20.12.2023

Královo Pole si pod stromeček nadělilo jednoznačnou výhru nad Přerovem

V posledním utkání letošního kalendářního roku přivítaly královopolské volejbalistky doma Přerov.  Zápas 16. kola byl určený mimo jiné brněnským školám, a tak začal v hodně netradičním čase – v pravé poledne. KáPéčko mělo nad svými soupeřkami od začátku utkání převahu a v duelu se ujalo vedení 1:0 na sety. Menší drama se pak sice odehrálo v závěru druhé sady – i ta ale nakonec patřila domácím. Třetí dějství už pak bylo jednoznačnou záležitostí Brna, které si na svoje konto připsalo zaslouženě plný počet bodů.

VK Královo Pole – Volejbal Přerov 3:0 (25:18, 25:23, 25:16)

Rozhodčí: Trumpeš D.,Peloušek J.

Počet diváků: 310

Domácí: Kuníková, Körmendyová, Stojanovic, Pavlíková, Hrušecká, Pelikánová, libero Prchalová. Střídaly: Matějková, Chlupová, Křižanovská

Hosté: Hůsková, McCellan, Tinklová, Vajdová, Kohoutová, Kovačic, libera Kulová, Šrámková. Střídaly: Lazárková, Polášková, Martincová, Oborná, Oujezdská, Zatloukalová

Kateřina Pelikánová (kapitánka VK Královo Pole): „Jsme rády za výhru 3:0. Až na koncovku druhé sady jsme plnily, co jsme měly, a předvedly jsme vyrovnaný výkon. Děkuji moc holkám za to, jak to dnes zvládly.“

Erik Nezhoda (trenér VK Královo Pole): „Chtěl bych poděkovat všem, kteří si v tomto předvánočním čase udělali chvilku a přišli nás podpořit. Holky nám svým výkonem daly ten nejkrásnější dárek před Vánoci, takže jim patří velká gratulace.“

Michaela Zatloukalová (kapitánka Volejbal Přerov): „Gratulujeme KáPéčku k výhře. Náš dnešní výkon nás mrzí, věřím ale, že se po Novém roce zase zvedneme.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Kromě druhého setu dnes není co hodnotit. Za mě zklamání a bída.“

Úvod zápasu patřil domácím (4:1), a i když Přerov srovnal po esu Alexandry Vajdové na 5:5, KP znovu odskočilo – přesný útok Bjanky Stojanovic znamenal brněnské vedení 13:9. Přerovské volejbalistky se na Brno snažily dotáhnout (13:12), to se jim ale nepovedlo, a tak KP vstupovalo do koncovky za stavu 20:13. Přerov sice skóre ještě zkorigoval a donutil Erika Nezhodu k time outu (21:17), závěr setu si už pak ale domácí hráčky pohlídaly. Na vítězných 25:18 ho ukončil vydařený útok Denisy Pavlíkové.

Druhé dějství bylo vyrovnanou partií do stavu 10:10. I díky chybám hostujících se pak KáPéčko Přerovu vzdálilo na 14:10 a vedení drželo i dál (20:16). V koncovce však začaly svěřenkyně Radima Vlčka rozdíl mazat a po útoku Veroniky Tinklové srovnaly na 22:22. Díky chybě KP pak Přerovu patřil ještě jeden bod, víc si už jich ale hostující celek na svoje konto nepřipsal – v závěru se totiž na smeči nemýlila Denisa Pavlíková (24:23) a vzápětí přidala na vítězných 25:23 eso Katarína Körmendyová.

Třetí set byl od stavu 7:7 v rukou KáPéčka. Po přímém bodu z podání Kateřiny Kuníkové vedlo Brno 14:8, svůj náskok si poté hlídalo (20:13) a Přerov byl na jakýkoli zvrat krátký. Závěr setu patřil střídající Nele Matějkové, která se za stavu 23:16 blýskla dvěma esy, a se svými spoluhráčkami se tak radovala z výhry 25:16 a 3:0 v celém zápase. Nejlepší hráčkou utkání byla vyhlášena Katarína Körmendyová.

Autor: Barbora Mertová, foto Ivo Stejskal