9.3.2021

Blíže deváté příčce UNIQA extraligy 2020/21 jsou volejbalistky Frýdku-Místku

Druhé utkání o konečné 9. místo letošního ročníku UNIQA volejbalové extraligy žen 2020/21 patřilo od začátku do konce hráčkám Sokola Frýdek-Místek. Domácímu Šternberku se nepodařilo zastavit rozjeté soupeřky a nenašel způsob hry, jak utkání zvrátit ve svůj prospěch. Frýdek-Místek se tak ujal vedení v sérii hrané na tří vítězná utkání 2:0.

TJ Sokol Šternberk – TJ Sokol Frýdek-Místek 0:3 (15:25, 17:25, 17:25)

stav série 0:2

Rozhodčí: Možnár, Ištvanech

Domácí: Kamidinová, Abendroth, Herdová, Kořínková, Wanczyk, Látalová N., libero Slavíková. Střídaly: Látalová Z., Vyjídáková, Jarošová

Hosté: Uhrová, Pavelková, Hadáčková, Staňková, Borovcová, Mitrega, libero Teperová. Střídaly: Tkáčová, Petrová, Grygarová, Koloničná

Lucia Herdová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): Dnes soupeřky zahrály velmi dobrý zápas, předčily nás ve všech činnostech. Nám se nedařilo na příjmu ani v útoku. Trenér dal šanci mladším hráčkám, které předvedly bojový výkon. Zkusíme ještě zvrátit celkový stav v této séri, snad se nám bude dařit lépe než dnes!“

Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk): „Soupeř nás dnes zaskočil, vletěl na nás jako tajfun, od začátku utkání podával velmi kvalitní výkon. Bylo vidět, že se na nás soupeřky dobře připravily. Naše zkušené hráčky to zaskočilo. Dal jsem proto příležitost mladším hráčkám, které dohrály zápas s nadšením celkem obstojně. Na soupeřky to ovšem nestačilo.“

Daniela Pavelková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Soupeřky dnes působily celkem odevzdaně. Ze začátku utkání se nám podařilo získat náskok, který jsme si dokázaly, i přes naše tradiční chyby, udržovat ve všech setech do vítězného konce.“

Leoš Chalupa (trenér TJ Sokol Frýdek-Místek): „Budu stručný, jsem velice rád, že jsme potvrdili to, co jsme si dali dnes za úkol – přehrát soupeřky. Dařilo se nám i díky tomu, že trenér Šternberka vystřídal klíčové hráčky, kterým se v utkání nevedlo. Chtěli bychom v sobotu tuto sérii už ukončit našim vítězstvím doma ve Frýdku-Místku.“

Hráčky Sokola Frýdek-Místek si dokázaly hned u prvního podání Markéty Uhrové získat náskok pěti bodů (0:5), který soustředěnou hrou postupně zvyšovaly až na desetibodový rozdíl (9:19) a udržely ho až do konce setu, 15:25.

Stejný obraz hry se opakoval i v druhé sadě. Od stavu 7:14 se domácím nedařilo náskok soupeřek snížit a set skončil v poměru 17:25.

Ve třetím setu dal již trenér domácích Jan Drešl příležitost jen mladým juniorkám, které předvedly statečný a bojovný výkon, ale na zkušené a rozjeté soupeřky to nestačilo. Set skončil ve stejném poměru jako druhá sada - 17:25 ve prospěch Frýdku-Místku.

Autor: Libor Svoboda