13.3.2024

Start čtvrtfinále žen bez překvapení, nejblíže k němu byla olomoucká Šantovka

Úvodní duely čtvrtfinále volejbalové extraligy žen 2023/24 dopadly nakonec podle papírových předpokladů, i když Prostějov dobře rozehrané utkání s Olomoucí musel zachraňovat až v tie-breaku. Úplně lehce k prvnímu vítězství ve čtvrtfinálové sérii nedokráčel ani Liberec, jemuž bylo Královo Pole téměř v celém utkání zdatným soupeřem. Naopak další dva zápasy měly jednoznačný průběh. Pražský Olymp až nečekaně snadno přehrál Ostravu a brněnské Šelmy dominovaly proti Přerovu.

VK PROSTĚJOV – VK ŠANTOVKA OLOMOUC UP

První zápas čtvrtfinálové série extraligy ČR 2023/24 v Národním sportovním centru Prostějov skoro dvě a půl sady směřoval k jednoznačnému triumfu prostějovských volejbalistek. Olomoucké ženy se však za pro ně nadmíru nepříznivého vývoje obdivuhodně zmátořily, aby ukázkovým zmrtvýchvstáním vyrovnaly na setových 2:2. Přesto se nakonec ze vstupní výhry na úsvitu play off radovaly hostitelky.

VK Prostějov – VK Šantovka Olomouc UP 3:2 (25:16, 25:22, 22:25, 19:25, 15:9)

stav série 1:0

Rozhodčí: Kubinec J., Trumpeš D.

Počet diváků: 400

Domácí: Bajusz, J. Smolková, Löff, Tošič, Faltínová, Trnková, libera M. Smolková, Meidlová.

Hosté: Shevkenek, Fedchuk, Nowak, Artyshuk, Šotkovská, Nečasová, libero Chaloupková. Střídala: Přibylová

Simona Bajusz (kapitánka VK Prostějov): „Musím říct, že do utkání jsme vstoupily dobře. Druhý set jsme otočily a už to vypadalo na naše hladké vítězství. Bohužel ve třetím setu se něco stalo, ani nevím co. Vedly jsme rychle o osm bodů, pak polevily, začaly dělat chyby a pustily soupeře do hry, což vedlo k tiebreaku, který jsme hecováním zvládly. Třetí set je však pro nás ponaučením, že není rozhodnuto, i když se vede velkým rozdílem. Nakonec můžeme být spokojené s důležitou první výhrou v sérii.“

Miroslav Čada (trenér VK Prostějov): „Jsem spokojený s vítězstvím i s naším nasazením, ale méně už s tím, že jsme utkání měli prakticky rozhodnuté na 3:0 a místo toho musel rozhodovat až tiebreak. Trochu tlakem soupeře, hlavně však naší nepozorností jsme znejistěli, nakonec byl z jasného zápasu pětiseťák. Měli jsme problémy na přihrávce, zraněná Míša Pállová chyběla. Pomohl nástup Pavly Meidlové jako druhého libera během čtvrté sady. Cením si toho, že po vyrovnání soupeře z 2:0 na 2:2 jsme se zvedli a tiebreak docela jasně uhráli.“

Michaela Nečasová (kapitánka VK Šantovka Olomouc UP): „Krásně jsme otočily třetí set, potom se Prostějov trochu zalekl a my jsme toho měly ještě víc využít i v tiebreaku. Tam jsme odešly na útoku, dělaly moc chyb, rozhodčí nám taky nepomohl. Zajímavé bylo střídání domácích na liberu, protože Pavla Meidlová nebyla druhé libero a vyměnila Míšu Smolkovou jako první libero, která nebyla zraněná. Což doufám, že se nebude opakovat. Soupeři gratulujeme, v tiebreaku byl lepší. Do příštího zápasu musíme omezit chyby i zlepšit obranu.“

Jan Drešl (trenér VK Šantovka Olomouc UP): „Do Prostějova jsme jeli s tím, že chceme soupeře potrápit a něco urvat, což se nám povedlo. Občas máme takové nekoncentrované pasáže, ale to zkusíme vylepšit. Každopádně jsme předvedli fascinující obrat z velké ztráty ve třetím setu, kdy jsme měli hlavy už hodně dole. Vstali jsme jak Fénix z popela, za což musím tým pochválit. Tiebreak rozhodla asi naše nervozita, možná jsme dostali strach, že tady můžeme uspět. Nejspíš to bylo v hlavách. Musíme se otřepat a jít dál, těšíme se na odvetu u nás v Olomouci.“

Domácí tým získal úvodní dvě výměny, ale pak na chvíli ztratil kontrolu nad začátkem střetnutí. Nikoliv na dlouho. Od stavu 3:5 zabral, rychle otočil (7:6) a počínaje stavem 8:8 zatlačil celkově kvalitním výkonem. Všechny prostějovské hráčky velice dobře podávaly i bránily, hlavně Milica Tošič s Josefínou Smolkovou také výborně útočily. Díky tomu se zrodil jeden trhák na 13:9, posléze další při smečovaném servisu Tošič až na rozdíl deseti bodů (23:13). V zahajovacím dějství tudíž nebylo absolutně co řešit - 25:16.

Nahoře se favorit držel ještě zkraje druhé části, než od příznivého skóre 7:5 nastala jeho velká krize. Olomoučanky výrazně přidaly jak na podání, tak dalšími činnostmi a během chvíle obrátily na 8:12. Vékáčko v téhle fázi hrubě zkazilo tři smeče za sebou, znejistělo nejen na přihrávce. Při ztrátě 14:18 to s jeho akciemi v téhle periodě nevypadalo nijak valně, leč vzápětí přišla na servis Simona Bajusz. A pronikavé zlepšení domácího mančaftu, který náhle hrál jako z partesu, znamenalo klíčový šestibodový zvrat (20:18), i následně zvládnutou koncovku - 25:22.

Prostějovanky záchrana sady evidentně nakopla pozitivním směrem natolik, že znovu s pomocí parádního podání Bajusz otevřely třetí periodu mohutnou sérií osmi bodů v řadě (8:0). Úpéčko se ale z trápení zvedlo, zdánlivě rozhodnutý průběh ještě zdramatizovalo prudkým snížením na 12:8. Ani poté nedokázala papírově silnější družina zastavit ještě víc stupňovaný nápor svých rivalek, jež velikým vzepětím předvedly možná již nečekanou otáčku na 18:20. A přestože zanedlouho zase ztrácely 22:21, čtyřbodovým finišem odmítly jednoznačný výsledek duelu - 22:25.

Souboj tak pokračoval, přičemž zahajovací úsek čtvrtého dílu byl rovnocenný. Než Olomoučanky opětovně utáhly herní šrouby. Tlačily servisem, bezchybně přihrávaly, v součtu odváděly precizní výkon. Zatímco Čadovy svěřenkyně ztratily jistotu, mnohem častěji vyráběly různá zaváhání. Tím pádem neustále rostlo jejich manko, výběr UP zůstával v laufu a již nepustil přesvědčivou kontrolu nad setem číslo čtyři - 19:25.

Šlo se tedy do rozhodujícího tiebreaku, v němž obrozená parta VK okamžitě utekla na 3:1 a 5:2. Protivnice sice záhy dotáhly na těsný rozdíl jediného bodu (5:4), avšak potom druhý tým po dlouhodobé části soutěže dokonale využil svého nejsilnějšího postavení. Nahrávačka Bajusz posílala na sokyně účinné šípy zpoza zadní čáry, Šantovce naprosto odešla společně s příjmem i ofenziva a nesvedla dál čelit masivnímu progresu medailových adeptek. Ty se utrhly na 12:5, což samozřejmě mělo pro definitivní rezultát zásadní význam - 15:9 a 3:2.

Autor: Marek Sonnevend, foto Jan Steiner

VK DUKLA LIBEREC – VK KRÁLOVO POLE

Dnešním dnem začala rozhodující fáze naší nejvyšší volejbalové soutěže žen – play-off. V prvním čtvrtfinále přivítal domácí VK Dukla Liberec hráčky VK Královo Pole z Brna. Jednalo se již o páté letošní vzájemné utkání. Brňanky pouze jednou doma zvítězily 3:2. Zbylá utkání patřila Dukle, v Brně v posledním utkání základní části zvítězily 3:2, doma proti oslabenému týmu, složeného pouze z juniorek za 69 minut 3:0. Ve finále Chance Českého poháru žen jasně dominovaly svěřenkyně manželů Gálíkových nad kompletním týmem KáPéčka 3:0 (23,18,11) a získaly první letošní velmi cenný pohár. Královo Pole vstoupilo do utkání velmi odhodlaně a v úvodu si získalo značný bodový náskok. Dukla pouze snižovala, ale Brno si sadu pohlídalo. Naprosto vyrovnaný druhý set rozhodla Dukla ve svůj prospěch až v samotné koncovce bezchybnou hrou. Ve třetím setu dominovaly hráčky Dukly a zaslouženě obrátily vedení na svoji stranu. Čtvrtý set si Dukla pohlídala a získala první utkání v play-off v poměru 3:1.

VK Dukla Liberec – VK Královo Pole 3:1 (20:25, 25:22, 25:15, 25:22)

Rozhodčí: Jiří Olt, Adam Lenert, delegát utkání Antonín Pejpal

Počet diváků: 371

Domácí: Lucie Šulcová, Thamiere Silva de Mello, Nikola Kvapilová, Lucia Herdová, Klára Vyklická, Taira Ke Alohilani Robins-Hardy, libera Adéla Démar, Lucie Kolářová. Střídaly: Anna Pragerová, Viktorie Dvořáková, Diana Frankevych, Kateřina Kvapilová, Caroline Formánková

Hosté: Kateřina Pelikánová, Kateřina Kuníková, Katarina Körmendyová, Simona Jelínková, Lenka Prchalová, Tereza Hrušecká, libera Lucie Šmardová, Tereza Raabová. Střídaly: Denisa Pavlíková, Tereza Chlupová, Tereza Křižanovská, Nela Matějková, Daniela Moudrá

Klára Vyklická (kapitánka VK Dukla Liberec): „Zaprvé chci pochválit všechny holky, že jsme to takto zvládly. Byl to těžký zápas. Až na první set, kdy jsme polevily, soupeř nás zatlačil na podání, tak si myslím, že to byl slušný výkon od nás i ze soupeřovy strany, ale jsem ráda za vítězství.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): „Začalo play off, začala nová soutěž a určitě to nebude jednoduché. Brno ukázalo, že si na nás určitě věří, bylo to nesmírně těžké utkání. Družstvo to ale zvládlo otočit a je to první krok v sérii.“

Kateřina Pelikánová (kapitánka VK Královo Pole): „Věděly jsme, že s Libercem to budou dlouhé zápasy a napínavé. Dokázaly jsme si to i u nás doma, že s nimi umíme hrát. Musíme být naštvaní pouze na sebe, protože po prvním setu jsme měly zápas v našich rukách a víme, že když nebudeme plnit všechny činnosti na 100%, tak Liberec si to uhraje. Takže je to na nás, abychom my zabraly v příštím zápase.“

Erik Nezhoda (trenér VK Královo Pole): Myslím si, že jsme viděli krásné bojovné utkání. Mrzí mě zranění Lucie Kolářové, doufám, že bude brzy v pořádku. Za nás rozhodla koncovka druhého setu, do které jsme vstupovali po dvou zkažených servisech, a kromě pěti bodů jsme nebyli schopni odútočit a to si myslím, že nás stálo kontrolu nad utkáním. Věřím, že v Brně je stále o co bojovat. Předvedli jsme velice slušný výkon. Liberec byl lepší.

Velice povedený vstup do utkání má KP Brno, které při podání Kateřiny Kuníkové se dostává velmi snadno do vedení 0:5 z pohledu Dukly. Již za tohoto stavu se snaží probudit své svěřenkyně oddechovým časem domácí trenér Libor Gálík. Po odpočinku hosté kazí podání, a i domácí se radují z prvního čtvrtfinálového bodu. Další eso, tentokrát při podání blokařky hostí (Katarina Körmendyová), dovoluje Brnu odskočit o šest míčů (1:7). Až pří podání domácí smečařky (Lucia Herdová) začíná Dukla snižovat náskok Brna a time na straně hostí na sebe nenechává dlouho čekat (7:9 – eso a na útoku se daří Kláře Vyklické). Tak jak zápasila v úvodu setu s příjmem Dukla, tak nyní stejný osud trápí KáPéčko a je vyrovnáno (9:9 – eso a zalívka Klára Vyklická). Po neuvěřitelném bloku je Dukla poprvé ve vedení (11:10 – blok Thamiere Silva de Mello). Hosté se rychle vrací do vedení, nedůrazný útok Dukly trestá Simona Jelínková a po bloku Kataríny Körmendyové Brno vede 12:15 (time Dukla). Za stavu 17:19 v hale všem zatrnulo, domácí libero Lucie Kolářová zůstává po obětavém zákroku ležet (obdržela nechtěný úder kolenem od spoluhráčky do břicha), po chvilce je za účasti obou lékařů odváděna na lavičku a do hry se zapojuje druhé libero týmu Adéla Démar. Hosté využívají vzniklé situace a celkem snadno navyšují své vedení (17:21). Dukla již nedokázala snížit vedení Brna a po dvou esech se hosté radují z prvního setbolu (19:24 – esa Tereza Chlupová). Lucie Šulcová o blok Brna odvrací první setbol, bohužel v další rozehře končí útok Dukly v síti a hosté získávají první sadu.

Ještě před začátkem druhé sady Lucie Kolářová míří do šatny, bohužel poranění břicha ji nedovoluje pokračovat v dnešním utkání. Domácím v úvodu druhého setu opět dělá příjem podání velké problémy a hosté se dostávají do tříbodového vedení (5:8). Dukla servisem Thamiere Silva de Mello na jednom postavení srovnávají (8:8), ale v další rotaci tvrdě o blok útočí Simona Jelínková a hosté odskakují na dva body (8:10). Lucia Herdová esem vyrovnává (11:11) a boj o druhý set pokračuje. Po bloku Kateřiny Kuníkové domácí trenér raději zastavuje hru oddechovým časem, aby uklidnil hru domácích hráček (11:13). Nepříjemné podání Kláry Vyklické hned z první trestá Thamiere Silva de Mello, další bod Dukle patří po jestřábím oku a když se na bloku vyznamená Lucie Šulcová, domácí již vedou 15:13. Po snad nejdelší hře dnešního utkání je opět vyrovnáno (15:15). Přetahovaná o nepatrné vedení pokračuje, jenom jestřábí oko nám trošku brzdí hru, ale spravedlivě naštěstí rozhoduje. O osudu druhé sady zřejmě rozhodne obrana na síti. Obě družstva se prezentují několika bodovými bloky v řadě a blíží se nám dramatická koncovka. Ještě za stavu 22:22 bylo vyrovnáno. Přesně sehraný signál za hlavou proměňuje Klára Vyklická v první setbol Dukly (24:22) a domácí jsou krůček od vyrovnání. Po oddechovém čase končí útok Brna na pažích Kláry Vyklické, možná i na pásce, ale to už jestřábí oko řešit nebude, je vyrovnáno 1:1 na sety.

Po výměně stran se karta obrátila. Nepříjemné podání Lucie Herdové (2x eso) posílá Duklu do vedení 5:0. Po oddechovém čase Brno začíná pomalu náskok Dukly snižovat (6:4 – blok Denisa Pavlíková). Další sérii na podání nám předvedla Taira Ke Alohilani Robins-Hardy a domácí opět vedou slušným náskokem (9:4). 198 cm vysoká Tereza Hrušecká blokem snižuje na rozdíl dvou míčů (10:8), ale i Dukle se na bloku daří. Po bloku Tairy Ke Alohilani Robins-Hardy Dukla začíná zvyšovat své vedení (15:10). Další plusový bod přidává přesnou zalívkou obouruč vrchem Lucia Herdová, po oddechovém čase jsou hráčky KP v síti a domácí již vedou 17:10. Koncovku setu si Dukla pohlídala a po dalším esu v utkání s velkým náskokem se ujímá vedení 2:1 na sety (eso Viktorie Dvořáková).

Po dvou přímých bodech z podání Kláry Vyklické přichází za stavu 4:0 první oddechový čas Brna (4:0). Tereza Hrušecká je proti vedení Dukly a blokem a hlavně důrazným útokem postupně snižuje až na rozdíl jediného bodu (5:4). Po esu Kateřiny Kvapilové Dukla navyšuje své vedení, a když se přidá její jmenovkyně Nikola na útoku, domácí vedou o pět bodů (10:5). Při podání Lenky Prchalové se začíná Brno nebezpečně přibližovat a domácí trenér Libor Gálík žádá time (11:9). Po time Dukla míří do autu a z vysokého náskoku zbyl pouhý bod (11:10). Naštěstí pro domácí další podání již končí těsně za koncovou čarou. Nikola Kvapilová z vedlejšího kůlu zvyšuje vedení Dukly o tři body (15:12), ale Brno se nevzdává a obranou na síti snižuje na jediný míč (15:14 - Kateřina Pelikánová). Stejnou činností se Dukla vrací do vedení o tři body (17:14 – Lucia Herdová). Nikola Kvapilová esem přidává další důležitý bod (20:16) a domácí jsou pět bodů od zisku prvního čtvrtfinálového utkání. Klára Vyklická zvyšuje vedení Dukly, když hned z první zatlouká míč do „debla“ (22:17). Hosté v závěru snižují, přesto první mečbol přichází po zkaženém podání KáPéčka (24:21). První setbol si Dukla kazí sama, protože se při bloku dotkla sítě. Druhý již dírkou v bloku proměňuje Lucie Šulcová z vedlejšího kůlu a domácí vítězí 3:1 na sety a vedou ve čtvrtfinálové sérii 1:0 na utkání.

Autor: Zdeněk ŠOLC, foto Adriana Micáková

PVK OLYMP PRAHA – TJ OSTRAVA

Čtvrtfinále sousedů z dlouhodobé části. Olymp jako čtvrtý celek hostil Ostravu, která skončila na pátém místě. Domácí celek měl před play-off ze vzájemných zápasech v této sezóně pozitivní bilanci – tři vítězství oproti jedné porážce. Úvodní střetnutí vyřazovací části lépe zvládl domácí Olymp, který si připsal úvodní vítězství v sérii 3:0.

PVK Olymp Praha – TJ Ostrava 3:0 (25:14, 25:19, 25:13)

Rozhodčí: Vachutka M., Hladišová M., delegát Večeřa J.

Počet diváků: 150

Domácí: Kalhousová, Gajdová, Brancuská, Hodanová, Šimáňová, Šmídová, libero Dostálová.

Hosté: Jasečková, Jedličková, Skřivanová, Kojdová, Hadáčková, Kašparová, libero Slavíková. Střídaly: Látalová, Bauerová, Jakuškina, Mikelová, Chládková

Veronika Dostálová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Myslím, že jsme si lepší vstup do čtvrtfinále nemohly přát. Musím pochválit celý tým, kdy až na úvod druhého setu jsme byly nad Ostravou. Ve všech činnostech jsme Ostravu přehrály, a tak jsme utkání dovedly do vítězného konce. Dneska se můžeme radovat z vítězství, ale hned přepínáme hlavu na druhé utkání v sérii.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha):„Play off je samostatná soutěž, která začala dnes. Vedeme 1:0 na utkání a víme, s kým máme tu čest, kdy Ostrava dokáže být velmi silným soupeřem. Před play off a na poradě jsme si řekli, že máme výrazně lepší výchozí pozici než v loňském roce, kdy jsme vstupovali do vyřazovací části z páté pozice. Zápas to byl dobrý, ale vedeme zatím jen 1:0 a celá série se bude počítat, až někdo bude mít tři výhry.“

Hned na úvod utkání je vidět plno dlouhých výměn. Mírné vedení si udržují domácí – 5:3. Kvalitní servis Evy Hodanové dostává Olymp do vedení 7:3, kdy trenér Pommer poprvé brzdí utkání time outem. Až při vedení 9:3 se bodovým blokem Ostrava dostává na čtvrtý bod. Nápor Olympu nepovoluje, po úspěšném bloku odskakuje již do vedení 13:5. Na to reaguje Ostrava druhým oddechovým časem. Za nepříznivého stavu pro hosty 17:9 se pokouší trenér okysličit sestavu dvojstřídáním. Dvacátý bod domácích připisuje úspěšným útokem domácí univerzálka – 20:12. Za stavu 24:13 odvrací první setbol domácích Sandra Skřivanová, aby následující rozehru ukončila složeným útokem Karolína Gajdová, což značí vedení 1:0 na sety pro Olymp.

Ostravské hráčky lépe vstupují do druhé sady, kdy se dostávají do vedení 3:6. Stanislav Mitáč na to ihned reaguje time outem. Po dlouhé rozehře plné kvalitních obran připisují bod ostravské hráčky blokem, čímž odskakují do vedení 6:10. Tříbodová série Olympu nutí ostravského trenéra k oddechu za stavu 10:11. V prostřední části setu se daří Olympu kvalitním servisem a obranou na síti překlopit stav na svojí stranu. Za vedení 16:13 sahá hostující trenér Pommer k oddechovému času. Olympské „bohyně“ vstupují do závěru setu za vedení 22:18, které snižuje úspěšným útokem středem sítě Elen Jedličková. Eso pomáhá Olympu k setbolu (24:19) a hned dalším esem zakončuje set Karolína Gajdová. Olymp jde do vedení 2:0.

Domácí hráčky v úvodu třetí sady odskakují do vedení 4:0, na což reaguje trenér Pommer zastavením hry. Ostrava se nevzdává a dobrým servisem se přibližuje, 5:3. Do varu dostala halu dlouhá výměna za stavu 11:6, kterou po sérii skvostných zákroků v poli úspěšně zakončuje útokem Monika Brancuská. Ostravský trenér zkouší udělat s utkáním vše, co se dá – střídání, oddechový čas. Dobře hrající domácí celek ale nebrzdí ani to a odskakuje do vedení 17:7. Úplný závěr třetího setu, a zároveň utkání, přineslo poklidné dohrání za jednoznačného vedení Olympu. První utkání v sérii zvládlo lépe domácí družstvo.

Autor: Michal Grivalský

VK ŠELMY BRNO – VOLEJBAL PŘEROV

V Brně na Kouničce se dnes odehrál první zápas čtvrtfinále play-off mezi domácím VK Šelmy Brno a Volejbalem Přerov. Série prvního a osmého týmu po základní části má jasného favorita, zvlášť když Přerov byl schopen v letošních třech vzájemných utkáních uhrát proti Šelmám pouze dva sety. Papírové předpoklady se naplnily a Brňanky se ujaly vedení v sérii 1:0.

VK Šelmy Brno – Volejbal Přerov 3:0 (25:18, 25:11, 25:16)

Rozhodčí: Peloušek J., Novák M.

Počet diváků: 213

Domácí: Šmídová, Silva, Marková, Madsen, Kelnárová, Širůčková, libero Chevalierová. Střídaly: Benediktová, Mokrá

Hosté: Zatloukalová, Tinklová, Kohoutová, Biassou, Lazárková, Paige, libera Kulová, Horská. Střídaly: McClellan, Šrámková, Martincová, Oborná

Antonie Kelnárová (smečařka VK Šelmy Brno): „Jsem ráda, že jsme to zvládly s výsledkem 3:0. Sety byly převážně pro nás a až na první set jsme si to jasně pohlídaly. Měly jsme tam párkrát nějaké chybičky, ale nastoupily jsme do toho s respektem a pohlídaly jsme si to.“

Jaroslav Vlk (trenér VK Šelmy Brno): „Dnes povinná jízda. Soupeř se snažil, velmi dobře podával, potřebovali jsme se s tím vypořádat. Ale dnes jednoznačné vítězství, zápas jsme měli pod kontrolou od začátku do konce.“

Kateřina Kohoutová (blokařka Volejbal Přerov): „Jak všichni viděli, tak to bylo dost jednoznačné. Brno nás hodně zatlačilo servisem, měly jsme problém na přihrávce a pak i s útokem. Bylo to těžké proti vysokému domácímu bloku. Gratuluju jim a doufám, že jim to doma trochu ztížíme, ať to není tak jednoznačné.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Domácí nás předčily, my zas docela dobře začali, ale vlastními chybami jsme ten první set rozhodli a od toho se odvíjel víceméně celý zápas. V průběhu zápasu se nůžky rozevíraly a rozdíl výkonů byl znatelnější. Doufám, že doma zahrajeme lepší zápas.“

Utkání začalo vyrovnaně, do stavu 5:5 se týmy přetahovaly o vedení. Poté ale brněnská smečařka Antonie Kelnárová přišla na podání a dala dvě esa a donutila Přerov k prvnímu time – outu. Tomu se ale ani poté na příjmu příliš nedařilo. Když zatlačila servisem a tentokrát domácí blokařka Širůčková, Šelmy vedly už 14:6. Další skvělý servis přidala i Jessica Silva a navýšila vedení na 17:9. Díky chybám domácích se ale Přerov zvednul, začal stahovat (19:15) a domácí trenér Jaroslav Vlk reagoval prvním oddechovým časem. Šelmy si už set ale nenechaly ujet a vyhrály 25:18.

Druhý set začal opět vyrovnaně, pak se ale na servis dostala znovu Antonie Kelnárová a dala eso, 9:7. Její další hra donutila trenéra hostů k prvnímu oddechovému času druhé sady za stavu 11:7. Když přibyly na konto Šelem další tři body, došlo na druhý time-out hostujícího týmu. Přerovu se servis Anny Širůčkové podařilo otočit až při vysokém vedení domácích 16:7. Šelmy si odnesly výhru i z druhého setu, tentokrát velkým rozdílem 25:11.

Do třetího setu vstoupily lépe hráčky Přerova, ale nedařil se jim servis a tak Brnu jednoduše pomohly k dorovnání, 7:7. Poté přišla znovu na podání, Antonie Kelnárová a dobrým servisem (a esem) opět donutila trenéra hostů k oddechovému času, 12:7. Díky dobrému servisu se Přerovu povedlo vedení domácího týmu snížit na rozdíl pouhých dvou bodů (13:11) a domácí trenéra si vyžádal oddechový čas. Šelmy to „nakoplo“, znovu navýšily své vedení (19:13) a utkání už dovedly do vítězného konce (25:16) a připsaly si první výhru v sérii.

Autor: Richard Bednář