10.3.2022

V UNIQA extralize žen je jasno, letošní sezóna skončila pro Šternberk a Přerov

Čtvrteční předehrávky posledního, 27. kola základní části UNIQA volejbalové extraligy žen 2021/22 rozhodly, že letošní sezóna skončila pro volejbalistky Šternberku a Přerova. O osudu přerovských Zubřic bylo rozhodnuto už dávno a ani v posledním zápase se první výhry v sezóně proti favorizované Olomouci nedočkaly. Šternberk sice „živil“ ještě teoretickou naději postupu do čtvrtfinále, ale podle předpokladů nestačil na druhý tým extraligové tabulky Královo Pole a sezóna se pro něj také uzavřela.

TJ SOKOL ŠTERNBERK – VK KRÁLOVO POLE

V předehrávce 27. kola hostil Sokol Šternberk celek Králova Pole. Od úvodního hvizdu domácí volejbalistky ze všech sil bojovaly o prodloužení letošní sezóny, leč marně.V druhé půli první sady se favorizované Brňanky rozehrály, získaly vedení na svou stranu a do konce utkání již dokazovaly, že jim druhé místo v tabulce zaslouženě patří.

TJ Sokol Šternberk – VK Královo Pole 0:3 (19:25, 16:25, 19:25)

Rozhodčí: Vachutka, Ištvanech

Počet diváků: 66

Domácí: Ramajová, Lazárková, Kamidinová,Látalová N., Látalová Z., Körmendyová, libero Vyjídáková. Střídala: Kořínková

Hosté: Moreno, Bukovská, Koulisiani, Jelínková, Pavlíková, Hrušecká, libera Šmardová, Digrinová. Střídaly: Pavlicová, Judlová, Veselá, Kuníková

Katarina Körmendyová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „V prvním setu jsme začaly dobře, soupeřky jsme zaskočily. Pak jsme přestaly tolik tlačit a začaly jsme hodně chybovat. Stejná situace pak pokračovala i v další části utkání. Soupeřkám se dařilo na servise a v útoku, mají své velké kvality a to rozhodlo.“

Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk): Soupeřky z Brna jsou v tabulce oprávněně na druhém místě díky své bojovnosti. My jsme dnes dělali spoustu chyb jak na servise, tak v útoku. Mohli jsme se dnes se sezonou rozloučit sympatičtějším výsledkem. Gratuluji soupeřkám.“

Daniela Digrinová (kapitánka VK Královo Pole): „Myslím si, že kromě prvního vyrovnaného setu jsme si dnešní zápas pohlídaly, vyzkoušely jsme si různé herní varianty, zahrály jsme si všechny hráčky a jsem ráda, že jsme vyhrály.“

Richard Wiesner (trenér VK Královo Pole): „Soupeř nás zaskočil bojovným začátkem, hrál dobře a s velkou chutí. Nám trvalo nějakou dobu než jsme se rozehráli, pak jsme se dostali do dobré herní pohody. Tu jsme si dokázali udržet i v dalších dvou setech a získali jsme všechny tři body.“

V prvním setu se domácí hráčky do svých soupeřek pustily s herní pohodou, dařilo se jim na servisu i v útoku a vedly až do stavu 11:11. Pak se favorizovaným hráčkám Králova Pole začalo více dařit především v útoku (Jelínková, Hrušecká) a utkání se dostávalo pod jejich kontrolu (13:15, 16:19). Set skončil v poměru 19:25.

V druhé sadě se herní pohoda projevila především u hráček Králova Pole. Po celou dobu setu si udržovaly dostatečný náskok (4:10, 9:17). Domácí volejbalistky chybovaly  a nepodařilo se jim až do konce setu průběh zvrátit ve svůj prospěch – set skončil 16:25.

Ve třetí sadě pokračovala herní pohoda Brňanek, na palubovce se vystřídaly všechny hráčky. Domácím hráčkám se začalo dařit až na konci sady za stavu 14:23, ale soupeřky si již konec utkání pohlídaly a zaslouženě dotáhly set do vítězného konce 19:25.

Autor: Libor Svoboda

VOLEJBAL PŘEROV - VK UP OLOMOUC

V posledním, 27. kole dlouhodobé části UNIQA extraligy se v hanáckém derby utkaly volejbalistky Přerova a Olomouce. Papírově domácím družstvem bylo sice to přerovské, vzhledem k rekonstrukci jeho haly se však utkání uskutečnilo na domovské palubovce Univerzity Palackého. Vysokoškolačky potvrzovaly první dvě sady roli vysokého favorita, v tom třetím sice polevily a pustily soupeře k setbolu, nakonec však zvítězily 3:0.

Volejbal Přerov - VK UP Olomouc 0:3 (14:25, 16:25, 26:28)

Rozhodčí: Trumpeš D., Kavala T.

Počet diváků: 100

Domácí: M. Zatloukalová, Baláková, Dlouhá, Köhlerová, Semerádová, McClellan, libero Šádková. Střídaly: Hůsková, A. Kulová, L. Zatloukalová

Hosté: Silva, Mostsitska, Herdová, Šepeľová, Kneiflová, Šmídová, libera Slavíková, D. Kulová. Střídaly: Blanco, Štimac, Gambová

Michaela Zatloukalová (kapitánka Volejbal Přerov): „Byl to pro nás poslední zápas sezony a ze začátku jsme vypadaly zcela odevzdaně. Škoda promarněného setbolu ve třetí sadě, mohly jsme se loučit veseleji.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Odehráli jsme to, na co tým má, na víc to nebylo. Škoda setbolu ve třetí sadě. Za pozitiva považuji výkony mladých Hůskové v útoku, Šádkové na liberu a Dlouhé na středu. Gratuluji soupeři k výhře.“

Barbora Gambová (kapitánka VK UP Olomouc): „Po dvou celkem jednoznačných setech, v nichž měl Přerov problémy na přihrávce, jsme začaly dělat zbytečné chyby, ztratily jsme před koncovkou třetí sady náskok a rázem to bylo vyrovnané. Naštěstí jsme to nakonec zvládly.“

Martin Hroch (trenér VK UP Olomouc): „Už před zápasem jsme věděli, že výběr soupeře pro čtvrtfinále nemáme ve svých rukách. V týdnu jsme se proto zaměřili na kondici a celou přípravu už směřujeme na začátek vyřazovací části příští týden. Zápas jsme zahájili v jedné sestavě, které se dařilo a jejíž hra měla úroveň. Po výměně nahrávačky a blokařky tým trochu usnul a začal hořet na přihrávce. Teď uděláme vše pro to, abychom ještě vyladili na čtvrtfinále, v němž se bohužel musíme obejít bez univerzálky Babić, která si na tréninku poranila prst.“

První dva body zápasu sice patřily Přerovu, univerzita však při podání Mostsitské rychle otočila (2:6) a dál navyšovala svůj náskok (5:14). Tempo hry pak opadlo, přesto Olomoučanky bez potíží dovedly set k hladké výhře 25:14.

Velmi podobný průběh měla i druhá sada. Opět nejprve Mostsitska na servisu (4:0) a po ní i její spoluhráčky v bodových sériích navyšovaly náskok VK UP (8:3, 13:5). Tentokrát se ovšem příděl nezastavil a poslední tým tabulky mířil k debaklu (7:19). Až olomoucké polevení v závěru (15:22) vedlo ke zkorigování skóre, přesto to bylo po výsledku 16:25 už 2:0 pro Univerzitu Palackého.

Až třetí část zápasu přinesla alespoň zpočátku vyrovnaný boj (5:7), který svým servisem narušila teprve střídající Štimac (5:10). Tentokrát ovšem Přerovanky větší než šestibodový (10:16) rozdíl nepřipustily a v koncovce se nejprve dotáhly zpět (15:20, 17:20) a pak při podání Hůskové dokonce převzaly vedení (17:21, 23:21). Outsider se dokonce za stavu 24:23 dostal k setbolu, jenže svou šanci nevyužil a vysokoškolačky po třetím proměněném mečbolu zvítězily 28:26 a celkově 3:0.