byl nahoru dolů, ale myslím si, že jsme nakonec byly lepší v útoku a na podání.“

Richard Weisner (trenér VK Králova Pole): „Bylo to derby se vším, co se patří. Emočně vypjaté, samozřejmě nervozita se projevovala, ale přesto kvalitní výkony na obou stranách. My jsme rádi, že se nám konečně podařilo prolomit čtyřzápasovou prohrávací šňůru. Tady je vítězství vždycky cenné a všechny hráčky a celý realizační tým má velkou pochvalu.“

Do prvního setu vstoupily hůře hráčky hostujícího týmu, dělaly více nevynucených chyb na útoku a hlavně proto si od začátku setu hráčky Šelem vytvořily náskok, který si držely až do koncovky. Mladé hráčky z Králova Pole však svůj výkon zlepšily a postaraly se o zdramatizování koncovky. Nicméně jim to na vítězství prvního setu nestlačilo a Šelmy se tak ujaly vedení 1:0 na sety.

Start do druhého setu se lépe vyvedl mladému celku z Králova Pole. Mírný náskok tří bodů však Šelmy dokázaly rychle smazat. Do stavu 16:16 oba celky poctivě ztrátovaly. Zlom v druhém setu nastal při podání hostující smečařky Pavlíkové, která svým servisem dokázala odskočit domácím Šelmám na rozdíl pěti bodů a tento luxusní náskok už si hráčky Králova Pole pohlídaly.

Sestavami obou celků se v průběhu setů hodně točilo. Výjimkou nebyl ani začátek třetího setu. Střídající hráčky se dokázaly vždy dobře zapojit do průběhu utkání. To se projevovalo vyrovnanou hrou na obou stranách. Od začátku setu byla hra vyrovnaná a o dlouhé výměny nebyla nouze. Jak v obraně na síti i v poli a následně i na útoku si oba týmy udržovaly podobnou úspěšnost. Role se ve třetím setu otočily a náskok čtyř bodů se podařilo vybojovat Soně Mikyskové na podání. Tento náskok už brněnské Šelmy nepustily a ujmuly se tak vedení v zápase 2:1 na sety.

Ztráta koncovky třetího setu volejbalistky Králova Pole nezlomila a opět se Šelem ze začátku čtvrté sady držely. Dlouho se žádnému týmu, díky dobrému příjmu a následnému útoku, nedařilo odskočit ve skóre o více než dva body. Intenzita utkání společně s emocemi se stupňovaly. S větším nátlakem se lépe v důležitých momentech vypořádaly hráčky Králova Pole. Zlepšily se ve všech činnostech a zaslouženě si strhly koncovku čtvrté sady na svoji stranu poměrem 21:25.

Do páté zkrácené sady hráčky Králova Pole doslova vlétly a hlavně díky dobrému servisu a výbornému útoku se ujaly vedení 1:5. Následující momenty zkrácené páté sady rozhodovalo hlavně podání. Šelmám se sice ve skóre povedlo dotáhnout na Královo Pole, strany se ovšem otáčely za stavu 7:8. Hráčky Králova Pole nastoupily po změně stran bojovněji do závěru celého zápasu. Vytvořily si tříbodový náskok a tímto rozdílem zápas i dotáhly do vítězného konce.

Autor: Pavel Koukal

VOLEJBAL PŘEROV – TJ SOKOL ŠTERNBERK

Bez nahrávaček to Zubřicím šlo jen stěží. Volejbalistky Přerova postrádaly ve čtvrtečním utkání obě sestry Zatloukalovy, na nahrávce tak nastoupila trenérka mládeže Petra Zajícová. Přes veškerou snahu se z prvních bodů v sezoně radoval hostující Šternberk, který zvítězil 3:0 na sety. Přerovanky tak v novém extraligovém ročníku stále čekají na zisk první sady.

Volejbal Přerov – TJ Sokol Šternberk 0:3 (21:25, 18:25, 23:25)

Rozhodčí: M. Hladišová, P. Dušek

Počet diváků: 195

Domácí: Petra Zajícová, Brianna Gardner, Michaela Dlouhá, Latoya Hutchinson, Šárka Semerádová, Alicia McClellan, libero Adriana Kulová. Střídaly: Barbora Šádková, Aneta Köhlerová, Tereza Baláková

Hosté: Dominika Ramajová, Lucia Herdová, Adriani Kamidinová, Nikola Látalová, Zuzana Látalová, Katarina Körmendyová, libero Tereza Slavíková. Střídaly: Bára Abendroth, Amálie Vyjídáková, Eliška Kořínková

Barbora Šádková (kapitánka Volejbal Přerov) Utekl nám začátek prvního setu, což nás negativně ovlivnilo. Celkově jsme se celý zápas trápily na útoku, když jsme vůbec neskládaly míče – příliš často jsme útoky kazily, anebo jsme pouze přehrávaly přes. Soupeř to dokázal dobře ubránit a z následných útoků bodoval. Absence nahrávaček Lucky a Míši Zatloukalových byla nepříjemná, ale myslím, že Zajda (Petra Zajícová) za ně zaskočila velmi dobře, v tom jsem až takový problém neviděla. Do dalších utkání musíme hodně zabrat, hlavně na útoku, být razantnější, možná přidat drzost, odvážnost a bojovat.

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Výsledek se mi těžce hodnotí, protože jsem velmi zklamaný. Ovlivnila nás absence obou nahrávaček, které jsou nemocné. Včera to už s nimi vypadalo lépe, ale viróza je nakonec stejně do utkání nepustila. Hlavní problém jsem každopádně viděl v tom, že děláme spoustu chyb ve hře, obzvlášť v důležitých momentech. Zkazíme servis, nepohlídáme si několik ulívek za sebou, a tím posadíme soupeře na koně. Oceňuji ale, že to holky nezabalily a do poslední chvíle bojovaly. Finiš třetího setu jsme měli dotáhnout na 24:24 - mrzí mě, že rozhodčí neviděla dotyk hostující hráčky se sítí. Tento moment samozřejmě utkání nerozhodoval, mohl však pro nás být alespoň pozitivním impulsem.“

Lucia Herdová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Čekaly jsme, že nás Přerov bude tlačit na přihrávce servisem, což se i potvrdilo. Myslím, že jsme soupeře měly dobře přečtené v obraně, takže se nám snáz bránilo, a tím pádem jsme si i lépe rozhazovaly útok na síti. Myslím, že kvalita na síti byla dnes naší hlavní výhodou. Věřím, že po posledních prohrách bude toto vítězství tím pravým povzbuzením pro náš tým.“

Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šterbnerk): „Nemůžu říct, že jsme utkání zvládli hladce, jak by se z konečného výsledku mohlo zdát. Byl to pro nás náročný zápas, obzvlášť v kontextu posledních prohraných utkání. Snad se nám tak povedlo tým nastartovat před náročnou šňůrou, která nás čeká. Situaci nám dnes usnadnila i zdravotní indispozice v přerovském týmu, každopádně mám radost z toho, že jsme byli schopní téměř celé utkání držet bodový odstup a zvítězit. Mrzí mě jen, že jsme stále nervózní v koncovkách setů - bylo to vidět hlavně v tom posledním, kdy jsme měli strach skládat balony a zmatkovali jsme. Na tom musíme zapracovat.“

Přerovské volejbalistky nastupovaly do utkání oslabeny o obě své nahrávačky, které skolila viróza. Na jejich místo tak musela narychlo naskočit Petra Zajícová. Přerovanky zahájily utkání nervózně a rychle prohrávaly 3:7, na což domácí kouč reagoval time-outem. Hráčky Šternberka hrály klidně, o dost přesněji, a první sadu ovládly 21:25.

Vstup do druhé sady měly domácí volejbalistky o mnoho lepší, když vedly i o tři body. Set se zlomil esem hostující Kamidinové, díky němuž Šternberk odskočil na 10:12, od té chvíle se domácí nedokázaly na soupeřky dotáhnout a druhou hru prohrály 18:25.

Třetí set nabídnul vyrovnaný a pohledný volejbal s dramatickým závěrem, v rámci nějž Přerovanky odvrátily čtyři mečboly. Na 24:24 již však skóre stáhnout nedokázaly, přestože se zdálo, že se hostující hráčka dotkla sítě. Protesty domácích ovšem byly marné a tým Šternberka tak ovládl i třetí sadu, a to 23:25.

Autor: Václav Havlík, foto J. Pořízek