25.9.2021

Hned na úvod UNIQA extraligy žen nebylo o napínavé zápasy nouze

V sobotu byly rozdány první body do tabulky UNIQA volejbalové extraligy žen 2021/2022. Kompletní 1. kolo odhalilo aktuální sehranost nově složených týmů a hned v úvodu extraligy byly k vidění i napínavé zápasy, které musel rozhodnout až tie-break. Dobře rozehraný zápas měly volejbalistky Králova Pole, ale Ostrava svou bojovností průběh utkání otočila a z Brna si odváží dva body. Bojovnost zdobila také oslabený pražský Olymp. Vyrovnanou partii s Šelmami, kdy ve čtvrtém setu musel odvracet brněnský mečbol, získal nakonec ve svůj prospěch. Ostatní zápasy přinesly vítězství papírových favoritů. Olomouc zvítězila ve Frýdku-Místku, Prostějov doma nezaváhal se Šternberkem. K tříbodové výhře dokráčela i liberecká Dukla, i když v úvodu utkání musela odrážet tvrdý atak hostujícího Přerova.

VK KRÁLOVO POLE – TJ OSTRAVA

V úvodním zápase extraligové sezóny 2021/22 změřily královopolské volejbalistky síly s Ostravou, a i když se ujaly v domácí hale na Vodově vedení 2:0 na sety, svedly s ní dlouhý souboj, který musela rozhodnout až pátá zkrácená hra. V tie-breaku napínavá bitva pokračovala, z nejtěsnějšího možného vítězství 13:15 se nakonec po dvou hodinách radoval v Brně ostravský tým, a domů si tak veze dva body.

VK Královo Pole – Ostrava 2:3 (25:22, 26:24, 11:25, 17:25, 13:15)

Rozhodčí: Hladišová M., Pítr V.

Počet diváků: 200

Domácí: Pelikánová, Bukovská, Judlová, Sweet, Pavlíková, Koulisiani, libero Digrinová. Střídaly: Pavlicová, Weissová, Hrušecká, Jelínková, Vystrčilová

Hosté: Štrbová, Jedličková, Kotlabová, Neciporuka, Zemanová, Kašparová, libero Jančová. Střídaly: Pospíšilová, Bauerová, Jasečková, Chládková

Daniela Digrinová (kapitánka Králova Pole): Výsledek nás strašně moc mrzí, hodně dnes udělala nervozita, byl to první zápas, s docela hodně lidmi. Nervozita z nás po celou dobu vůbec nespadla, kazily jsme na servisu a vůbec si jím nepomáhaly. Soupeřky nás naopak podáním dost tlačily a dobře přihrávaly.“

Richard Wiesner (trenér Králova Pole): „My si musíme projít těžkými zápasy, které nás mohou potrestat za to, že podlehneme atmosféře a vlastním chybám. Dnes je to škoda bodu, protože bylo vidět, že soupeř je na naší úrovni a na vítězství jsme určitě měli. Je to začátek a cesta bude ještě dlouhá, musíme to dnes dobře vyhodnotit a uvědomit si, že tímto výkonem neuspějeme ani proti slabším soupeřům a nemyslím tím kvalitou, ale sebevědomím.“

Andrea Štrbová (kapitánka Ostravy): „Jsme moc rády, že jsme zápas dotáhly do vítězného konce, ve třetím i čtvrtém setu jsme hrály skvěle týmově. Dnes hrály mladé hráčky výborně, měly jsme na úvod sezóny těžkého soupeře a bylo to hodně o emocích, ale zvládly jsme to.“

Zdeněk Pommer (trenér Ostravy): „Dnes jsme strašně bojovali a já si moc cením toho, že jsme otočili nepříznivý stav. Prohrávali jsme 0:2 u soupeře, který se chce dostat do horní čtyřky, takže musím holky pochválit za bojovnost. Pak se stalo, že jsem jeden set neviděl, protože jsem byl na chodbě, ale hráli jsme výborně a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.“

První set začal tahanicí o každý bod (7:7), pak ale hostující hráčky odskočily o tři body (8:11) a domácí tým si vzal oddechový čas. Volejbalistky KP Brna to nakoplo, skóre postupně při podání Hany Judlové otočily ve svůj prospěch (14:13) a time out tentokrát bral ostravský kouč. Královo Pole však sbíralo body dál (18:16) a soupeřky si drželo stále více od těla. Po přesné smeči Američanky Jazz Sweet vedl domácí tým 23:18, a i když v závěru sady proměnil až svůj čtvrtý setbol, vítězství si pohlídal (25:22).

V druhém dějství se v úvodu dostal ostravský tým do mírného vedení (4:6), KP Brno ale rychle srovnalo krok (7:7) a svěřenkyním Zdeňka Pommera se začalo znovu vzdalovat (13:9). Za stavu 18:15 hostující družstvo zastavilo hru oddechovým časem a po něm s domácími soupeřkami srovnalo krok (19:19). Set tak zamířil do napínavé koncovky a Ostrava při podání Kateřiny Zemanové připisovala body dál (19:21). Královo Pole ale nepolevilo v koncentraci a otočilo na 24:23. Tento setbol Ostrava sice odvrátila, za stavu 25:24 se jí to už však nepovedlo a KP Brno se ujalo vedení 2:0 na sety.

Před začátkem třetí sady byl ze hry na jeden set kvůli urážlivému chování vyloučen trenér Zdeněk Pommer a jeho roli přebral asistent Filip Hanák. Ostravské volejbalistky však hlavu nesvěsily, odstartovaly sadu vedením 1:4 a náskok pak už jen dál navyšovaly (3:9). Královo Pole, očividně pod tlakem, rozjeté soupeřky nedokázalo zbrzdit (6:15), a tak Ostrava vstupovala do koncovky za stavu 10:20. Závěr sady navíc skvěle odservírovala kapitánka Andrea Štrbová a se svými spoluhráčkami získala set poměrem 11:25.

Následovala bitva o každý míč (7:7), za lepší konec však znovu začaly tahat hostující Ostravanky (9:11) a za stavu 11:14 si vzalo KP Brno time out. Ostrava se zastavit nenechala a po přímém bodu z podání a úspěšném bloku vedla už 12:19. Ani další oddechový čas domácích nepomohl, ostravské volejbalistky dál zářily na bloku (13:21) i v útoku a výhrou 17:25 posunuly utkání do rozhodující zkrácené hry.

V tie-breaku odskočil v úvodu domácí celek na 4:2 a Ostrava si vzala hned dva time outy po sobě (5:2). KP pak dvakrát chybovalo na servisu, hostující hráčky se naopak nemýlily v útoku a bylo srovnáno na 7:7. Souboj pokračoval (9:9) a oddechové časy tentokrát vybíralo Královo Pole. Za lepší konec pak začaly tahat ostravské volejbalistky (9:12), domácí hráčky sice ještě srovnaly na 12:12 a v závěru (12:14) odvrátily mečbol, Ostrava ale tvrdou smečí zakončila dlouhý zápas pro sebe (13:15).

Autor: Barbora Mertová, foto Ivo Stejskal

TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK – VK UP OLOMOUC

V prvním zápase nové sezóny se utkala družstva z opačných konců loňské sezóny. Domácí Frýdek-Místek chtěl potrápit soupeře, ale to se jim dařilo pouze v prvním setu.

TJ Sokol Frýdek-Místek - VK UP Olomouc 0:3 (20:25, 19:25, 14:25)

Rozhodčí: Horký, Vachutka

Počet diváku 100

Domácí: Šnellyová, Petrová, Mitrega-Mamica, Kavková, Ulumbelashvili, Tkáčová, libero Teperová. Střídaly: Diatková, Radulovic, Hadáčková

Hosté:  Gambová, Mostsitska, Šimac, Šepelová, Blanco, Babic, libero Kulová. Střídaly: Lazárková, Šmídová, Kneiflová

Michaela Hadáčková (kapitánka Frýdku-Místku): „V prvním a druhém setu škoda balónu zadarmo, které jsme nebyly schopny potrestat. Ve třetím setu jsme odešly na přihrávce, Olomouc toho využila a jednoznačně vyhrála i třetí set.“

Alexandra Dedková (trenérka Frýdku-Místku): „Na začátek sezóny velice těžký soupeř. Pokud se nám dařil servis, byly jsme schopné hrát, když soupeř přihrál, nebylo v našich silách ubránit jejich středové hráčky. Mrzí mě výpadek soustředění.“

Barbora Gambová (kapitánka Olomouce): „Na začátku byla vidět nervozita u obou týmů z prvního zápasu sezóny. Dělaly jsme více chyb, od druhého setu jsme zpřesnily hru a zápas dotáhly do vítězného konce.“

Martin Hroch (trenér Olomouce): „Pro nás první utkání s novým týmem, v extralize mnoho nových tváří na palubovce. Z počátku nás Frýdek tlačil servisem, od druhého setu se začala probouzet naše větší zkušenost. Jsem rád, že se dostaly na palubovku všechny hráčky.“

V prvním setu začal lépe domácí tým, ale od stavu 11:11 už se chytly hostující volejbalistky z Olomouce a set dotáhly do vítězného konce. V druhém setu Sokolky pouze dotahovaly náskok soupeře a obdobný průběh měl i třetí set.

Autor: Radivojevićová

VK PROSTĚJOV – TJ SOKOL ŠTERNBERK

Zrádnou povinnost zvítězit – a pokud možno jasně za tři získané body – splnily prostějovské volejbalistky na startu nové sezóny bezezbytku. V 1. kole UNIQA extraligy žen ČR 2021/22 porazily v Národním sportovním centru PV nejmladší celek soutěže ze Šternberka, když první i poslední třetinu duelu měly suverénně pod kontrolou a jen v druhém setu musely krotit vážnější potíže. To se jim podařilo, premiérové utkání tudíž podle očekávání výsledkově opanovaly.

VK Prostějov – TJ Sokol Šternberk 3:0 (25:12, 25:23, 25:13)

Rozhodčí: Kavala T., Novák M.

Počet diváků: 250

Domácí: Fričová, Kvapilová, Kopáčová, Michalíková, Löff, Bajusz, libero Stavinohová. Střídaly: Smolková, Beránková, Kožoušková

Hosté: Ramajová, Herdová, Kamidinová, N. Látalová, Z. Látalová, Körmendyová, libero Slavíková. Střídala: Vyjídáková

Simona Bajusz (kapitánka Prostějova): „Máme tři body, takže nakonec spokojenost s naší premiérou v nové sezóně. Začaly jsme dobře, tlačily na servisu a první set měly jednoznačně pod kontrolou. Tím jsme se však asi trochu uspokojily, přestaly tlačit, hra se v druhé sadě vyrovnala. Dlouho jsme ztrácely, ale koncovku bravurně zvládla Kája Fričová, tu musíme pochválit. A třetí set už proběhl bez problémů.“

Miroslav Čada (trenér Prostějova): „První set byl z naší strany velice dobrý. V druhém jsme ale dost polevili na podání, soupeř lépe přihrával, přišly naše zbytečné chyby. Například jsme špatně blokovali vysoké útoky, proto hosté až do koncovky vedli. Naštěstí klíčový závěr se povedlo uhrát hlavně zásluhou Káji Fričové. Zbytek zápasu pak už pokračoval opět v naší režii díky dobrému servisu a menšímu počtu chyb. Za vítězství 3:0 jsme určitě rádi, výsledek je podle představ.“

Lucia Herdová (kapitánka Šternberku): „Začátek byl z naší strany velmi nervózní. Pro některé holky šlo o první zápas v české extralize žen, máme hodně mladý tým, a proto byla ta nervozita pochopitelná. V druhém setu jsme se zmobilizovaly, hrály mnohem lépe, držely nadějný vývoj. Ale bohužel nezvládly důležitou koncovku. Což nás trochu položilo a ve třetí sadě už jsme pak nedokázaly utkání zdramatizovat.“

Jan Drešl (trenér Šternberku): „Úvod nám vůbec nevyšel, dělali jsme moc chyb a soupeř byl jasně lepší. Až od druhého setu se holkám dařilo hrát to, co umí na trénincích, a náš výkon šel výrazně nahoru. Jen škoda závěru, kdy jsme vlastní nezkušeností neudrželi slibné vedení. Opakovaně jsme nepoložili útoky na zem, ztracená koncovka rozhodla celé utkání. Třetí sada se hodně podobala úvodní, znovu jsme nestačili kvalitě domácích, kterým gratuluji k vítězství.“

Nervozita z domácí premiéry v nové hale? Nic takového nebylo na hráčkách vékáčka v úvodu znát. Vstup do střetnutí zvládly výborně, především v pasáži od stavu 2:2 do 13:5 soupeřky nemilosrdně drtily. Účinným servisem, dobrou obranou i úspěšným zakončením, Sokolky neměly nárok. Až poté se hostující mladice chytily a celkovým zlepšením dotáhly (15:10), ale šlo pouze o chvilkový záchvěv. Favoritky zase přitlačily, aby zahajovací sadu ovládly naprosto jednoznačným způsobem – 25:12.

Začátek druhé části však už vypadal úplně jinak. Šternberská děvčata odhodila zábrany, přestala tolik chybovat a zatlačila podáním. Naopak Čadovy svěřenkyně polevily, nejen vinou horší přihrávky šel jejich výkon dolů (5:3 – 6:8). Těžko překonávaly obětavou defenzivu TJ, rázem tak fanoušci sledovali rovnocennou partii. Ani obrat z 11:12 na 14:12 neměl rozhodující dopad, neboť ženy VK zanedlouho vyrobily několik ofenzivních hrubek za sebou a protivnice znovu ožily (15:16). Při skóre 18:20 se dostaly velice blízko k zisku setu, o chvíli později byly ještě blíže (20:20 – 20:22). Teprve tehdy zabral papírově silnější mančaft opravdu naplno a mohutným náporem „made by Fričová“ důležitou koncovku skvěle strhl ve svůj prospěch – 25:23.

Tím se parta okolo kapitánky Bajusz vrátila do předchozí pohody. Její herní produkce opět nabrala vyšší úroveň, permanentní tlak nutil Drešlovy ovečky k různým zaváháním a náskok rychle narůstal až na 13:5. Stejně jako v úvodním dějství pak volejbalistky v černých dresech vystřihly i uprostřed třetího dílu trochu nadějnější pasáž (15:10), ovšem jinak tahaly za kratší konec zápasového provazu. A rozjeté vékáčko bezpečně dovedlo celý duel do hladce vítězného závěru – 25:13 a 3:0.

Autor: Marek Sonnevend, foto Anry Lukáč

PVK OLYMP PRAHA – VK ŠELMY RRNO

Prvnímu mistrovskému utkání v sezóně předchází velká očekávání a otázky. Navíc po skoro roce a půl se bude hrát bez diváckého omezení. Olymp hrál naposledy ve své hale 11. března, kdy po heroickém výkonu s Prostějovem postoupil do semifinále play-off. Brněnské Šelmy nedohrály čtvrtfinále play-off proti Ostravě, tím soutěž skončila a pořadí bylo stanoveno podle výsledků po základní části. Olymp Praha nastoupil s výrazně omlazeným týmem oproti loňské sezóně, u Brna také nastalo mnoho změn v kádru. K vidění byl velice zajímavý a od třetího setu i velice dramatický sport. Nakonec bylo úspěšnější odvážné mládí pražských hráček a Olymp získal cenný skalp nad brněnskými Šelmami.

PVK Olymp Praha – VK Šelmy Brno 3:2 (23:25, 25:15, 28:30, 29:27, 15:9)

Rozhodčí: Ištvanech T., Slezák J.

Domácí: Poloučková, Neumannová, Bartošová, Brichtová, Virtová, Šimáňová, libero Pešková. Střídaly: Lukešová, Cihlářová, Patočková, Brancuská

Hosté: Nováková, Faltínová, Podhrázká, Mikysková, Komárková, Širůčková, libero Chevalierová. Střídaly: Benediktová, Borovcová, Pluhařová

Pavlína Šimáňová (kapitánka Olympu): Dnes to bylo vyčerpávající utkání, jsem ráda, že jsme si spravily reputaci po nevydařeném utkání v Liberci. Hrály jsme mnohem lépe, bojovněji. Zápas probíhal tak, že jednou my, jednou Šelmy a byl to strašně vyrovnaný zápas. Jsem strašně ráda, že jsme uhrály první dva body do tabulky, což je pro nás důležité i proto, že máme v týmu mladé hráčky. Poznaly jsme, že můžeme hrát vítězně i s tak silným týmem jako je Brno.“

Stanislav Mitáč (trenér Olympu): „Předně jsme nesmírně spokojeni, že jsme vyhráli nejtěsnějším poměrem 3:2 na sety. Souhlasím s tím, že jsme mohli uhrát již koncovku třetího setu, měli jsme tam neshodu s rozhodčím, souhlasím se Soňou Novákovou, že brněnské hráčky mohly vyhrát čtvrtý set. Jsem rád, že jsme předvedli to, co chceme v této sezóně předvádět. Z naší strany to musí být velká odvaha, maximální bojovnost. Dnes jsme hráli velmi dobře v poli, přidalo se spousta útoků blok – aut, dokázali jsme trestat soupeře a v neposlední řadě bych chtěl pochválit mladou nahrávačku Káju Poloučkovou, která musela na dnešní zápas zaskočit z voleje, protože obě nahrávačky prvního týmu mají zdravotní problémy. “

Soňa Nováková (kapitánka Brna): „My máme také nový tým a byla jsem zvědavá, jak bude vypadat první zápas. Za sebe jsem ráda, že to byl takový napínavý a vyrovnaný zápas. Škoda, že jsme nevyužily koncovku čtvrtého setu, kdy jsme mohly rozhodnout na 3:1, ale zase jsme si dobře zahrály a mohu pogratulovat Olympu, byl to hezký zápas.“

Ondřej Boula (trenér Brna): „Za mě vyhrál odvážnější tým. Když se budeme bát a nebudeme odvážní, s prominutím proti třem dvacetiletým holkám, tak budeme mít hodně velké problémy. Pozitivní bylo, že jsme ustáli dvě koncovky z nepříznivých stavů, ale mám obavy, že to nebude v průběhu soutěže stačit.“

Úvodní set začal opatrně, oba týmy se soustředily spíše na to, aby nedělaly zbytečné chyby. Skóre bylo velice vyrovnané, nikdo do stavu 20:20 nevedl více než o dva body. Olymp sice ze stavu 19:20 odskočil na 23:20, ale potom Šelmy uhrály šest bodů za sebou a set patřil jim. Koncovku setu doservírovala za Brno dlouholetá hráčka Olympu Anna Komárková.

Domácí hráčky nevyužitá koncovka úvodní sady psychicky nesložila. Olymp vstoupil do setu mnohem agresivněji, pomáhal si získávat body servisem, kdežto Brno servisy spíše kazilo. Olymp Praha vedl 9:4, 14:8. Hra Brna postupně opadávala, nedařilo se mu na útoku a Olymp se dostal do vedení 20:12 a set již bez problémů dohrál.

Mladé hráčky Olympu se dostaly do správného herního tempa, Brno se chvílemi zlepšilo na obraně, ale zase je srážely zbytečné chyby. Olympu pomohl servis kapitánky Šimáňové, kdy se dostal do vedení 10:6, vzápětí servírovala Komárková a bylo vyrovnáno 10:10. Potom s příjmem zápasil i Olymp a Brno šlo do vedení 19:14, i díky zlepšenému bloku. Za stavu 20:24 vše hrálo pro Brno, ale domácí mladé hráčky hrály nesmírně obětavě a srovnaly stav na 24:24, přetahovaná o každý bod pokračovala i nadále a diváci byli svědky nervydrasájící koncovky. Nakonec brněnské Šelmy využily sedmý setbol a set vyhrály.

Nástup do čtvrtého setu patřil brněnským hráčkám, rychle šly do vedení 8:2, ovšem vlastními chybami se o vedení téměř připravily (9:8), následně zabodovaly několikrát na bloku a opět vedly 12:8. Olymp bojoval o každý balón, ale současně se srážel vlastními chybami. Olympu se podařil ale obrat ze stavu 12:17 na 18:17 a vše zase spělo do dramatické koncovky. Brno vedlo 23:21, bylo srovnáno 23:23, Brno neproměnilo mečbol, následně ale Olymp proměnil třetí setbol a zápas se musel rozhodnout v pátém setu.

Dramatická a bojovná bitva pokračovala i v pátém setu. Mladé hráčky Olympu hrály velice koncentrovaně, několikrát uspěly i na bloku a vedly 10:6. Poté si už vítězství nenechaly vzít. Pro několik mladých hráček Olympu to byl extraligový debut a to hned vítězný proti silnému Brnu.

Autor: Jiří Trochta, foto Štefan Matúš

VK DUKLA LIBEREC – VOLEJBAL PŘEROV

VK Dukla Liberec v první letošním kole UNUQA extraligy žen přivítal Volejbal Přerov. Dukla jako obhájce mistrovského titulu a čerstvý vítěz Superpoháru byla pro dnešní utkání velkým favoritem. Přerov v loňském ročníku v základní části získal pouze sedm bodů, ale nebudeme raději předbíhat. Přerov citelně posílil svůj tým, včetně dvou Američanek a jedné hráčky z Kanady. Dukla dnešní utkání nepodcenila a od úvodních míčů naznačovala, že bude chtít hrát opět o příčky nejvyšší. Ale ani děvčata z Přerova nehrála zakřiknutě a v prvním setu se rozhodovalo až v dramatické koncovce, kde domácí celek zbytečně prohospodařil luxusní náskok, a dokonce odvracel setbol. Až v polovině druhého setu dokázal Liberec Přerov zlomit a jít si za svým prvním vítězstvím bez ztráty setu.

VK Dukla Liberec – Volejbal Přerov 3:0 (26:24, 25:18, 25:10)

Rozhodčí: Roman Maršner, Dominik Činátl, delegát utkání Zdeněk Bydžovský

Počet diváků: 320

Domácí: Ovečková Lenka, Kojdová Petra, Kohoutová Kateřina, Šotkovská Anna, Nová Lucie, Nečasová Michaela, libera Dostálová Veronika, Kolářová Lucie. Střídaly: Blažková Lucie, Bartošová Karolína, Šulcová Lucie

Hosté: Dlouhá Michaela, Zatloukalová Lucie, Gardner Brianna, Mcclellan Alica, Hutchinson Latoya, Baláková Tereza, libera Kulová Adriana, Horská Kristýna. Střídaly: Šádková Barbora, Zatloukalová Michaela, Semerádová Šárka, Köhlerová Aneta

Veronika Dostálová (kapitánka Liberce): První dva sety jsme se trošku praly samy se sebou. Přesto jsem ráda, že třetí set vypadal, tak jak vypadal. Byly jsme celou dobu bodově nad soupeřem a musíme stále myslet na to, že my s každým soupeřem musíme hrát každý míč naplno. Musíme spolu ještě víc komunikovat na hřišti, bez toho to nepůjde. Přesto důležitá výhra doma 3:0.“

Libor Gálík (trenér Liberce): „Tyto zápasy bývají někdy hodně těžké. My jsme už byli po Superpoháru rozehranější. Věděli jsme, že soupeř bude dobře hrát, hlavně na servisu. Po vyrovnanější začátku jsme trošku bodově odskočili, ale v jednom postavení se soupeř vrátil do hry. Přesto jsem rád, že tak vyrovnaná koncovka v dnešním utkání byla. Po zvládnuté koncovce prvního setu už to pro nás bylo jednodušší, ale neměli jsme až tak moc dobrý útok po obraně v poli. S výsledkem tři nula jsme spokojeni.“

Michaela Zatloukalová (kapitánka Přerova): Myslím si, že je to škoda, že jsme zde uhrály pouze výsledek 3:0. Myslím si, že to mohlo být 3:1, nebo dokonce i tiebreak. První dva sety jsme hrály dobře. Třetí set už nevím… polevily jsme a nehrály jsme už tak dobře. První dva sety byly opravdu dost vyrovnané, je to velká škoda. Zde rozhodovaly maličkosti.“

Radim Vlček (trenér Přerova): „Musíme si uvědomit, že proti nám hrál Liberec – favorit extraligy. My jsme menší bulvár. Chceme hlavně hrát volejbal na nějaké úrovni. Myslím si, že první dva sety to mohlo dnes lidi bavit, hráli jsme bojovný a odvážný volejbal. Domácí holky byly trochu pod tlakem díky našemu dobrému servisu. Myslím si, že trochu zpanikařily, i když set měly velmi dobře rozehraný. Třetí set již nás Dukla přehrála. My máme mladý tým a je to pro nás hlavně škola. Dnes jsme zde rozhodně nezklamali. Ještě nesmím zapomenout pogratulovat Liberci k vítězství.“

Trenér Libor Gálík na poslední chvíli postrádá svoji nejúdernější hráčku, která se před utkáním musela omluvit. Nikola Kvapilová si přivodila zranění těsně před utkáním. Vstup do nového ročníku extraligy má lepší Přerov. Nepříjemné podání Michaely Dlouhé dovoluje hostům rychle získat vedení 0:2 (eso).  Až další dva přímé body z podání, tentokrát na straně Dukly (5:4 - Anna Šotkovská), nám otáčí vedení na stranu domácích. Favorit se dlouho nemůže dostat na větší bodový rozdíl. Až při podání domácí nahrávačky Lenky Ovečkové Dukla získává dva body v řadě a hosté zastavují hru oddechovým časem (útok z první Kateřina Kohoutová a hosté do autu - 11:8). Po time přichází na řadu blok domácích (Kateřina Kohoutová) a krásně sehraný signál středem a náskok dál narůstá. Po dalším esu Lenky Ovečkové tu máme druhý time hostů (14:8). Ani po něm se nedaří Lenku Ovečkovou dostat z podání. Obětavý zákrok domácího libera (Lucie Kolářová) a zalívka Petry Kojdové přidává další bodík. Po další tvrdé smeči Petry Kojdové již Dukla vede 17:8 a s velkým bodovým náskokem spěchá do koncovky setu. Hosté v závěru hrají velice obětavě a propastný rozdíl se pomalu snižuje (nepříjemné podání Terezy Balákové 23:19 – eso, time domácí). Ani po time se nedaří domácím získat první setbol utkání (23:21 – time Dukla). A i po dalším time je pro Duklu ještě hůř. Smeč do autu a úspěšný útok (Šárka Semerádová) Přerova nám vývoj první sady srovnává. Další eso Terezy Balákové a přichází setbol na straně Přerova (23:24). Dukle se podařilo první setbol odvrátit a v další nekonečné hře se na síti prosazuje Lucie Šulcová a i Dukla se raduje z prvního dnešního setbolu. Hned první setbol Dukla proměňuje. Anna Šotkovská přesně postaveným blokem ukončuje dramatickou koncovku první sady a domácí jsou ve vedení 1:0 na sety.

Do druhého dějství vstupuje lépe Dukla. Blok Kateřiny Kohoutové a technické provinění nahrávačky Přerova (při zalívce byla v síti) dovoluje Dukle odskočit o dva body (2:0). Další plusové body na domácí stranu přicházejí po smeči hostující hráčky do sítě (Latoya Hutchinson) a tvrdém útoku z hlavního kůlu Lucie Nové (7:3). Nádherná technická smeč do dlouhé diagonály Petry Kojdové nenechává v klidu trenéra hostí Radima Vlčka, který zastavuje rozjíždějící se Duklu oddechovým časem (9:4). Po time jsou hosté při bloku v síti a Dukla již vede o šest bodů (10:4).  Přesto se Přerov nevzdává. Tvrdá smeč (Latoya Hutchinson) a útok Dukly do autu snižuje na rozdíl tří bodů (10:7 – time Dukla). Po time pokračuje na podání Tereza Baláková a esem snižuje na 10:8. Signálem středem za hlavou přichází další snížení (11:10), to se na útoku prosazuje Alicia Mcclellan. A když se stejné hráčce podaří zastavit Duklu blokem, je vyrovnáno (12:12). Při podání Petry Kojdové se Dukla vrací do vedení (15:12 – útok Lucie Nová). Po bloku Michaely Nečasové si žádá Přerov druhý time (18:14). Dukla však kazí své podání a v další mezihře se jednoblokem prosazuje Tereza Baláková a domácí již vedou o pouhé dva body (18:16). Naštěstí pro domácí jsou hosté dvakrát za sebou při bloku v síti a Dukla zadarmo se ujímá vedení 21:16. Hosté v závěru míchají se sestavou, ale Dukla si již zisk druhé sady nenechá vzít. Petra Kojdová tvrdým útokem získává první setbol druhé sady za stavu 24:17. Šárka Semerádová se prosazuje na útoku a odvrací první setbol. Potom ale odchází za koncovou čáru na podání, které končí v autu a domácí již vedou 2:0 na sety.

Třetí set začíná Dukla ve velkém stylu. Nepříjemné podání Lenky Ovečkové, kvalitní obrana na síti a bezchybný útok posílá Duklu do vedení 4:0 (time Přerov). Ani po time se obraz hry nemění. Dukle se začíná dařit v poli (Lucie Kolářová, Petra Kojdová) a na útoku (Anna Šotkovská, Lucie Nová) a je z toho vedení 9:1. Hosté, i když bojují o každý míč, tak dostávají další přímý bod z podání a zastavují hru oddechovým časem (11:2 – eso Karolina Bartošová). Při podání Anny Šotkovské Dukla přidává další body a odskakuje o jedenáct bodů (15:4). Nyní to ze strany domácích hráček vypadá na volejbalovou exhibici. Přerov ve snaze vyrovnat se domácím začíná kazit na útoku (18:6). Luxusní náskok zaručuje klidnou koncovku. To neplatí pro hráčku Přerova, která byla knockautováná tvrdou smečí (Šárka Semerádová) Anny Šotkovské (22:10). Další smeč Přerova do autu již znamená první mečbol. A i další útok končí v zámezí a je rozhodnuto, domácí vítězí 3:0.