Reprezentace
24. 5. 2024
Muži - turnaj GEL Lucembursko : CZE - LUX
Reprezentace
25. 5. 2024
Ženy - turnaj GEL Maribor : CZE - ESP
Reprezentace
25. 5. 2024
Muži - turnaj GEL Lucembursko : CZE - UKR
Reprezentace
26. 5. 2024
Ženy - turnaj GEL Maribor : CZE - SLO
Reprezentace
30. 5. 2024
Muži - turnaj GEL Karlovy Vary : CZE - FIN
Reprezentace
31. 5. 2024
Ženy - turnaj GEL Tarnow : CZE - UKR
Reprezentace
1. 6. 2024
Ženy - turnaj GEL Tarnow : CZE - BEL
Reprezentace
1. 6. 2024
Muži - turnaj GEL Karlovy Vary : CZE - ROU
ČVS
1. 6. 2024
Celostátní festival - minivolejbal - Karlovy Vary
ČVS
8. 6. 2024
Celostátní festival - minivolejbal - Praha
Reprezentace
15. 6. 2024
Ženy - Final Four GEL 2024 - Ostrava
Reprezentace
16. 6. 2024
Ženy - Final Four GEL 2024 - Ostrava
ČVS
22. 6. 2024
Celostátní festival - minivolejbal - Ostrava
Reprezentace
2. 8. 2024
Muži - přátelské utkání: LAT - CZE, Riga
Reprezentace
3. 8. 2024
Muži - přátelské utkání: LAT - CZE, Riga
Reprezentace
9. 8. 2024
Muži - přátelské utkání: BEL - CZE
Reprezentace
10. 8. 2024
Muži - přátelské utkání: BEL - CZE
Reprezentace
24. 8. 2024
Muži - kvalifikace ME: MNE - CZE, Kolasin
Reprezentace
29. 8. 2024
Muži - kvalifikace ME: CZE - NOR, Tábor
9.3.2023

Výsledky čtvrtečního kola ženské UNIQA extraligy hýbaly průběžným pořadím

V rámci 31. kola UNIQA volejbalové extraligy žen 2022/23 došlo i na přímý souboj o druhou příčku, na palubovce Prostějova byly úspěšnější volejbalistky Králova Pole. Olomoucké vysokoškolačky svedly vyrovnanou bitvu s lídrem soutěže z Liberce, kterou s velkým štěstím v tie-breaku nakonec dovedly do vítězného konce. Pražský Olymp si připsal další tři body do tabulky za vítězství ve Frýdku-Místku, před který se tak v průběžném pořadí dostal celek Ostravy díky hladké výhře nad Přerovem.

VK PROSTĚJOV – VK KRÁLOVO POLE

Před vzájemným duelem v 31. kole UNIQA extraligy žen ČR 2022/23 táhly brněnské volejbalistky dlouhatánskou sérii tuzemských vítězství, zatímco ty prostějovské měly na kontě dvě porážky za sebou. A právě momentální forma i rozpoložení asi převážily zcela rovnocenné dva úvodní sety ve prospěch Králova Pole, jež pak dlouho vypjatý zápas zlomilo do zdánlivě jednoznačného výsledku. Pro VK sice dost krutého, ale na to se historie neptá.

VK Prostějov – VK Královo Pole 0:3 (24:26, 26:28, 15:25)

Rozhodčí: Olt J., Ištvanech M.

Počet diváků: 350

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Meidlová, Trnková, Silva, Y. Nikolova, Löff, Bajusz, libero Stavinohová. Střídaly: Nováková, M. Smolková, J. Smolková

Hosté: Kuníková, Hrušecká, Moreno, Bukovská, Koulisiani, S. Nikolova, libero Digrinová. Střídaly: Stojkovic, Kamasová, Pelikánová

Ohlasy po utkání:

Simona Bajusz (kapitánka VK Prostějov): „Utkání bylo tak trochu na houpačce. Dělal nám problémy servis Brna, kterým jsme mu ale i my samy dokázaly ubližovat. Bohužel jsme ztratily těsné závěry obou úvodních setů, jež byly hodně vyrovnané. Kdybychom aspoň jeden vyhrály, mohl celý zápas vypadat jinak. To se nám však nepovedlo a porážku jsme potom už neodvrátily. Asi nám dnes chybělo víc chtít.“

Miroslav Čada (trenér VK Prostějov): „První dva sety byly velmi vyrovnané, volejbalově kvalitní a rozhodly je až naše chyby v těsných koncovkách. Nicméně i přes tuhle vyrovnanost, která trvala většinu zápasu, mělo Brno navrch v jedné rozhodující činnosti - útoku. Právě tohle se pak naplno projevilo ve třetí sadě, stejně jako jistější přihrávka a celkový projev soupeře. My jsme se těžko prosazovali z vysokých nahrávek proti kompletní obraně hostů, kteří zvítězili zaslouženě.“

Daniela Digrinová (kapitánka VK Královo Pole): „Sice jsme dnes hodně chybovaly, ale přesto odehrály velice dobrý zápas. Byly jsme kvalitně připravené, plnily pokyny v obraně a dařilo se nám na servisu, čímž jsme odtáhly přihrávku soupeře od sítě. A docela odstranily z útoku domácí blokařky, které pro nás mohly být nebezpečné. Za celý tým můžu říct, že máme velkou radost za výhru 3:0 právě tady v Prostějově.“

Erik Nezhoda (trenér VK Královo Pole): „V prvé řadě jsem za celé naše družstvo rád, že jsme pokořili červený svetr pana Čady, který byl během loňského finále vždy vítězný. Za druhé patří domácím obrovský respekt, protože takhle těžké utkání jsme od ledna nehráli. V klíčových koncovkách prvních dvou setů jsme však měli větší srdce a pak už byla morálka i kvalita na naší straně. Celkově šlo o velice těžký zápas, samozřejmě máme radost za třísetové vítězství.“

Popis utkání:

Oboustranně kvalitní volejbal s občasnými chybami se hrál od samotného začátku. Průběh vstupního dějství byl přitom velice vyrovnaný a skóre se přelévalo, trošku větší náskok měl dvakrát domácí tým (11:9, 13:11). Neudržel ho však, při zhoršení své přihrávky i následně útoku šel sám do výrazné ztráty. Simona Nikolova skvěle podávala, její parťačky neméně dobře bránily a pětibodovou šňůrou z 16:15 na 16:20 rozhodly. V závěru sice vékáčko při smečovaném servisu Yoany Nikolove mohutně dotahovalo, až srovnalo (17:22 - 24:24), ale vzápětí dala eso Magdalena Bukovská - 24:26.

Hned zkraje druhé části nabraly Hanačky nový zásek, který však bleskově smazaly (0:3 - 3:3). Přesto zůstával brněnský celek vepředu (5:7) než obhájkyně titulu zostřily podání a povedl se jim obrat na 10:8. Leč dalšími hrubkami na příjmu a v mezihře daly soupeřkám šanci, kterou ony pohotově využily šesti uchvácenými výměnami v řadě (10:14). Čadovy svěřenkyně ovšem okamžitě reagovaly vlastním náporem, aby si brzo vzaly vedení zpět (17:16). Potom se divoká houpačka ustálila a vše dospělo k dramatické koncovce, kterou skrze odvrácený setbol znova těsně urvalo Královo Pole - 26:28.

Naprosto rovnocennou bitvu tak měly o poznání lépe rozjetou Jihomoravanky, jež ve stěžejních okamžicích prokazovaly o něco větší herní jistotu. Tu předvedly rovněž při razantní otočce třetí periody ze 4:2 na 5:8, kdy se prostějovská ekipa pod tlakem dopustila jednoho ze svých výpadků. Aby vzápětí znatelným progresem povstala z krize (10:9) a tím ještě získala určitou naději, která ale poté vyhasla, protože KáPéčko přestalo na rozdíl od VK chybovat, bylo preciznější v jednotlivých činnostech. A úspěšněji zakončovalo, čímž se zbytek střetnutí změnil v jasnou záležitost - 15:25 a 0:3.

Autor: Marek Sonnevend, foto Radek Váňa

TJ OSTRAVA – VOLEJBAL PŘEROV

V utkání jedenatřicátého kola UNIQA extraligy žen ve volejbale se naposledy před play-off představily na domácí palubovce hráčky TJ Ostrava, soupeřem jim byly volejbalistky z Přerova. Ostrava již má jistý postup do vyřazovacích bojů, nicméně stále bojuje o co nejlepší výchozí pozici a každý bod může hrát roli. Oba týmy mají za sebou v poslední době několik porážek a tyto nepříznivé výsledky z posledních kol se Ostravě podařilo prolomit, když hladce soupeře porazila 3:0 na sety.

TJ Ostrava – Volejbal Přerov 3:0 (25:15, 25:14, 25:17)

Rozhodčí: Kubinec J., Vachutka M.

Počet diváků: 100

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Jasečková, Jedličková, Skřivanová, Bauerová, Hadáčková, Kašparová, libera Jančová, Tobiášová. Střídaly: Chládková, Výtisková, Mikelová

Hosté: Zatloukalová, Lazárková, Dlouhá, Kovačič, Hůsková, McClellan, libera Kulová, Michálková. Střídaly: Martincová, Köhlerová, Horská, Oborná

Ohlasy po utkání:

Sandra Skřivanová (kapitánka TJ Ostrava): „Jsem ráda, že nám to dnes vyšlo. Od začátku jsme dodržovaly to, co jsme si řekly, tlačily jsme servisem a dobře jsme bránily. Naštěstí nám to vydrželo všechny tři sety a zvládly jsme udržet koncentraci a zaslouženě jsme vyhrály.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Po dlouhé době jsme měli dobrý vstup do zápasu a myslím si, že jsme soupeře zatlačili a byli jsme lepší ve všech činnostech. Měli jsme tam pár chyb, kterých se chceme v dalších zápasech vyvarovat, ale byli jsme důrazní a tlačili jsme servisem a dobře jsme bránili. Od zítřka se začneme připravovat na Šelmy a na play-off.“                 

Michaela Zatloukalová (kapitánka Volejbal Přerov): „Já se budu zase opakovat. Kazíme si dojem z celé sezony, protože poslední zápasy jsou z naší strany opravdu ostudné. Dnes to bylo jako bychom přišly prvního srpna na přípravu a půl roku jsme skoro nedržely balón v ruce. Zbývají nám dva zápasy, tak musíme zapnout a ukázat, že to umíme, protože takto skončit sezonu asi nechce nikdo z nás.“ 

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Gratuluji Ostravě k vítězství. My jsme nepředvedli vůbec nic, takže tam není ani co hodnotit. Dnes to bylo od nás úplně trapné. Hráčky by se měly nad sebou zamyslet, jestli je tohle hodné extraligy.“

Popis utkání:

Ostrava měla dobrý vstup do utkání a brzy vedla 7:2, na to reagovala hostující lavička oddechovým časem. Přerov kupil chyby, zatímco Ostravě vycházel útok, a tak domácí hráčky vedly rozdílem deseti bodů 13:3. Pohodlný náskok udržovala Ostrava i nadále, když vedla 16:6. Od stavu 17:6 zapsala Kašparová tři esa v řadě a do koncovky šla Ostrava s náskokem čtrnácti bodů (20:6). Přerovským hráčkám se sice podařilo pěti body dotáhnout domácí, žádné překvapení se však nekonalo a Ostrava v setu zvítězila poměrem 25:15, když proměnila svůj druhý setbol.

Také vstup do druhého setu měly lepší domácí hráčky, když vedly 3:0, později 6:3. Přerov ale dokázal ztrátu tří bodů smazat a srovnal na 6:6. Znovu srovnáno bylo za stavu 7:7 a 8:8, poté Ostrava utekla díky dalším esům Kašparové a chybám hostujících hráček na 14:8. Ostravský celek po další průběh setu držel svůj náskok a do koncovky šel za stavu 20:11. Stejně jako v prvním setu tak i v tom druhém domácí hráčky proměnily druhý setbol a zvítězily 25:14.

Třetí set začal vyrovnaně, po ese Oborné dokonce Přerov krátce vedl 5:4. Dvě následné chyby ale znamenaly vedení Ostravy 6:5, následně bylo srovnáno. Poté zaúřadovala Hadáčková a díky třem bodovým blokům Ostrava znovu odskočila. Domácí hráčky vedly (13:7, 16:10, 20:13). V koncovce posledního setu udělaly přerovské hráčky řadu chyb, a tak domácí kapitánka Skřivanová poslala přesným úderem zápas do svého konce. Ostrava zvítězila 25:17 a celkově ovládla utkání 3:0 na sety. Hráčkou utkání byla vyhlášena Petra Kašparová.

Autor: Radek Karnufek, foto Oldřich Holcman

TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK – PVK OLYMP PRAHA

Ve čtvrtečním utkání přivítal domácí Frýdek-Místek soupeře z Prahy, kterým není nikdo jiný než Olymp Praha vedený Stanislavem Mitáčem. Domácí Sokolky chtěly přibrzdit Olymp, který v posledních utkáních nabírá slušnou formu, kterou bude chtít zúročit v blížícím se play-off. Sokolky však slavily vítězství jen jednoho setu.

TJ Sokol Frýdek-Místek – PVK Olymp Praha 1:3 (25:22, 16:25, 20:25, 18:25)

Rozhodčí: Slezák J., Peloušek J.

Počet diváků: 100

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Dvořáčková, Petrová, Mello, Shumeiko, Livingston, Strušková, libero Teperová. Střídaly: Zajícová, Šrámková, Smýkalová

Hosté: Šimáňová, Šmídová Nicole, Kalhousová, Žáková, Brancuská, Virtová, libera Dostálová, Pešková. Střídaly: Brichtová, Kelnárová, Poloučková, Gajdová

Ohlasy po utkání:

Veronika Strušková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Opět rozhodl rozdíl na přihrávce. Soupeř měl lépe přihráno a potom se nám těžko bránil. My nedokážeme rychle ztrátovat, vždycky dostaneme dva, tři body, když musíme útočit z horšího příjmu. Potom uděláme v koncovce moc nevynucených chyb, je to pořád dokola to stejné.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Dnešní zápas byl o přihrávce. Zatímco Olymp se s ní popral statečně, my vůbec. Z toho pak pramenila daleko lepší útočná síla Olympu.“

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): Do zápasu jsme vůbec nenastoupily dobře. Frýdek nás hodně tlačil servisem, ale od druhého setu jsme se zkoncentrovaly a dokázaly Frýdek poprvé za sezónu porazit za tři body.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Jsme spokojeni s vítězstvím za tři body. Dává nám to šanci v postupu tabulkou nahoru. Promarnili jsme koncovku prvního setu vlastními chybami. Od druhého setu se náš výkon zlepšil a bylo z toho důležité vítězství.“

Popis utkání:

První set byl zpočátku vyrovnaný. Až při podání hráček Struškové a poté Dvořáčkové se Frýdku podařilo poodskočit na rozdíl pěti bodů, 11:6. I díky chybám domácích se ale Olymp přiblížil ve skóre na dva body, 11:9. Ovšem Sokolky opět zabraly, pomohly si dobrým servisem, s kterým Pražanky horko těžko bojovaly. Frýdek vedl 16:10, ale Olymp se vrátil do boje o první set, když se dotáhl na 19:18. Samotnou koncovku si pro sebe však získal Frýdek a zvítězil 25:22.

V druhém setu si hostující hráčky od stavu 5:5 získaly v mini sériích náskok 8:5, 10:6, 15:7, 22:15 a byly lepším týmem především na útoku. Osa Šmídová-Brancuská fungovala, bohužel pro Frýdek-Mistek, velmi dobře. A tak se podařilo Olympu srovnat stav utkání na 1:1 (16:25).

Třetí set měl podobný, i když více vyrovnanější průběh. Sokolky si nechaly ujet Olymp, když se za zadní lajnu postavila smečařka Kelnárová (8:11). Tento lehký náskok se nedařilo Frýdku dotáhnout, hráčky začaly zaostávat na přihrávce a často musely útočit pouze z vysokých nahrávek vedené především přes hlavní kůl. Otěže zápasu přebraly hráčky Olympu a získal tak třetí set pro sebe, 20:25.

Čtvrtý set byl vyrovnaný do stavu 16:17 z pohledu domácích. Pak přišly na řadu tři chybičky domácích a skóre najednou vyznívalo lépe pro Olymp, 16:20. Sokolkám už se nepodařilo dotáhnout ve skóre na svého soupeře a Olymp vyhrál i toto dějství 25:18 a celý zápas tak 3:1.

Autor: Natalie Radivojevićová, foto Pavel Netolička

VK UP OLOMOUC - VK DUKLA LIBEREC

Aktuálně vedoucí tým extraligové tabulky, Duklu Liberec, hostily ve 31. kole nejvyšší domácí soutěže volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Vysokoškolačky předvedly jeden ze svých nejlepších výkonů v dosavadním průběhu sezony a v nádherné bitvě plné zvratů přehrály rovněž výborného soupeře ze severu Čech 3:2.

VK UP Olomouc – VK Dukla Liberec 3:2 (25:22, 25:27, 25:22, 19:25, 17:15)

Rozhodčí: Koutník P., Novák M.

Počet diváků: 250

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Herdová, Mostsitska, Rajlić, Borovcová, Kneiflová, Galvão, libero Slavíková. Střídaly: Weidenthalerová, Šepeĺová, Tinklová, Đapić

Hosté: Frankevych, Blažková, Kvapilová, Kojdová, Kohoutová, Deisl, libero Kolářová. Střídaly: Lyklema, Dvořáková, Šulcová, Bartošová

Ohlasy po utkání:

Veronika Tinklová (kapitánka VK UP Olomouc): „Parádní zápas. Bojovnost, obrana, přihrávka, rychlá hra, bylo tam zkrátka vše. V tiebreaku se k nám přiklonilo i štěstíčko, což je jen dobře, budeme ho potřebovat i v dalších utkáních.“

Martin Hroch (trenér VK UP Olomouc): „Přítomní diváci viděli výborný volejbal a náš zatím nejlepší zápas v sezoně. Holkám moc gratuluji k vítězství, ale rovněž blahopřeji Liberci, který začal v nějaké sestavě, tu pak vlivem vývoje pozměnil a stejně hrál pořád skvěle. My jsme dnes byli režiséry utkání, sami jsme si sety vyhrávali a prohrávali. A to včetně tiebreaku, v němž jsme už ztráceli 2:9, vzali si oddechový čas, po něm jsme do toho šli po hlavě a vyplatilo se.“

Nikola Kvapilová (kapitánka VK Dukla Liberec): „Je to zklamání. Chtěly jsme potvrdit pozici lídra tabulky a asi i favorita, ale možná na nás postupně dolehla únava a těžké nožičky. Soupeř výborně bránil, skvěle si to odpřihrával. Za náš tým chválím Viki Dvořákovou. Škoda velmi dobře rozehraného tiebreaku, nakonec musíme být rádi aspoň za bod.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): „Utkání mělo pro diváky úplně vše: neskutečné obraty, krásné dlouhé výměny. Mrzí mě pokažený první set, který jsme měli dobře rozehraný. A poznali jsme pěkně z druhé strany zákeřnost tiebreaku pro toho, kdo v něm pod vlivem výrazného vedení přestane hrát.“

Popis utkání:

Do prvního setu vstoupila lépe Dukla (1:3, 2:5), ale brzy bylo srovnáno (5:5) a pak se k náporu nadechl pro změnu domácí tým (12:12, 15:12). Olomoučanky si udržovaly mírný náskok až do koncovky, před níž jej dokázaly ještě vyšperkovat (18:16, 20:16, 22:17) a po výhře 25:22 vedly 1:0.

Hanačky výhra povzbudila a na začátku druhého dějství dostaly lídra tabulky pod tlak (3:1, 6:2). Na řadě byl Liberec (10:10) a poté zase Olomouc (15:10). Jenže Dukla nevede extraligové pořadí nadarmo, znovu začala stahovat (15:14) a před koncovkou bylo vyrovnáno (20:18, 20:20). Vysokoškolačky si v bodové přetahované vypracovaly setbol jako první (24:23), neproměnily jej však, zatímco Liberec svůj druhý ano - 25:27 a 1:1.

Univerzitu trochu smolně ztracená koncovka nezlomila a znovu šla hned od počátku třetí části do vedení (4:1, 6:2). Severočešky opět rychle odpověděly (9:9), ale bojovné a odhodlané domácí družstvo nechtělo zůstat pozadu (12:10, 16:13). Dukla ještě jednou předvedla obrat ve skóre při podání Frankevych (19:15, 19:20), poslední slovo na servisu však patřilo střídající domácí Šepeľové. Z 21:22 to bylo rázem 25:22 a tým VK UP vedl 2:1.

A nápor Olomouce pokračoval i ve čtvrtém setu znovu při podání Šepeľové (4:5, 10:5). Hanačky měly za stavu 13:7 nadějně našlápnuto k tříbodové výhře, to už se však znovu začal probouzet i Liberec; nejprve snížil (13:11), pak vyrovnal (15:15) a následně šel sám do vedení (16:18, 17:20). Definitivní konec domácích nadějí na tři body znamenala série servisů Deisl (18:20, 18:24) a Dukla po výsledku 19:25 vyrovnala a vynutila si tiebreak.

V něm byla hostující Dukla dlouho jednoznačně lepší a mašírovala za obratem v utkání a vítězstvím (0:3, 1:6, 2:9). Teprve potom se do hry zapojily i vysokoškolačky, nejprve při podání Borovcové (5:9) a poté kapitánky Tinklové (6:11, 9:11). Za stavu 11:12 byla univerzita bod od vyrovnání, ale vzápětí ztratila dvě výměny (11:14) a zdálo se být znovu rozhodnuto. Jenže nejprve střídající Weidenthalerová na servisu převrátila mečbol na stranu Olomouce (15:14) a na druhý pokus už se volejbalistky VK UP radovaly z vydřeného, ale o to sladšího triumfu - 17:15 a 3:2.

Autor: Adam Fritscher

Krátké zprávyArchiv
Nové angažmá pro sezónu 2024/2025

První zahraniční angažmá si odbude v Prostějově třiadvacetiletá americká nahrávačka Elise Ferreira, která do české extraligy míří z univerzity...

 
Nové angažmá pro sezónu 2024/2025

Z bundesligového týmu Rote Raben Vilsbiburg má do Dukly Liberec namířeno nizozemská nahrávačka Kim Klein Lankhorst.

 
Zlatá evropská liga - muži - Strumica (MKD)

Severní Makedonie – Česko 0:3 (16:25, 15:25, 16:25)

 
CEV Beach Volleyball Nations Cup - skupina B – Balikesir (TUR)

Česko – Finsko K. Pavelková / A. Pavelková – Parkkinen / Prihti 2:1 (21:16, 20:22, 15:12), Hermannová / Štochlová – Ahtiainen / Lahti 0:2 (17:21,...

 
Nové angažmá pro sezónu 2024/2025

Dukla Liberec angažovala libero z finské Mestaruusliigy, na sever Čech se z týmu Vantaa Duck stěhuje Kanaďan Justin Lui.

 
Zlatá evropská liga

muži - Strumica (MKD): Česko – Estonsko 3:0 (25:22, 25:20, 25:16) ženy -Teplice: Česko – Rumunsko 3:1 (25:18, 22:25, 25:23, 25:23)

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018