11.11.2021

Ve šlágru 12. kola UNIQA extraligy žen ukončila Dukla vítěznou sérii Králova Pole

Čtvrteční zápasy 12. kola UNIQA volejbalové extraligy žen 2021/22 dopadly podle papírových předpokladů. Ve šlágru kola mezi Libercem a Královým Polem měl sice ze začátku navrch brněnský tým, postupem času se však Dukla dostala do tempa a ukázala svoji kvalitu. Pomalejší rozjezd do utkání měla také Olomouc ve Šternberku, ale nakonec zlepšený výkon a vyzrálost olomouckého týmu pomohly udolat domácí mládí. Pražský Olymp doma nestačil na Prostějov, Ostrava si snadno poradila s Frýdkem-Místkem, stejně jako brněnské Šelmy s Přerovem.

VK DUKLA LIBEREC – VK KRÁLOVO POLE

Vedoucí celek UNIQA extraligy žen VK Dukla Liberec dnes ve 12. kole přivítal na své palubovce druhý celek v pořadí VK Královo Pole z Brna. Dukla poprvé v letošním ročníku prohrála až 11. kole u Šelem 3:1 po neuvěřitelně vyrovnaných setech (27,-10,23,30). Ale i Královo Pole letos hraje velice dobře a naposledy prohrálo právě s Duklou ve třetím kole těsně 2:3 v domácím prostředí. Od tohoto zápasu vždy naplno bodovalo. Ani dnes nepřijelo do Liberce odevzdat nic zadarmo. První set díky kvalitnímu podání a blokům velmi snadno získalo. Druhý set již patřil Dukle, která otočila velmi nepříjemný stav a koncovku přímo vybojovala. Po prohraném setu Královo Pole herně úplně odešlo. Dukla se zlepšila ve všech herních činnostech a zaslouženě zvítězila za tři body.

VK Dukla Liberec – VK Královo Pole 3:1 (18:25, 26:24, 25:7, 25:16)

Rozhodčí: Petr Dušek, Dominik Činátl, delegát utkání Jan Krtička

Počet diváků: 351

Domácí: Kojdová Petra, Kohoutová Kateřina, Kvapilová Nikola, Nová Lucie, Nečasová Michaela, Skrypak Olga, libero Kolářová Lucie. Střídaly: Šulcová Lucie, Blažková Lucie, Šotkovská Anna, Bartošová Karolína

Hosté: Moreno Borrero Gretell Elena, Bukovská Magdaléna, Koulisiani Ela, Sweet Jzanasia, Pavlíková Denisa, Hrušecká Tereza, libero Digrinová Daniela. Střídaly: Judlová Hana, Jelínková Simona, Veselá Lucie, Pavlicová Romana

Veronika Dostálová (kapitánka VK Dukla Liberec): „Do utkání jsme vstoupily trošičku nervózně, protože po minulém prohraném zápase u Šelem a po tiebreaku s KáPéčkem u nich jsme věděly, že to dnes bude velice těžký zápas. Naštěstí po vybojované koncovce v druhém setu jsme už byly nad soupeřem. Tlačily jsme výborně servisem a konečně jsme si touto činností i pomohly, měly jsme i lehčí obrany a jsme rády, že to takto dopadlo. Máme další tři body doma a jedeme dál.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): Dnešní utkání bylo opět pro nás velmi těžké, protože jsme se v poslední době trochu herně trápili. Brno opět předvádělo dva sety výborný volejbal a jsem rád, že jsme to dnes ustáli. Od třetího setu už to bylo jednoznačné, protože jsme se uklidnili a zahráli si s chutí. Myslím si, že ty první dva sety se zde hrál velmi kvalitní a pěkný volejbal.“

Daniela Digrinová (kapitánka VK Královo Pole): „My jsme začaly velice dobře, hrály jsme dobrý volejbal, tlačily jsme Liberec. Potom se to zlomilo ve druhém setu, kdy jsme vlastně vedly a Liberec nás trochu zatlačil. Potom už jsme se rozsypaly jak domeček z karet a už jsme se nedokázaly prosadit přes jejich obranu.“

Richard Wiesner (trenér VK Královo Pole): „Bylo to utkání dvou rozdílných polovin. První polovinu jsme odehráli velice dobře. Potvrdili jsme věci, které máme nastavené. Podařilo se nám Liberec zatlačit. Ve druhé půli se ukázala vysoká kvalita soupeře. Naše hra se pomaličku začala rozpadat, nedokázali jsme si udržet náš koncept. No nic se neděje, my víme, že máme spoustu věcí, na kterých můžeme pracovat. Liberec dnes odehrál po několika špatných utkáních zase jedno velice dobré, takže držíme mu palce v CEV Champions League, zda je to pořádně nakopne, no a my hrajeme dál.“

Královo Pole v úvodu setu bodovým blokem a po nevynucené chybě Dukly odskakuje o dva body (2:4). Ale i KP chybuje, po smeči do autu je již za stavu 5:5 vyrovnáno. Při nepříjemném podání Magdalény Bukovské se daří hostům opět o dva body odskočit (8:10 – Jazz Sweet smečuje z první). Po smeči z pipe hosté zvyšují své vedení a domácí trenér Libor Gálík zastavuje hru oddechovým časem (11:14 – smeč Denisa Pavlíková). Ani po time se domácím nedaří rozjíždějící se Královo Pole zastavit. Po prvním přímém bodě z podání v dnešním utkání Dukla vybírá svůj druhý odpočinek (11:17 – eso Denisa Pavlíková). Další eso utkání přidávají hosté ihned po time (11:18). Až při podání Olgy Skrypak konečně i Dukla začíná bodovat a trenér Králova Pole žádá time (14:18 – hosté v síti). Po třetím esu (prasátko) jsou hosté pouhý jeden bod od setbolu (17:23) a pro domácí je první set prakticky ztracen. První setbol přichází po velmi tvrdém zakončení Jazz Sweet (18:24). Po zalívce Dukly do autu je rozhodnuto, hosté získávají první sadu v poměru 18:25.

Jak na houpačce nám začíná druhý set. Nejprve hosté získávají dva body (0:2). Při podání Nikoly Kvapilové Dukla přelévá své vedení na svoji stranu (4:2) a při další rotaci přichází další eso Králova Pole a aut na straně Dukly (4:5 – eso Ela Koulisiani). Až za stavu 11:9 konečně i Dukla boduje svým podáním a odskakuje o dva body (Lucie Šulcová – time KP). Při podání Gretell Moreno je stav rychle vyrovnán (11:11). Dukle se nedaří prosadit na útoku a chycené míče Královo Pole snadno proměňuje v body (12:14 – útok Jazz Sweet a Denisa Pavlíková, time Dukla).  Další parádní podání KP navyšuje vedení pro hosty (13:16 - Ela Koulisiani). Další plusový bod pro hosty přidává Magdaléna Bukovská z pipe a Dukla žádá oddechový čas (14:18). Na dvoubodový rozdíl z hlavního kůlu smečí o blok snižuje Lucie Šulcová (18:20). Po bloku Lucie Nové je pro domácí ještě veseleji (20:21) a máme tu další poradu hostů. Další úspěšný blok Dukly a je vyrovnáno (21:21 – Kateřina Kohoutová). Po esu se konečně Dukla dostává do vedení (22:21 – Lucie Šulcová) a po dalším bodovém bloku již má Dukla setbol (24:22 – Michaela Nečasová). Dukla se ale konce první sady jen tak snadno nedočkala. Proti byla Jazz Sweet, která z vedlejšího kůlu tvrdě smečuje a je vyrovnáno (24:24). I další setbol ukořistila Dukla (25:24 Nikola Kvapilová). Ten již Dukla proměňuje s velkým štěstím. Jazz Sweet zakončuje svůj útok z první přesahem na straně Dukly. To se nelíbí hlavnímu rozhodčímu, který přiděluje bod na domácí stranu i proti protestům KP a je vyrovnáno.

Po získaném druhém setu hraje Dukla jako vyměněná. Nepříjemné podání Kateřiny Kohoutové dělá ženám KP značné problémy, když se přidá kvalitní obrana v poli a na síti domácích hráček, výsledkem je neuvěřitelný start do třetího setu (7:0). Další dva úspěšné bloky a jeden přímý bod z podání navyšují vedení domácího celku na deset bodů (13:3 – Michaela Nečasová). Po dalším esu Lucie Šulcové si KP vybírá druhý oddechový čas (16:5). V koncovce domácí hráčky svůj bodový náskok ještě navyšují obranou na síti a s velkým náskokem pospíchají do koncovky setu (23:7 – blok Lucie Blažková). Po esu Nikoly Kvapilové již za stavu 24:7 má Dukla setbol. Ten po krásné mezihře proměňuje Nikola Kvapilová přesnou smečí dírou v bloku ze zadní zóny a domácí jsou ve vedení 2:1 na sety.

Dukla se ve čtvrté sadě rychle dostává do tříbodového vedení (3:0 – 2x útok Nikola Kvapilová). Po esu hostů a dlouhé diagonále Jazz Sweet je vyrovnáno (5:5 – eso Magdaléna Bukovská). Dukla si vedení rychle bere zpět kvalitní obranou na síti (10:6 – blok 1x Lucie Šulcova, 1x Michaela Nečasová, time hosté). Další bodové navýšení domácí hráčky získávají při podání Michaely Nečasové (16:7 – eso, útok 2x Lucie Šulcová a Nikola Kvapilová, blok Kateřina Kohoutová). Dukla hraje velmi obětavě v poli (libero Lucie Kolářová), naprosto bezchybně na útoku a konec utkání se rychle blíží. V závěru se přímým bodem z podání vyznamenává Lucie Nová (23:13 – time hosté) a po přesné ulívce Lucie Šulcové celá hala stojí a slaví první mečbol (24:13). První mečbol odvrací Jazz  Sweet, při druhém je blok domácích v síti a máme tu i po dlouhé době oddechový čas na straně Dukly (24:15). I po time získávají další bod hosté (Magdaléna Bukovská), až nekompromisní smeč Nikoly Kvapilové ukončuje dnešní utkání, ve kterém Dukla vítězí 3:1 na sety.

Autor: Zdeněk ŠOLC

TJ OSTRAVA – TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK

12. kolo UNIQA volejbalové extraligy žen svedlo proti sobě v derby domácí Ostravu proti Frýdku-Místku. Oba týmy mají po posledním kole co napravovat. Ostravanky v minulém kole prohrály v Prostějově, když v průběhu zápasu nevyužily množství setbolů a ve čtvrtém setu dokonce mečbol a následně prohrály 2:3. Frýdek-Místek prohrál doma nečekaně snadno se Šternberkem. Favorit utkání byl ale jasný, protože domácí Ostrava zatím prohrála v extralize jen dvakrát a tak to i zůstalo.

TJ Ostrava – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (25:12, 25:15, 25:17)

Rozhodčí: Ištvanech M., Slezák J.

Počet diváků: 100

Domácí: Jedličková, Kotlabová, Nečiporuka, Zemanová, Pospíšilová, Štrbová, libero Jančová. Střídaly: Kašparová, Bauerová, Fukalová

Hosté: Navrátilová, Ulumbelashvili, Mitrega-Mamica, Diatková, Petrová, Hadáčková, libero Teperová. Střídaly: Radulović, Šnellyová Tkáčová

Andrea Štrbová (kapitánka TJ Ostrava): „Chtěly jsme nastoupit hned a nenechat soupeře rozehrát, což se nám podařilo. Ve druhém setu jsme je pustily chvíli ke hře, ale v půlce setu jsme se zvedly a předváděly opět naši hru a zaslouženě vyhrály 3:0.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dnes jsme zatlačili soupeře servisem a dobře jsme útočili. Soupeř nekladl odpor. V obraně se musíme zlepšit s ohledem na soupeře v dalších kolech.“

Michaela Hadáčková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Dnešní zápas se nám ani trochu nepovedl. Bohužel to musím „hodit“ na naše smečařky, které nebyly schopné zpracovat servis Ostravy. Když už jsme přihrály, tak jsme aspoň trochu vzdorovaly. Gratuluji soupeři, dnes byl lepší ve všem.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Zemanová na servise zničila naši snahu hrát volejbal.“

Za stavu 5:5 nastoupila na servis Zemanová a přes dva oddechové časy hostujícího týmu (9:5, 12:5) dotáhla skóre i díky vynikajícím blokům na 16:5 a set už se jen dohrával.

V druhém setu nastala obdobná situace za stavu 5:7, kdy na servis přišla a opět Zemanová, tentokrát na něm vydržela je do stavu 9:7, kdy rady trenérky Dedkové na chvíli pomohly, ale jen do stavu 14:12. Poté domácí volejbalistky opět zabraly, odskočily na 19:13 a od stavu 21:15 set dopodávala střídající Kašparová.

Třetí set byl vyrovnaný do stavu 8:9, kdy tentokrát „potáhla“ servisem Nečiporuka a přes time hostů (12:9, 15:9) domácí Ostrava navýšila náskok až na 17:10. Pak se ještě na chvíli hráčky Frýdku-Místku vzchopily a trenér Pommer musel svým svěřenkyním domluvit (17:14). Rady pomohly a domácí hráčky i třetí set s přehledem získaly.

Autor: Miloš Matula, foto Oldřich Holcman

TJ SOKOL ŠTERNBERK – VK UP OLOMOUC

Dramatický první set získaly domácí volejbalistky v poměru 34:32. V dalších setech se ale projevila zkušenost a vyzrálost olomouckých hráček, které dokázaly utkání dotáhnout do vítězného stavu 1:3.

TJ Sokol Šternberk – VK UP Olomouc 1:3 (34:32, 13:25, 23:25, 20:25)

Rozhodčí: Vachutka M., Horký P.

Počet diváků: 78

Domácí: Látalová Z., Körmendyová, Ramajová, Herdová, Kamidinová,Látalová N., libero Slavíková. Střídaly: Kořínková, Abendroth, Vyjídáková

Hosté: Mostsitska, Štimac, Šepeľová, Blanco, Babić, Silva, libero Gambová. Střídaly: Kneiflová, Lazárková, Tinklová

Lucia Herdová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Jsem velmi ráda, že jsme v koncovce prvního setu byly úspěšnější. Koncovky nejsou naše silná stránka, což jsme předvedly ve třetím setu, škoda, mohly jsme uhrát aspoň bod. Soupeř byl dnes lepší na servise, byl úspěšnější se svými vysokými bloky a měl nebezpečný útok. Snad příště budeme mít více herního klidu a štěstí.“

Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk): „Soupeř má své herní parametry někde jinde než my, dokázal nám dnes své kvality. My jsme dnes předvedli velkou snahu, ale sáhnout si na bod se nám nepodařilo.“

Barbora Gambová (kapitánka  VK UP Olomouc): „Po prvním setu, který jsme ztratily v koncovce, jsme se zlepšily jak na servise, tak v útoku, začaly jsme hrát bez vlastních chyb a to rozhodlo o našem vítězství. Šternberk hrál dnes moc dobře.“

Martin Hroch (trenér VK UP Olomouc): „Jsem rád za tři body, ve Šternberku se letos hraje těžce. Pro mě to bylo trošku pamětní utkání, protože jsem tady působil dříve čtyři roky ve funkci trenéra. Gratuluji domácím k předvedenému výkonu. Z naší strany jsme zahráli strašně v prvním setu, pak se holky zkoncentrovaly a dotáhly utkání do vítězného konce.“

Dramatický první set přinesl velmi vyrovnané skóre. Od stavu 21:19 se dařilo domácím hráčkám si udržovat 1-2 bodový náskok a set skončil rekordním poměrem 34:32.

V druhé sadě se dařilo olomouckým hráčkám na servise, bloku i v útoku a set bez problémů získaly za 22 minut 25:13. Ve třetím setu se domácí hráčky za stavu 7:13 vzchopily a začaly náskok snižovat, dotáhly se až na stav 23:24, ale poslední bod patřil Olomouci.

V poslední setu si hráčky UP Olomouc udržovaly mírný náskok, herně se jim dařilo a set dotáhly do vítězného konce 25:20.

Autor: Libor Svoboda

PVK OLYMP PRAHA – VK PROSTĚJOV

V posledních třech zápasech Prostějov třikrát zvítězil a porazil i silnou Ostravu. Naproti tomu domácí hráčky po velké bitvě získaly bod po prohře z do té doby neporaženým Libercem, ale pak následovaly dva zápasy v Brně, ve kterých Olymp nezískal ani jeden set. Z této charakteristiky byla zřejmá aktuální forma obou týmů před dnešním duelem. Naštěstí platí otřepané pravidlo, že v ženském volejbale je vše možné… Zápas byl poměrně vyrovnaný, ale nakonec vyhrál Prostějov, který lépe zvládal druhé poloviny setů a v závěru zápasu zachoval klidnou hlavu a věřil ve své vlastní schopnosti.

PVK Olymp Praha – VK Prostějov 1:3 (21:25, 25:20, 17:25, 22:25)

Rozhodčí: Činátl, Velinov

Domácí: Neumannová, Brancuská, Patočková, Kalhousová, Šimáňová, Cihlářová, libero Pešková. Střídaly: Poloučková, Bartošová, Lukešová, Virtová

Hosté: Bajusz, Fričová, Kvapilová, Beránková, Smolková, Loff Da Silva, libero Stavinohová. Střídaly: Kožoušková, Dvořáčková

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): Od nás to nebylo úplně nejlepší utkání, vypadalo to, že to doženeme do pětisetové bitvy, ale bohužel v koncovce čtvrtého setu jsme se podělaly a nebyly jsme schopné složit balon na zem. Velmi dobře koncovku čtvrtého setu zahrála smečařka Fričová, která na protiútoku odskládala všechny míče, kdežto my, když jsme šly do útoku, tak jsme nebyly schopné dopravit míč na zem.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Blahopřejeme Prostějovu k vítězství kapitánce i Mirkovi. Jejich výhra byla zasloužená a Prostějov byl lepším týmem. V zápase byly dlouhé výměny, oba týmy špatně smečovaly – útočící hráčky okolo 20 – 25%, což je chabá statistika. V důležitých okamžicích, ale rozhodovaly ve svůj prospěch hráčky Prostějova, jako ve čtvrtém setu Fričová. Nyní nejsme v dobré sportovní formě. Výsledky a špatná hra na nás doléhají, mladé hráčky jsou pod tlakem, kupí chyby. V tomto zápase to byl slabý výkon kůlových hráček na naší straně. Souhlasím s Mirkem, že velký rozdíl byl v kvalitě nahrávky, protože všechny ostatní činnosti byly téměř vyrovnané. Nám nezbývá než se z toho otřepat, jako z každé těžké porážky, tentokrát na domácí půdě. Máme před sebou zápas evropského poháru, kde bychom chtěli divákům nabídnout pohledný a bojovný volejbal s šancí do odvety ve Švýcarsku.“

Simona Bajusz (kapitánka VK Prostějov): „Přijely jsme sem a věděly jsme, že to bude těžké utkání. Odehrávala se bitva od začátku do konce zápasu. Jsme šťastné, že jsme i se štěstím vyhrály.“

Miroslav Čada (trenér VK Prostějov): „Bylo to vyrovnané utkání, nicméně naše družstvo bylo o trochu lepší na blocích, udělaly jsme méně chyb než domácí. Myslím si, že ještě byl rozdíl na nahrávce, naše nahrávačka byla lepší než nahrávačka soupeře.“

Úvod domácímu celku vyšel velmi dobře, i díky útočné potenci dua Kalhousová - Patočková a dobré hře v poli. Perně vybudovaný náskok 6:2 vydržel několik desítek vteřin a bylo vyrovnáno. Poté se dlouho ztrátovalo a bylo jen otázkou času, kdo jako první odskočí ve skóre. Byl to Prostějov, který se po chybách Olympu na příjmu dostal do dvoubodového a potom i do čtyřbodového vedení. Zápletka v koncovce setu nastala za stavu 19:22 z pohledu domácího týmu – Olymp bojovnou hrou snížil na rozdíl jednoho bodu, potom Prostějov udělal ztrátu a dvěma rychlými bloky první set ukončil.

V druhém setu začal lépe Prostějov, ale postupně se i do jeho hry vkrádala nejistota a drobné chyby, které Olymp trestal – z vedení Prostějova 6:3 byl stav 10:13. Naposledy byl stav vyrovnaný 15:15. Olymp ale bojovností a dobrým servisem získal náskok 20:15. I když soupeř snížil na 20:18, dramatická koncovka se nekonala a stav byl po 56 minutách srovnán na 1:1 na sety.

Ve třetím setu se Prostějov zkoncentroval, zapnul na vyšší stupeň a měl průběh setu od začátku jasně pod kontrolou. Prostějov trápil Olymp servisem a domácí hráčky produkovaly nevynucené chyby, hlavně na útoku. Naproti tomu Prostějov chyboval téměř minimálně. Od stavu 8:17 bylo o osudu setu rozhodnuto, Prostějov vyhrál přesvědčivě 25:17.

Sportovní úroveň ve čtvrtém setu trochu opadla – ve hře bylo hodně nedorozumění a vítězil ten, kdo udělal méně chyb. Prostějov vedl v úvodu setu, potom byl stav dlouho vyrovnaný. Olymp poprvé odskočil na 17:15, po vyrovnání ještě jednou na 19:16. Ovšem za stavu 22:19, Olymp chyboval na servisu, neodútočil, dostal eso a koncovku čtvrtého setu vzala na svá bedra Karolína Fričová. Prostějov získal šest bodů v řadě a domácí Olymp zůstal po utkání bez bodového zisku.

Autor: Jiří Trochta, foto Juraj Gánovský

VK ŠELMY BRNO – VOLEJBAL PŘEROV

Brněnské Šelmy si chtěly před domácím publikem prodloužit vítěznou sérii. Po cenném skalpu vedoucího týmu soutěže na ně čekal naopak poslední tým UNIQA extraligy, Přerov.

VK Šelmy Brno – Volejbal Přerov 3:0 (25:15, 25:17, 25:12)

Rozhodčí: Trumpeš, Peloušek

Počet diváků: 100

Domácí: Mokrá, Pluhařová, Benediktová, Mikysková, Faltínová, Širůčková, libero Chevaliérová. Střídaly: Borovcová, Beránková

Hosté: Baláková, Dlouhá, Köhlerová, Semerádová, McClellan, Zatloukalová L., libera Šádková, Kromerinská. Střídaly: Šrámková, Hutchinson, Hůsková, Zatloukalová M.

Soňa Nováková (kapitánka VK Šelmy Brno): Jsem ráda, že jsme splnily roli favorita, ve které se nikdy nehraje úplně ideálně. Opět se nám podařilo dobře podávat a jsem ráda za tři body.“

Markéta Chlumská (asistentka trenéra VK Šelmy Brno): „Dnes jsme poměrně jednoznačně vyhrály. Jsem ráda, že jsme mohly zapojit do zápasu všechny hráčky. Soupeře jsme nepodcenily, soustředily jsme se na svůj výkon. Byla to pro nás dobrá příprava do dalších utkání.“

Michaela Zatloukalová (kapitána Volejbal Přerov): „Těžko se mi hledají slova. Je to škoda. Říkám to sice pořád dokola, ale obzvláště v této sezóně, kdy každý může porazit každého. Pořád se opakuje to stejné. Nedokážeme si poradit s lehkými balony, nedokážeme je přihrát. Pořád se opakuje ta stejná písnička.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Zápas asi v podstatě podle předpokladů. Nějaké pasáže od nás byly slušné, ale domácí hráčky nás zatlačily na podání. Rozdílnost obou týmů na útoku je také velká, a to se prokázalo. My jsme bojovaly, ale bohužel to na týmy takovýchto kvalit nestačí. Pozitivum je, že se dnes na hřiště dostaly velmi mladé hráčky, s kterými pracujeme do budoucna.“

Do zápasu lépe vstoupily domácí volejbalistky, které hned od začátku zatlačily své soupeřky na podání a ujaly brzkého vedení v zápasu 4:1. Šelmy pokračovaly v nátlaku a donutily trenéra hostujícího týmu k vybrání brzkého oddechového času (8:2). Brněnské volejbalistky dominovaly v každé herní činnosti a Přerov nenacházel na jejich hru odpověď. Radim Vlček se pokusil podruhé v tomto setu poradit svým svěřenkyním při oddechovém čase za stavu 13:6. Přerov nedokázal udržet krok ani v jedné herní činnosti a první sadu si tak na svoji stranu připsaly domácí volejbalistky rozdílem třídy (25:15).

Začátek druhé sady se podobal samotnému začátku utkání, volejbalistky Přerova nedokázaly zachytit vstup do setu a Šelmy se ujaly brzkého vedení (6:2). Přerovu se nedařilo zlepšit svoji hru, nepomohly ani oddechové časy, ani střídání a Šelmy je svým výkonem držely pod sebou (14:7). První slabé místo si domácí celek vybral, když zkazil čtyři podání po sobě a nechal si soupeřky dotáhnout ve skóre na 20:16. Vzápětí přišla na podání Anna Širůčková a svou dlouhou sérií na podání potvrdila brněnskou dominanci i v druhém setu.

Přerovu se poprvé podařilo zachytit začátek setu a ujal se vedení 2:4. Domácí volejbalistky dokázaly rychle zareagovat a po dvou přímých bodech z podání Adély Borovcové si musel Radim Vlček vzít oddechový čas (8:5). Výborné představení za koncovou čárou, během kterého dokázala Adéla Borovcová čtyřikrát bodovat přímo z podání, se podařilo Přerovu zastavit až při stavu 14:6. V třetí poslední sadě využily Šelmy domácího prostředí a Přerov doslova rozstřílely na podání. Nejenom díky podání, ale i díky celkovému výkonu, kterému dnes volejbalistky Přerova nebyly schopny konkurovat, si Šelmy zaslouženě připisují čtvrtou výhru v řadě a další tři cenné body do tabulky.

Autor: Pavel Koukal

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Saquarema (BRA) - kvalifikace

Schalk / Bourne (USA) – Šépka / Sedlák 2:0 (21:19, 21:17), Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) –...

1. liga mužů - finále

TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:23), TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (22:25,...

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA)

Hermannová / Štochlová – Klinger D. / Klinger R. (AUT) 1:2 (21:23, 23:21, 13:15)

Ahtiainen / Lahti (FIN) – Hermannová / Štochlová 2:0 (kontumačně), Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA) - kvalifikace

Trousil / Westphal – Schalk / Bourne (USA) 0:2 (11:21, 16:21), Šépka / Sedlák – Ermacora / Waller (AUT) 0:2 (19:21, 19:21)

FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Dauhá (QAT)

čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) – Perusič / Schweiner 2:1 (21:17, 23:21, 15:12)