23.11.2023

Volejbalistky Ostravy byly pod Ještědem jen kousek od vítězství

Desáté kolo UNIQA volejbalové extraligy žen 2023/24 přineslo dvě velké bitvy. Liberecká Dukla sice ztratila na domácí palubovce první sety v probíhající sezóně, ale nakonec po velkém boji ve zkrácené hře zdolala celek Ostravy, který nevyužil již ve čtvrtém setu několik mečbolů. V souboji sousedů v tabulce Sokol Šternberk oplatil v domácím prostředí KáPéčku nedělní prohru v tie-breaku. Ostatní zápasy skončily už po třech setech. V televizním utkání přehrály brněnské Šelmy bez větších problémů Šantovku Olomouc, volejbalistky Prostějova splnily roli favorita ve Frýdku-Místku a zmar přerovských Zubřic v koncovkách setů pokračoval i v utkání s Olympem.

VK DUKLA LIBEREC – TJ OSTRAVA

Čtvrtečním zápasem v Liberci vstoupily oba dnešní soupeři do druhé třetiny základní části extraligy. Ženy Dukly Liberec doma neztratily ani jeden bod, dokonce ani jediný set a v prvním kole na palubovce Ostravy zvítězily 3:1. Proto byla pro tento duel Dukla jasným favoritem. Do Liberce se s ostravským celkem vrátila Petra Kojdová, která dvě sezóny oblékala dres Dukly a letos je jednou z nejvíce bodujících hráček Ostravy (107 bodů, na Dukle za dva roky 596 bodů v extralize) a zdejší halu velmi dobře zná. V prvním setu Ostrava dvakrát nahlédla do dvoubodového vedení, ale potom ztratila set na jednom postavení. V druhém a třetím setu Ostrava získané vedení z poloviny jednotlivých setů zužitkovala ve vedení 2:1 na sety, ve čtvrtém ale nedokázala udržet vysoké vedení a neproměnila dva mečboly. V dramatické a hlavně nervózní koncovce byl nakonec úspěšnější Liberec a rozhodnutí muselo padnout ve zkrácené hře. I zde měla více ze hry děvčata z Moravy (7:12), ale v koncovce se štěstí přiklonilo na stranu Dukly a ta nakonec uhájila domácí neporazitelnost.

VK Dukla Liberec – TJ Ostrava 3:2 (25:16, 23:25, 17:25, 32:30, 21:19)

Rozhodčí: Domink Činátl, Michaela Hladišová, delegát Jaroslav Švejda

Počet diváků: 278

Domácí: Taira Ke Alohilani Robins-Hardy, Lucie Šulcová, Thamier Silva de Mello, Nikola Kvapilová, Lucia Herdová, Klára Vyklická, libera Adéla Démar, Lucie Kolářová. Střídaly: Anna Pragerová, Jana Fixová, Diana Frankevych, Kateřina Kvapilová

Hosté: Michaela Hadáčková, Petra Kašparová, Petra Kojdová, Adéla Chládková, Sandra Skřivanová, Nela Jasečková, libera Tereza Slavíková, Nela Tobiášová. Střídaly: Fedora Jakuškina, Elen Jedličková, Klára Mikelová

Klára Vyklická (kapitánka VK Dukla Liberec): Zaprvé jsem velmi ráda, že jsme zvládly těžký tiebreak a také, že jsme zvládly nekonečně dlouhý čtvrtý set. My jsme dnes neměly moc dobrý příjem podání, soupeř nás zatlačil servisem. Ale jsem také ráda, že lavička, která během utkání nastoupila, ukázala, že dokáže obrátit nepříznivě vyvíjející se zápas. V celkovém výsledku jsem spokojená.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): „Dnešní utkání bych zhodnotil takto. Začátek utkání 3:0 pro nás, průběh utkání 3:1 pro Ostravu. A nakonec vydřené vítězství a výborný volejbal. Divákům se ty poslední dva sety musely moc líbit. Celkově si myslím, že utkání bylo silně ovlivněno chybami rozhodčích. Na obě strany jich tam bylo strašně moc a zbytečně.“

Sandra Skřivanová (kapitánka TJ Ostrava): „Jenom škoda, že jsme dnešní utkání nedohrály za tři body. Myslím si, že ve čtvrtém setu jsme měly docela slušný bodový náskok, který jsme si měly udržet. Bohužel utkání se dostalo do tiebreaku. Zde jsme nástup měly zase výborný, ale potom jsme soupeře pustily do hry a holky se rozehrály a samotná koncovka už byla o štěstí. Utkání bylo zbytečně vyhrocené ze strany rozhodčích. Udělali zde hodně chyb, které si myslím, že by extraligoví rozhodčí dělat neměli, ale rozhodně se na to nevymlouvám. Měly jsme si to utkání samy vyhrát za tři body.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dnes po boji bereme málo bodů. Musíme být víc důraznější, ale jedeme dál. V určitých pasážích, kdy jsme soupeře tlačili, musím holky pochválit za dodržení obran jak na síti, tak v poli, ale v koncovkách jsme měli být důraznější.“

Po smeči Dukly do autu Ostrava odskakuje o dva body (1:3), ale i hosté smečují po lajně do těsného autu a za stavu 3:3 je vyrovnáno. Po esu Nikoly Kvapilové se poprvé Dukla dostává do vedení, a když v další rozehře Lucia Herdová tvrdě útočí z hlavního kůlu, domácí vedou o dva míče (6:4). Další útok Dukly končí v poli Ostravy, ale hlavní rozhodčí je jiného názoru a je vyrovnáno (6:6). Po smeči Petry Kojdové do pole Dukly a další nevynucené chybě domácí hráčky na útoku se vrací Ostrava do dvoubodového vedení (9:11), ale opět své vedení po chybách ztrácí (nečistá hra na nahrávce a dvakrát smeč do autu – 14:11) a trenér Ostravy Zdeněk Pommer svolává své hráčky k poradě. I po návratu z time nemohou Ostravanky dostat z podání Lucii Šulcovou. Blok (Lucia Herdová), přesné zakončení (Nikola Kvapilová a Lucia Herdová) a Ostrava si žádá druhý time (17:11). Při podání Nikoly Kvapilové se Dukla rychle přibližuje k prvnímu setbolu utkání (23:14 – eso, Ostrava aut a útok Lucia Herdová). První setbol si připisuje domácí kapitánka Klára Vyklická tvrdým zakončením signálem středem za hlavou své nahrávačky (24:15). Michaela Hadáčková oddaluje konec prvního setu smečí o blok Dukly do „debla“, ale opakovaný signál domácí kapitánky je nechytatelný a domácí jsou ve vedení 1:0 na sety.

V úvodu druhé sady Nikola Kvapilová posílá Duklu z vedlejšího kůlu do vedení 2:0. Dukla své vedení ztrácí technickým proviněním, dle rozhodčí dotek sítě při útoku. Dva úspěšné bloky Ostravy (Michaela Hadáčková  a Petra Kojdová) a Ostrava odskakuje o dva míče 5:7. Po tříbodovém vedení již Libor Gálík zastavuje hru oddechovým časem (9:12 – smeč Nela Jasečková). Jednoblokem Klára Vyklická snižuje náskok hostů a když je blok Ostravy v síti, máme vyrovnáno (12:12 – time Ostrava). Po time se na bloku prosazuje Nela Jasečková a domácí útočí pouze do sítě a tříbodové vedení má Ostrava rychle zpět (12:15). Dukle se nedaří na útoku a toho využívá Ostrava, která navyšuje své vedení (13:17 – smeč Nela Jasečková, time Dukla). Čistým esem domácí snižují vedení Ostravy a ta rychle žádá oddechový čas (16:18 – eso Klára Vyklická). Přiblížení na jediný bod zařizuje blokem Thamier Silva de Mello. Po zkaženém podání je Dukla jediný bod od ztráty prvního setu na domácí palubovce (21:24). Klára Vyklická středem první setbol odvrací, Nikola Kvapilová přímým bodem z podání druhý, třetí už si Ostrava pohlídala a jako první získává set v Liberci (Michaela Hadáčková signálem středem) a je vyrovnáno 1:1 na sety.

Při podání Lucie Šulcové se daří Dukle bodovat na síti a jít do vedení 4:1 (útok Nikola Kvapilová), ale při podání Nely Jasečkové je velmi brzy vyrovnáno (5:5 – 2x eso). Ale i Dukla je silná na podání a právě touto činností nyní září Lucia Herdová (10:7 – eso a time Ostrava). Nyní zase na podání boduje Ostrava a snižuje vedení Dukly ((11:10 2x eso Petra Kašparová, time Dukla). Po time přichází kvalitní obrana na síti hostů a po obětavé hře v poli se prosazuje na útoku Petra Kojdová a Ostrava je ve vedení (11:12). Ostrava je při chuti a zvyšuje své vedení blokem a přichází další time Dukly (13:16 – blok Sandra Skřivanová). V koncovce Ostrava navyšuje své vedení na rozdíl osmi bodů při podání Nely Jasečkové (15:23). Dvojblokem si Ostrava připisuje první setbol třetí sady (16:24). První odvrací Jana Fixová z hlavního kůlu, ale druhý si již Ostrava pohlídala a jde do vedení na sety, 1:2.

Po vyrovnaném začátku čtvrté sady se daří Lucii Šulcové vytlouci blok Ostravy a Nikole Kvapilové prosadit na smeči a máme tu oddechový čas Ostravy (9:6). Sandra Skřivanová vytlouká blok Dukly a Petra Kašparová přidává další eso, a když se tvrdě na útoku vyznamenává Sandra Skřívanová, Ostrava je ve vedení (9:10 – time Dukla). Ani time nezastavuje s chutí hrající Ostravu. Ta navyšuje své vedení kvalitní obrannou hrou na síti i v poli (9:13). Ani oddechové časy a střídání v domácím celku Ostravu zatím nezastavuje (10:15 – blok Nela Jasečková). Až při podání Diany Frankevych získává Dukla dva body obranou na síti (13:15 – blok Kateřina Kvapilová a Lucia Herdová) a i Ostrava si žádá oddechový čas. Další úspěšný blok a domácí prohrávají o jediný bod (16:17 – blok Klára Vyklická). Po přešlapu třímetrové lajny hráčkou Ostravy je vyrovnáno (17:17). Dobře postaveným blokem a dalším esem (Nela Jasečková) se Ostrava vrací do vedení (17:21). Přesto se domácí hráčky nevzdávají a při podání své kapitánky je vyrovnáno (22:22 – eso). Lucie Šulcová nekompromisní smečí získává Dukle nepatrné vedení (23:22). Další nešťastné rozhodnutí hlavního rozhodčí daruje Ostravě mečbol. Hráčky zahrály míč těsně nad zemí, ale hlavní rozhodčí podruhé během dvou postavení posoudil dopad míče na zem, prostě zde chybí jestřábí oko. Lucie Šulcová první mečbol odvrací a je vyrovnáno 24:24. Další technický prohřešek Dukly, blok v síti a Ostrava má druhý mečbol. Opět Lucie Šulcová z hlavního kůlu je proti konci utkání. Neuvěřitelné zákroky v poli předvádí Lucie Kolářová, na síti se nemýlí Jana Fixová a Dukla má setbol. Další vzrušení, smeč do velkého autu Ostravy, ale rozhodčí viděl teč. Nyní se dlouho nehraje. Až po konzultaci s Michaelou Hladišovou hlavní rozhodčí mění své rozhodnutí – setbol Dukla. Nyní zase Ostrava protestuje. V nervózním závěru setu Dukla proměňuje až svůj šestý setbol. Jana Fixová smečuje do pásky a po ní se míč kutálí a padá podél sítě do pole Ostravy a je vyrovnáno 2:2 na sety.

Tak jak skončil čtvrtý set, tak pokračuje pátý – bojem o každý bod. Ostrava získává nepatrný náskok po smeči Dukly do autu (3:6 – time Dukla). Po time domácí hráčky snižují vedení Ostravy. To se na podání prosazuje Jana Fixová (5:6 – eso). Po střídání stran hned z první po nepřesném příjmu podání zakončuje Michaela Hadáčková a Ostrava si tříbodové vedení bere zpět (6:9 – time Dukla). A opět se nehraje, další sporný míč. Smeč Dukly zřejmě dopadla do hřiště, ale hlavní posoudil jako aut. Trenér Ostravy se uculuje, měl to u nohy, a domácí protestují. Toto rozhodnutí stojí domácí další manko bodů (7:11). Nyní opravdu končí míč v autu a Ostrava je blízko zisku dvou bodů a dobytí liberecké tvrze (7:12). Až při podání Anny Pragerové se i domácí osmělují a začínají Ostravu dohánět (10:12 – útok Jana Fixová, time Ostrava). Po zalívce ze signálu středem je rozdíl jediný bod (12:13 - Kateřina Kvapilová) a když Ostrava smečuje do velkého autu, je vyrovnáno (13:13). Přesto Ostrava si připisuje další mečbol, smečí z vedlejšího kůlu. Chytrá i šťastná zalívka Lucie Herdové vyrovnává na 14:14. Jana Fixová na co sáhne, to vše padá do pole soupeřek a nyní dokonce získává mečbol pro Duklu. Ostrava odvrací první nebezpečí Dukly a po doteku útočící hráčky sítě má nyní zase Ostrava mečbol. Až za stavu 20:19 se Dukla vrací pro mečbol, to Lucie Šulcová šikovně ometá blok Ostravy, tento mečbol již je proměněn. Anna Pragerová si připisuje eso, když velkým prasátkem ukončuje nekonečně dlouhé dnešní utkání a Dukla vítězí 3:2 na sety

Autor: Zdeněk ŠOLC, foto Adriana Micáková

VK ŠANTOVKA OLOMOUC UP – VK ŠELMY BRNO

Extraliga volejbalu žen svedla v 10. kole za soupeře do televizního duelu VK Šantovka Olomouc UP a VK Šelmy Brno. V prvním letošním měření sil vyhrály v říjnu doma jasně brněnské Šelmy 3:0. V odvetě na Hané navázaly Šelmy na domácí výkon a jasně zvítězily nad Olomoucí stejným výsledkem.

VK Šantovka Olomouc UP – VK Šelmy Brno 0:3 (17:25, 19:25, 19:25)

Rozhodčí: Velinov E., Koutník P.

Počet diváků: 350

Domácí: Shevkenek, Fedchuk, Nowak, Artyshuk, Farská, Nečasová, libero Chaloupková. Střídaly: Kořínková, Šotkovská

Hosté: Šmídová, Janečková, Marková, Madsen, Kelnárová, Širůčková, libero Chevalierová. Střídala: Benediktová

Michaela Nečasová (kapitánka VK Šantovka Olomouc UP): „Mrzí nás moc, jak to dnes dopadlo. Mohly jsme podat mnohem lepší výkon. V podstatě vždy do půlky setu jsme se vždy držely, ale pak přišla série chyb na příjmu, na servisu nebo v útoku. V útoku nám chyběla agresivita, máme trochu problém se sejít s nahrávačkou, tak doufám, že do příštího zápasu to napravíme a zlepšíme.

Jan Drešl (trenér VK Šantovka Olomouc UP): „Utkání měl soupeř pod kontrolou. My jsme se na duel připravovali, věděli jsme o jejich silných stránkách, ale naše obrana nebyla dobrá. Některé míče byly do postavení, které jsme měli vybrat. Jsem zklamán z přístupu na servisu. Když hrajeme proti silnému celku, tak je základem zkusit je odtáhnout servisem od sítě, a my jsme naopak házeli servisové buchty do sítě. Musíme zamakat a pokusit se další zápas zvládnout lépe.“

Ivona Marková (kapitánka VK Šelmy Brno): „Olomouc byla nad námi jen na začátku úvodního setu, kdy na nás dobře naběhly. Vše jim tam vycházelo, my jsme pak ale naši hru uklidnily, začaly jsme hrát svoje. Podržely jsme to na servisu, smečařky hrály dnes výborně, nahrávačka taky. Přestaly jsme chybovat, naopak Olomouc to začala vyhazovat, takže jsem ráda za tři body.“

Jaroslav Vlk (trenér VK Šelmy Brno): „Domácí hráčky na nás vyběhly s velkým entuziasmem, hrály v prvním setu velmi dobře, ale postupně jsme se zformovali a začali jsme bránit a hrát to, co jsme si v přípravě na duel řekli. A takovou rutinérskou hrou jsme od prostředku setu soupeřkám utekli, a tak to bylo i v dalších setech, že jsme v koncovkách vždy měli dostatečný náskok.“

Domácí celek nastoupil v přímém přenosu ČT sport proti třetímu týmu tabulky agresivně a ujal se vedení 4:1. Brno snížílo, ale Olomouc si držela náskok (8:6, 10:8), domácím hráčkám se dařily smeče a body sbírala hlavně Artyshuková. A právě zablokování ukrajinské blokařky a body z podání kapitánky Markové znamenaly první vedení Šelem 12:10. Náskok hostí rostl dál, obrana Brna zastavila útok domácích a rázem tu bylo vedení o sedm bodů. Domácímu týmu nepomohly oddechové časy ani střídání a první set šel za Brnem vítězstvím 25:17.

Druhý set začal vyrovnaně, oba týmy se tahaly o každý bod. Hanačky utekly v polovině setu při servisu kapitánky Michaely Nečasové na 11:8. Šelmy nenechaly přesným útokem domácí celek odskočit a srovnaly na 13:13. Závěr byl vyrovnaný, za stavu 18:19 podávala domácí nahrávačka Shevkenek, ale přišla ztráta, a Brno při servisu Janečkové získalo rozhodující náskok i druhý set.

VK Šantovka Olomouc UP se snažila získat třetí set. Olomoucké družstvo ale mělo potíže na příjmu a prosadit se přes bloky Šelem bylo stále těžší. Hostující celek naopak nápaditým útokem začal získávat. Za stavů 10:13 a 13:19 si bral oddechový čas trenér domácích Drešl. Více než zkorigování výsledku v setu se ale domácím nepovedlo a Šelmy vyhrály ve sportovní hale UP jasně 3:0. Hráčkou zápasu byla vyhlášena hostující Pavla Šmídová.

Autor: Radek Heloňa

VOLEJBAL PŘEROV – PVK OLYMP PRAHA

V 10. kole extraligy žen přivítal Volejbal Přerov PVK Olymp Praha. Vyrovnané utkání, kde rozhodovaly koncovky všech setů, nakonec pro sebe získal PVK Olymp Praha.

Volejbal Přerov – PVK Olymp Praha 0:3 (22:25, 22:25, 24:26)

Rozhodčí: Ostranský Tomáš, Peloušek Jiří

Počet diváků: 215

Domácí: Hůsková, McClellan, Tinklová, Vajdová, Kohoutová, Kovačić, libero Kulová. Střídaly: Oujezdská, Lazárková

Hosté: Hodanová, Žáková, Brancuská, Virtová, Šimáňová, Šmídová, libero Dostálová. Střídaly: Průšová, Brichtová

Veronika Tinklová (kapitánka Volejbal Přerov): Pro diváky hezký zápas, ale pořád se motáme v kruhu. Pořád naše koncovky od stavu dvacet. To už není asi o umění, ale udržet to v hlavách.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Gratuluju Olympu k vítězství. Díky neuhraným koncovkám jsme nevyhráli ani set.“

Veronika Dostálová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Jsme rády za výhru 3:0, v každém setu to byl velký boj o každý míč, hlavně v těch koncovkách. Je to vidět i na tom skóre. Jsem ráda, že si z venkovního utkání odvážíme tři body.“

Stanislav Mitáč(trenér PVK Olymp Praha): „Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání. Z obou stran to bylo nervózní, protože domácí jsou pod tlakem vyhrát nějaké utkání. My jsme teď měli horší sérii, tak jsem měl z tohoto utkání obavy, ale musím uznat, že jsme to zvládli, protože vezeme tři body. Ráz tohoto utkání určil první set, kde domácí tým hodně chyboval. Nicméně bitva byla vyrovnaná do konce.“

Do zápasu vlétl Přerov tlakem na útoku a na servise a od začátku šel do vedení. Až do stavu 7:3. Poté se karta obrátila a Přerov začal chybovat, což vedlo k vyrovnání stavu. Vyrovnaný stav vydržel až do koncovky, ale bohužel poslední tři míče byly připsány hráčkám Olympu, které zvítězily 25:22.

Úvod druhého setu šel Olymp důrazným útokem do vedení. Přerovským hráčkám se dařilo bodové manko stahovat hlavně dobrým útokem až od stavu 14:21, ale náskok byl příliš veliký a Olymp si vítězství v druhém setu pohlídal a zvítězil 25:22.

Třetí set byl nejvyrovnanější, plný skvělých zákroků v obraně. Nerozhodný stav trval až do koncovky, kde Olymp proměnil druhý mečbol a zvítězil 26:24 a celkově 3:0 na sety.

Autor: Jan Licek, foto J. Pořízek

TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK – VK PROSTĚJOV

Podruhé během týdne Frýdek-Místek přivítal další klub z Hané. Tentokrát se sokolky utkaly s týmem Prostějova a i dnes si odváží výhru soupeř, a to za vítězství ve třech setech.

TJ Sokol Frýdek-Místek – VK Prostějov 0:3 (20:25, 16:25, 19:25)

Rozhodčí: Novák M., Trumpeš D.

Počet diváků: 100

Domácí: Krejčí, Motalová, Agbolossou, Strušková, Dvořáčková, Petrová, libero Kulová. Střídala: Michalčíková

Hosté: Bajusz, Meidlová, Trnková, Šunderlíková, Faltínová, Löff, libero M. Smolková. Střídaly: J. Smolková, Abendroth, Dvořáková, Kožoušková

Veronika Strušková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): Dneska jsme z naší strany nepodaly vůbec stoprocentní výkon. Vypadla nám jedna hráčka základní sestavy a najednou jako bychom se tomu poddaly a řekly si, že to nějak dopadne. Je to o přístupu, každý se dá nahradit. Kdybych měla hodnotit výkon Terky Motalové, tak dneska vůbec nepředvedla špatný výkon, ale my jsme nehrály týmově. Prostějov byl dnes hratelným soupeřem, také nebyl v optimální sestavě a měl tam spoustu herních nedostatků, které jsme měly využít v náš prospěch. Musíme věřit každý zápas, že se dá vyhrát a sbírat body do tabulky, protože letos je to boj o každý bod a takové odevzdané zápasy nás mohou potom zpětně velmi mrzet.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Dnes si nemyslím, že jsme byly lehce zamrzlé. Chyběl nám větší důraz a tlak na vítězství.“

Simona Bajusz (kapitánka VK Prostějov): „Jsme rády za tři body. Soupeř nás chvílemi tlačil na servisu, ale v polovině setu jsme se vždy zvedly a dohrály koncovky v klidu.“

Michal Matušov (trenér VK Prostějov): „Povinné vítězství. Chyběl mi větší náboj a energie. Potom přicházejí nepřesnosti v činnostech, které máme zvládnuté. V nejbližších zápase se nám to může velmi rychle vymstít.“

Sokolky začaly první set vcelku dobře. Postu univerzálky se musela zhostit mladá Tereza Motalová. Frýdek tento set vedl 4:1, 8:4, Prostějov se dotáhl až téměř v půlce setu, po povedeném útoku Šunderlíkové na 12:12. Po dalším bodu, který získal Prostějov, následoval time out trenérky Frýdku-Místku. Ani ten však nezastavil obrat hostujícího týmu, který vedl poté 20:15, 22:18, a zvítězil 25:20.

Druhý set měl podobný průběh. Domácí hráčky se brzy ujaly vedení 4:1, ale při servisu prostějovské jedenáctky vedení ztratily. Poté byla hra vyrovnaná. Až při servisu blokařky Trnkové odskočil Prostějov na 17:11. Tento bodový náskok nedokázal Frýdek už příliš korigovat a prohrál druhé dějství 16:25.

Třetí sadu naopak začaly lépe hráčky Prostějova. Frýdek brzy prohrával 1:4, 4:8, začal ovšem nenápadně stahovat. Od stavu 9:9 se oba celky o set tahaly bod po bodu (14:14). Pak ale přišel zkažený servis domácích a v tento moment prostějovské hráčky na dva body ve skóre odskočily a nepatrný náskok si udržovaly, a v samotném závěru ještě navýšily. Domácí Frýdek-Místek prohrál tento set v poměru 19:25 a celý zápas 0:3.

Autor: Natalie Radivojevićová, foto Pavel Netolička

TJ SOKOL ŠTERNBERK – VK KRÁLOVO POLE

V rámci 10. kola se ve Šternberku odehrálo dramatické, vyrovnané utkání, ve kterém se nakonec podařilo domácích hráčkám ve zkrácené sadě získat dva body.

TJ Sokol Šternberk – VK Královo Pole 3:2 (25:19, 22:25, 25:20, 22:25, 15:11)

Rozhodčí:  Ištvanech, Olt

Počet diváků: 135

Domácí: Kurerova, Deptuch, Laskowska, Kloda, Weidenthalerová, Cohen, libero Vyjídáková.

Hosté: Pelikánová, Jelínková, Kormendyová, Kuníková, Pavlíková, Hrušecká, libero Šmardová. Střídaly: Matějková, Křižanovská, Prchalová, Chlupová

Aneta Weinenthalerová (kapitánka TJ Sokol Šternberk):  „Zase si myslím, že zápas byl jak na houpačce. Došly jsme do tiebreaku, kde jsme nikdy neměly štěstí. Ale dnes se to konečně otočilo a dokázaly jsme svojí bojovností vyhrát za dva body.“

Miroslav Jehlář (trenér TJ Sokol Šternberk): Chtěl bych pochválit družstvo za to, že jsme prolomili naše prokletí čtyř tiebreaků a dokázali jsme zvítězit, s pro nás silným soupeřem KP Brno. Z našich hráček bych pochválil Olu Deptuch za výborný výkon obecně. Děkujeme všem, kteří přišli fandit a byli úžasní.“

Kateřina Pelikánová (kapitánka VK Královo Pole):Musím pogratulovat Šternberku, protože dneska předváděl dobrý volejbal s minimem chyb, zatímco my jsme rozhodně nepředvedly naši hru, a jen díky bojovnosti jsme to dotáhly do tiebreaku.“

Erik Nezhoda (trenér VK Královo Pole):Mrzí mě, že jsem nezvládl družstvo na toto utkání lépe připravit. V utkání jsme po taktické stránce selhali.“

V prvním setu bylo utkání velmi vyrovnané. Od stavu 14:14 se začalo více dařit domácím hráčkám, hostům nepomohly ani oddechové časy za stavu 22:16 a 24:20. Set získal domácí Sokol 25:19.

V druhém setu se dařilo brněnskému celku, především útočným podání Jelínkové, zatlačit domácí a dostal se do vedení (8:12). Šternberk při podání Weidenthalerové dotahoval (16:17, 18:19, 22:23), ale set nakonec získaly Brňanky - 22:25.

Ve třetím setu se dařilo domácím, v útoku zejména Deptuch, na příjmu působila jistě Vyjídáková, tradičně byla výborná Weidenthalerová. Set získaly domácí hráčky 25:20.

Čtvrtý se až do stavu 12:12 lépe vyvíjel pro domácí Šternberk. Pak chvíli vedení bylo na straně Králova Pole (14:15), ale domácím hráčkám se podařilo získat vedení na svou stranu (21:20). Závěr setu ale patřil hostujícímu celku, který set získal poměrem 22:25.

O vítězi se muselo rozhodnout ve zkrácené hře. První půle patřila Brnu (4:8), pak se rozehrály domácí hráčky a set získaly 15:11 a tím i vytoužený druhý bod.

Diváci byly svědky bojovného, pohledného utkání s krásnými výměnami a skvělou atmosférou v hale Ecce Homo. V domácím týmu se dařilo především Deptuch a Weidenthalerové, ale i ostatní hráčky předvedly bojovný výkon.

Autor: Libor Svoboda