30.9.2021

Olomouc a Liberec pokračují v UNIQA extralize žen bez ztráty setu

V 2. kole UNIQA volejbalové extraligy žen 2021/22 splnily týmy Olomouce a Liberce roli favoritů a zůstávají i nadále bez prohraného setu, neporazitelnost si udržela také Ostrava s pražským Olympem. První výhru, ale i i první body do tabulky, si po sokolském derby připsaly volejbalistky Frýdku-Místku.

VOLEJBAL PŘEROV - VK UP OLOMOUC

V rámci 2. kola UNIQA Extraligy žen se v bitvě o Hanou utkaly týmy Přerova s favorizovanou Olomoucí. První sada vyzněla jednoznačně ve prospěch vysokoškolaček, které díky skvělému servisu a následnému špatnému příjmu domácích hráček zvítězily bez větších problémů. Od druhého setu se však Zubřice zvedly, začaly tlačit podáním a dotáhly druhou sadu až do zajímavé a vyrovnané koncovky, kterou ovšem zvládla zkušenější Olomouc. Třetí dějství bylo zpočátku vyrovnané, následně se ovšem projevila větší zkušenost hráček UP Olomouc, které tak potvrdily roli favorita a odvezly si z Přerova všechny body za vítězství 3:0.

Volejbal Přerov - VK UP Olomouc 0:3 (9:25, 23:25, 18:25)

Rozhodčí: Slezák Jan, Kavala Tomáš

Počet diváků: 350

Sestavy:

Domácí: L. Zatloukalová, Gardner, Dlouhá, Hutchinson, Semerádová, McClellan, libero Šádková. Střídaly: Baláková, Köhlerová, Šrámková

Hosté: Gambová, Mostsitska, Šmídová, Šepeľová, Blanco, Babič, libero Kulová. Střídaly: Lazárková, Kneiflová, Štimac

Michaela Zatloukalová (kapitánka Volejbal Přerov): Kdybychom nedělaly zbytečné blbosti, tak jsme mohly nějaký bod urvat. Bylo to úplně stejné jak v Liberci, hrajeme bohužel jak na houpačce. Chvíli strašně dobře a pak nás potopí pět vlastních chyb za sebou a pak už se z toho těžko dostáváme. Myslím si, že druhý set jsme hrály dobře, třetí taky, tam nám ujelo jedno postavení, ale obecně až na ten první set to bylo dobré a je to škoda. Myslím si však, že když budeme i nadále trénovat a pracovat na sobě, tak to přijde a výsledky se dostaví.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „První set škoda, tam po rozpačitém začátku, kdy tam asi byly nějaké 2-3 chyby rozhodčího, ale to by nemělo ten tým zase tak rozhodit, jsme se dostali pod tlak servisem soupeře, kdy pak byla trošku panika, tak tam nás Olomouc jasně přehrála, tam se nám protočily všechny hráčky. Jsem spokojený, že tam alespoň naskočila šestnáctiletá Klárka Šrámková, zvládla to a nasbírala zase alespoň nějaké zkušenosti. Myslím, že pak dva sety od nás docela dobrý volejbal, škoda v druhém setu, že jsme nedohráli tu koncovku, kdy jsme mohli jít o dva body a trefili jsme útokem středem bránicí hráčku a od ramena se to odrazilo někam k nám na lajnu, což je škoda. A třetí set poměrně vyrovnaný, ovšem od stavu dvanáct jsme tam vytvořili čtyři úplně zbytečné chyby a pak když jsme se snažili to ještě trošku zdramatizovat, tak měl soupeř již takovou kvalitu, že nám to nedovolil. Gratuluji soupeři.“

Barbora Gambová (kapitánka VK UP Olomouc): „Po prvním setu, který rozhodl hlavně náš dobrý servis, kdy jsme soupeře hodně zatlačily, kdy si nebyl v podstatě schopný přihrát, tak jsme potom nastoupily do druhého setu trošku vlažně s tím, že to bude podobně snadné. Soupeř se ovšem chytil, trošku nás zatlačil, zlepšil servis a všechny herní činnosti, kdežto my jsme se v podstatě na každé z nich trochu zhoršily, a proto ta vyrovnaná koncovka druhé sady. Ve třetím setu až na pár našich hloupých chyb, kdy jsme dostaly soupeře trochu zpátky do hry, jsme si to již pohlídaly.“

Martin Hroch (trenér VK UP Olomouc): „My jsme čekali, že Přerov bude tlačit stejně jako v Liberci servisem, celý týden jsme se na to připravovali. V prvním setu to však vypadalo úplně obráceně, že jsme spíše tím servisem tlačili my a možná jsme tím Přerov trochu zaskočili. Bohužel nás ten průběh prvního setu ukolébal, a přestože jsme na začátku říkali, bacha na to, Přerov se zvedne, bude hrát líp, bude tlačit servisem, tak jsme i díky vlastní nepozornosti dostali soupeře do hry. Ten toho využil, hrál vyrovnanou partii v druhém setu, kdy jsme tu koncovku uhráli trošku se štěstím. Ve třetím setu vlastně taky, ta hra byla vyrovnaná až nějak do půlky, potom se projevila asi nějaká naše větší zkušenost. Soupeř hrál výborně druhý set, my příští týden začínáme těžší soupeře z horní poloviny tabulky, tak byl tento zápas určitě skvělá příprava.“

První set se zlomil hned v jeho začátku, kdy domácí hráčky rozhodilo pár sporných momentů rozhodčích, kdy si od té doby nebyly schopny přihrát téměř žádný balón, naopak vysokoškolačky tlačily servisem a dovedly první dějství hladce k cíli.

Jako by průběh prvního dějství hostující hráčky ukolébal, Zubřice se naopak zvedly, začaly tlačit podáním, lépe si přihrávat a dokázaly držet s favorizovanou Olomoucí vyrovnanou partii až do samotné koncovky druhého setu, kde jim chybělo možná trošku štěstí, aby si připsaly cenný skalp v podobně uhraného setu, který ovšem po výsledku 23:25 vyhrála nakonec Olomouc.

Třetí sada byla až do půlky vyrovnaná, kde rozhodla šňůra čtyř chyb domácích hráček, čehož vysokoškolačky využily, následně projevily své zkušenosti a dotáhly tak zápas k vítězství.

Autor: Ondřej Mareček, foto J. Pořízek

PVK OLYMP PRAHA – VK KRÁLOVO POLE

I s výrazně omlazeným týmem oproti loňské sezóně Olymp Praha porazil v prvním kole ambiciózní Šelmy Brno v pohledné volejbalové bitvě trvající dvě a půl hodiny. Královo Pole absolvovala také pětisetový domácí zápas proti Ostravě, ale nebylo tak úspěšné jako Olymp a prohrálo nejtěsnějším rozdílem 13:15. Dnešní duel těchto týmů se muselo divákům líbit. O tom, že se jim líbil, svědčil potlesk po skončení utkání oběma družstvům.

PVK Olymp Praha – VK Královo Pole 3:1 (25:22, 28:26, 18:25, 25:23)

Rozhodčí: Trumpeš, Lenert

Počet diváků: 150

Domácí: Šimáňová, Poloučková, Neumannová, Bartošová, Brichtová, Lukešová, libero Pešková. Střídaly: Patočková, Virtová, Cihlářová, Brancuská, Kalhousová

Hosté: Hrušecká, Pelikánová, Bukovská, Koulisiani, Sweet, Pavlíková, libero Digrinová. Střídaly: Jelínková, Pavlicová, Veselá, Judlová

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Byl to zápas nahoru dolů, s velkou bojovností obou družstev. V průběhu jednotlivých setů vedlo jedno i druhé družstvo o čtyři body, ale to nic neznamenalo. Koncovky prvního, druhého, ale hlavně čtvrtého setu, jsme zvládly lépe než soupeř. V nich jsme byly odvážnější.

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Musím vyslovit spokojenost s druhým vítězstvím v řadě, tentokrát v poměru 3:1, za tři body. Utkání se rozhodovalo v koncovkách prvního, druhého a čtvrtého setu a ty jsme zvládli my. Třetí set z naší strany byl nepodařený, vytvořili jsme v něm velké množství chyb (8x útok do autu, 5 přímých bodů ze servisu soupeře a zkažený servis). Musím opět ocenit obrovskou bojovnost celého družstva ve hře v poli, děkuji hráčkám za předvedený výkon a divákům za podporu.“

Daniela Digrinová (kapitánka VK Královo Pole): „Střídaly jsme špatné i horší momenty. Olymp byl lepší v koncovkách jednotlivých setů a nám to nevyšlo.“

Richard Wiesner (trenér VK Královo Pole): „I ve druhém zápase jsme se nevyrovnali velkému množství chyb, které k mladému týmu bohužel patří. Přestože jsme prohráli, tak vidím v družstvu velký potenciál a do dalšího průběhu soutěže máme vysoké ambice. Vyzdvihuji velkou bojovnost, což ten zápas zdobilo. V důležitých momentech zápasu nás zklamaly výkony zkušených hráček. “

Průběh prvního setu byl velmi vyrovnaný (8:7, 15:16, 19:21, 25:22). O získaném setu rozhodla větší odvaha domácích kůlových hráček.

Po zvládnuté koncovce prvního setu domácí družstvo hrálo sebevědomě, klidně a v průběhu celého druhého setu bylo ve vedení (8:4, 16:12, 21:18), ale koncovka byla opět velmi napínavá, kdy skončila nejtěsnějším rozdílem 28:26 pro Olymp.

Následující set se domácím hráčkám nepovedl, vytvořily v něm velké množství chyb, především v útoku. Brno si bez problému dokráčelo k tomuto dílčímu vítězství.

Čtvrtý set byl kopií toho prvního – stav se přeléval, bod po bodu, družstva si nedopřála žádný větší náskok (8:7, 14:16, 21:20). Koncovku domácí družstvo opět vyhrálo díky dvěma dobrým útokům kapitánky družstva Pavlíny Šimáňové. Následoval zkažený servis a vítězství potvrdila útokem blok aut Johana Lukešová.

Autor: Michal Grivalský, foto Štefan Matúš

TJ SOKOL ŠTERNBERK – TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK

Poprvé v nové sezoně přivítaly volejbalistky Sokola Šternberk ve své hale v utkání 2. kola extraligy žen družstvo TJ Sokola Frýdek-Místek. Vítězství si po vyrovnaném utkání nakonec odváží hostující volejbalistky Frýdku-Místku.

TJ Sokol Šternberk – TJ Sokol Frýdek-Místek 1:3 (25:22, 26:28, 22:25, 17:25)

Rozhodčí: Ištvanech Marián, Peloušek Jiří

Počet diváků: 80

Domácí: Ramajová, Herdová, Kamidinová,Látalová N., Látalová Z., Körmendyová, libero Slavíková. Střídaly: Kořínková, Vyjídáková

Hosté: Petrová, Navrátilová, Ulumpelashvili, Mitrega, Šnellyová, Hadáčková, libero Teperová. Střídaly: Diatková, Tkáčová, Radulovic

Lucia Herdová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): Dnešní zápas se lámal ve třetím setu. Vyhrávaly jsme 22:17 a nezvládly jsme koncovku a set ztratily. Mrzí mě především tento zlom, protože utkání jsme měly v první části velmi dobře rozehrané.“

Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk): „Dnešní utkání jsme měli velmi dobře rozehrané, zklamali jsme v koncovkách druhého a třetího setu Některé hráčky se nemohly vzchopit, chybovaly a nedokázaly se v rozhodujících okamžicích plně koncentrovat.“

Michaela Hadáčková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Na začátku utkání jsme předvedly velmi nervozní výkon, v prvním setu jsme hodně chybovaly. Naopak pochvala celému týmu ve třetím setu, kdy jsme hrály koncentrovaně, dobře jsme bránily a podařilo se nám otočit stav a dařilo se nám až do konce utkání.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek): „První set byl z naší strany katastrofický, dělaly jsme hodně školáckých chyb. Podobně se vyvíjel i druhý set, ale v koncovce tohoto setu se nám podařilo stav otočit a podobně se nám dařilo i ve třetím setu. Holkám se dařilo na bloku i v útoku a ve čtvrtém setu už jsme měly převahu“.

První set patřil domácím hráčkám, po celou dobu vedly a získaly ho v poměru 25:22. Ve druhé sadě se domácím dařilo až do stavu 22:21, pak se hostujícím hráčkám podařilo vyrovnat a v koncovce tohoto setu nakonec byly úspěšnější a vyhrály set v poměru 26:28.

Ve třetím setu domácí volejbalistky vedly, za stavu 22:17 ovšem nastal velký zlom, soupeřkám se dařilo především zásluhou Diatkové a set získaly v poměru 22:25.

V posledním čtvrtém setu se domácím hráčkám nedařilo, chybovaly ve všech fázích utkání a hráčky Frýdku-Místku tento set získaly v poměru 17:25 a tím i celé utkání 1:3.

Autor: Libor Svoboda

TJ OSTRAVA - VK PROSTĚJOV

V druhém kole UNIQA volejbalové extraligy žen přivítala Ostrava družstvo Prostějova. Domácí hráčky se poprvé představily před svým publikem. Oba celky v prvním utkání nové sezony zvítězily. Prostějovské volejbalistky porazily za tři body Šternberk, Ostrava udolala v pětisetové bitvě KP Brno a brala dva body. Začátek utkání provázela nervozita obou týmů. Po prvních dvou setech bylo utkání vyrovnané 1:1 na sety. Domácí hráčky však zvládly velmi dramatickou koncovku třetího setu a ujaly se vedení v utkání 2:1. Ve čtvrtém setu byly volejbalistky TJ Ostrava lepším týmem a celkově v ukání zvítězily poměrem 3:1 na sety.

TJ Ostrava – VK Prostějov 3:1 (25:21, 22:25, 31:29, 25:16)

Rozhodčí: Vachutka M., Grabovský Z.

Domácí: Jedličková, Kotlabová, Nečiporuka, Zemanová, Pospíšilová, Štrbová, libero Jančová. Střídaly: Bauerová, Jasečková, Kašparová, Fukalová

Hosté: Fričová, Kvapilová, Kopáčová, Michalíková, Loff da Silva, Bajusz, libero Stavinohová. Střídaly: Smolková, Kožušková, Beránková

Andrea Štrbová (kapitánka TJ Ostrava): „Jsem ráda, že jsme to doma zvládly, přece jen to bylo poprvé před diváky po velmi dlouhé době. Jsme rády za podporu a jsme rády, že jsme zvládly ty koncovky.“

Filip Hanák (trenér TJ Ostrava): „Jsme rádi, že jsme se dočkali před naplněnou halou prvního domácího zápasu, který jsme si zpočátku užívali trošku nervózně, ale opadlo to. Nervozita v průběhu zápasu byla vidět téměř u každého míče, ale zvládli jsme koncovku třetího setu, což hodně rozhodlo. Soupeř polevil, a i když se poté ještě nadechl ve čtvrtém setu, dokázali jsme si to uhrát naší euforií a nasazením a jsem rád za tři body.“

Simona Bajusz (kapitánka VK Prostějov): „Věděly jsme, že tady budeme hrát těžký zápas. V prvním setu jsme byly hrozně nervózní, prohrály jsme si koncovku, v druhém setu jsme zabraly, zatlačily jsme Ostravu na servisu a podařilo se nám vyhrát druhý set. Bohužel ve třetím setu to byla bitva, kterou jsme prohrály stavem 29:31 a to nás asi srazilo na kolena a prohrály jsme nakonec 3:1.“

Miroslav Čada (trenér VK Prostějov): „Domácí tým po vyhraném třetím setu byl jasně lepší, rozdíl mezi oběma družstvy byl především v útoku.“

První set začal lépe pro domácí celek, který zahájil utkání přímým bodem z podání, o který se postarala Elen Jedličková. Hostující hráčky ale nechtěly nechat Ostravu příliš odskočit (6:4). Za stavu 9:7 pro Ostravu se domácím hráčkám podařilo zvládnout dlouhou a vypjatou výměnu. První oddechový čas v utkání bral trenér hostů pan Miroslav Čada za stavu 11:7 pro Ostravu. Následovalo pak vyrovnání na 12:12, po němž si vzal první oddechový čas trenér domácích Filip Hanák. Do koncovky šly oba týmy za stavu 20:20. Ostrava pak dokázala zapsat čtyři body v řadě. I přesto, že hráčky Prostějova odmítly ukončení prvního setu a snížily na 24:21, Ostrava už koncovku první sady nepustila a zvítězila v ní 25:21.

Druhý set začal lépe hostující celek. Prostějovská děvčata vedla (6:2, 12:9, 13:11) a dokázala udržet svůj náskok na domácí hráčky (21:17). Nakonec toto vedení hostující Prostějov udržel a v setu zvítězil 25:22, čímž vyrovnali stav utkání na 1:1.

Úvod třetí sady patřil Anně Pospíšilové, která začala dvěma přímými body z podání. I když Ostrava vedla 5:2, pral se Prostějov o každý míč a ujal se vedení 6:5, později 11:7. Domácí volejbalistky dokázaly srovnat stav nejprve na 11:11, později na 15:15, 18:18 a vyrované skóre viděli diváci v hale i za stavu 25:25. Drama přinesl závěr setu, v němž se bojovalo o každý míč. Ostrava dokázala odvrátit hned čtyři setboly a nakonec zvítězila 31:29.

Začátek čtvrtého setu byl vyrovnaný (3:3), brzy však domácí tým odskočil (11:8, 16:10, 20:14). Ani dva oddechové časy hostů (za stavu 11:8 a 13:8 pro Ostravu) nepřinesly velké změny ve hře hostujících děvčat. Domácí volejbalistky už nenechaly hostující celek utkání výrazně zdramatizovat. Po výhře 25:16 ve čtvrtém setu bylo o vítězi utkání rozhodnuto. Ostrava zvítězila poměrem 3:1 na sety.

Autor: Radek Karnufek, foto Oldřich Holcman

VK DUKLA LIBEREC – VK ŠELMY BRNO

V druhém kole UNIQA extraligy žen dnes VK Dukla Liberec přivítá Šelmy Brno, které v prvním kole v Praze podlehly až v tiebreaku Olympu Praha. Šelmy dokonce prohospodařily vedení 2:1 na sety. To Dukla již má letos dvě ostrá utkání vítězně za sebou. V Superpoháru si vyšlápla na Olymp Praha a v prvním kole opět bez ztráty setu přehrála Volejbal Přerov. Proto je i pro dnešní utkání domácí Dukla mírným favoritem. Svoji roli domácí tým potvrdil, zejména v druhém setu jasně dominoval na síti a při podání a opět bez ztráty setu zaslouženě zvítězil.

VK Dukla Liberec – VK Šelmy Brno 3:0 (25:17, 25:6, 25:22)

Rozhodčí: Jan Poláček, Michaela Hladišová, delegát utkání Břetislav Popadinec

Počet diváků: 256

Domácí: Ovečková Lenka, Šulcová Lucie, Kohoutová Kateřina, Kvapilová Nikola, Kojdová Petra, Nečasová Michaela, libero Dostálová Veronika. Střídaly: Blažková Lucie, Bartošová Karolína, Šotkovská Anna

Hosté: Nováková Soňa, Faltínová Klára, Podhrázká Lenka, Pluhařová Tereza, Komárková Anna, Benediktová Adéla, libero Chevalierová Adéla. Střídaly: Borovcová Adéla, Mokrá Radka, Beránková Lucie

Veronika Dostálová (kapitánka VK Dukla Liberec): „Musím pochválit celý tým. Makaly jsme od začátku až do konce zápasu. I přes ten jasný druhý set jsme vydržely hrát pozorně.  I když ve třetím setu jsme si Šelmy nechaly stáhnout, ale naším kolektivním výkonem a tím, že jsme šly po každém balónu, jsme to zvládly. Takže jsem ráda za vítězství doma za 3:0.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): „Myslím si, že to byl dnes koncentrovaný výkon. Od půlky prvního setu jsme dobře bránili. Soupeř vycítil malou šanci ve třetím setu, když jsme prostřídali hráčky. Ale i střídající hráčky výborně zvládly koncovku, takže spokojenost.“

Soňa Nováková (kapitánka VK Šelmy Brno): „Liberec dnes potvrdil roli favorita a zaslouženě si odnáší tři body. Myslím si, že ten poslední set jsme už hrály pěkný volejbal. Možná jsme ten set mohly i uhrát, ale ještě musíme dál pracovat. Jsme nový tým a musíme se sehrávat.“

Ondřej Boula (trenér VK Šelmy Brno): „Dnes se projevila větší kvalita soupeře. I když si myslím, že to v tom druhém setu neodpovídalo naší herní úrovni. Jsem rád, že po takovém splachováku jsme byli schopni odehrát další set. Našli jsme sestavu, kde holky našly odvahu a byly rovnocenným soupeřem. Doufám, že se od tohoto výkonu odrazíme a budeme hrát na nějaké úrovni a že to půjde nyní jenom nahoru.“

Hned první podání Lenky Ovečkové končí na palubovce, krásný dvojblok v provedení Nikola Kvapilová a Kateřina Kohoutová posílá Duklu do dvoubodového vedení 2:0. Přesto je po diagonální smeči Terezy Pluhařové rychle vyrovnáno (2:2). Až blok Petry Kojdové vrací dvoubodové vedení domácím (6:4). Další eso utkání (Kateřina Kohoutová) dovoluje Dukle odskočit o tři body (7:4). Hosté se velmi trápí na příjmu podání. Nikola Kvapilová zvyšuje esem na 9:5. Náskok domácích se po úspěšných dvou blocích (Adéla Benediktová a Klára Faltínová) a útoku do autu Dukly rychle vytratil (9:9) a začínáme od nuly. Ale i hosté chybují na útoku, a když se přidá přesně sehraný signál středem (Lenka Ovečková – Kateřina Kohoutová), tvrdý útok z kůlu (Lucie Šulcová) a následně krásně sehraný pipe (Petra Kojdová), máme tu šestibodové vedení Dukly a oddechový čas Šelem (16:10). To vše při nepříjemném podání Michaely Nečasové. Závěr setu si již liberecká děvčata pohlídala. První setbol získává Dukla po nekompromisní smeči Petry Kojdové z hlavního kůlu za stavu 24:14. Blokem Šelmy (Adéla Benediktová) odvrací konec setu. Dva přímé body z podání (Adéla Borovcová) odvrací druhý a třetí setbol a máme tu první oddechový čas na straně domácích. Až signál středem ukončuje první sadu (Michaela Nečasová) a domácí se ujímají vedení 1:0 na sety.

Úvod druhé sady patří dobře postaveným blokům Dukly. Nikola Kvapilová společně s Kateřinou Kohoutovou postavily na síti vysokou zeť, přes kterou se Šelmy nemohou prosadit a výsledkem je první oddechový čas hostů (5:0). Bodový náskok si domácí volejbalistky bezchybnou, a hlavně pestrou hrou navyšují a Šelmy začínají mít velké problémy (13:3 – time hosté, podání Nikola Kvapilová).  Ani střídání, ani oddechové časy nezastavují příděl bodů na straně domácích. Hosté nemohou dostat míč na stranu Dukly, a když už přeletí síť, končí mimo hrací plochu (16:3 – eso). Další velice slušné představení na podání nám předvádí Petra Kojdová a konec druhé sady je na spadnutí (20:4 – 2x eso). I trenér domácích využívá vysokého vedení a do hry posílá hráčky z lavičky. Obraz hry se nemění. V samotné koncovce vidíme další eso v provedení střídající Karolíny Bartošové (23:5). To hosté už tak úspěšné na podání nejsou. Zkažené podání a následná smeč do autu (Anna Komárková) nám za 17 minut ukončuje druhý set a domácí již vedou 2:0 na sety.

I ve třetím setu má domácí celek velkou převahu v obraně na síti. Právě blokem se Dukla postupně dostává do pětibodového vedení (8:3 – time Šelmy). Až podání Terezy Pluhařové nenechává v klidu domácího trenéra Libora Gálíka. Po esu si žádá oddechový čas (14:10). Po time se domácí vrací k trpělivé hře a blokem navyšují své vedení (16:10 – Karolína Bartošová). Při podání Anny Komárkové Šelmy se opět bodově přibližují domácím hráčkám (17:14 – eso). Petra Kojdová se prosazuje na síti a domácí opět navyšují své vedení (19:14). Trenér Šelem Ondřej Boula svolává své svěřenkyně, aby jim domluvil. Porada zřejmě nepomohla. Útok do autu a domácí jsou pět míčů od vítězství (20:14). Přesto se Šelmy nevzdávají, nepříjemné podání (Adéla Borovcová) a chytrost na útoku znamenají, že na jednom postavení již domácí vedou pouze o jediný bod (20:19) a z ničeho nic nás čeká dramatická koncovka. Při útoku (smeč Anna Šotkovská) jsou Šelmy v síti a Dukla má první mečbol. Hned první mečbol proměňuje Anna Šotkovská tvrdou smečí skrz blok Šelem a domácí opět vítězí bez ztráty setu.

Autor: Zdeněk ŠOLC