Celková statistika 12. kola, 1. - 12. kola = >>>>

45. utkání

SK UP Olomouc - VK TU Liberec 3:0 (17,8,25)
Rozhodčí: Kovář, Vojtíšek.
Diváků: 200.

Domácí: Melichárková, Chalcarzová, S. Janečková, Gregorová, Dedíková, Chromečková. Libero: Maléřová.
Střídaly: Mrázková, Mátlová, Piňosová.

Hosté: Lundáková, Soumarová, Vinecká, Vlásková, Neumannová, Peršínová. Libero: Ullmannová.
Střídaly: Smolková, Hanzlová, Živcová, Langová.

Kapitánka Gregorová: Ve třetím setu jsme si zápas zbytečně zkomplikovaly.
Trenér Teplý: Po prvních přesvědčivě vyhraných setech se utkání změnilo v zápas o přežití.

Kapitánka Vlásková: Začaly jsme hrát až ve třetím setu, což bylo pozdě.
Trenér Malán: Naše tradiční utkání, při našem setbolu uděláme dvě zbytečné chyby a zápas ztratíme.

První dva sety byly jasnou záležitostí domácích, které ve třetí sadě ztratily koncentraci a zápas zkomplikovaly. Olomouc vedla 24:21, ale hosté otočili na 24:25. Potom ale liberecké hráčky udělaly dvě chyby a domácí tým duel ukončil.

Adam Fritscher

46. utkání

VK KP Brno - TJ Mittal Ostrava 3:1 (-24,13,13,18)
Rozhodčí: Došlík V., Antušák J.
Počet diváků: 150.

Domácí: Kubínová, Franková, Onderková, Tobiášová, Teknědžjanová, Magátová. Libero: Tomanová.
Střídaly: Ryšavá, Měrková.

Hosté: Kolářová, Orlovská, Sajdová, Máleková, Holingrová, Útlá. Libero: Spáčilová.
Střídaly: Mazurová, Divoká, Jakubšová.

Kapitánka: Po klasicky špatném 1. setu jsme začaly hrát důrazněji v útoku a soupeře jsme přehrály ve všech činnostech.
Trenér: Po prohraném 1. setu jsme výborným podáním soupeře přehráli.

Kapitánka: Lepší obrana na síti rozhodla o výsledku. Soupeř byl důraznější při útoku.
Trenér: Po vyhraném prvním setu nastalo sebeuspokojení. Potom nás soupeř přehrál ve všech herních činnostech.

Jak už je to v posledních domácích zápasech tradicí, brněnské hráčky spíše vlastními chybami ztratily první set. Poté výrazně zlepšily hru a soupeřky z Ostravy jednoznačně přehrály ve všech herních činnostech. K nejlepším hráčkám domácích patřily Franková a Ryšavá, v dobrém světle se představily i juniorky Měrková a Onderková.

Wiesner

47. utkání

SK Slavia Praha - PVK Olymp Praha 3:0 (23,26,22)
Rozhodčí: Hudík, Labašta.
Počet diváků: 300.

Domácí: Kallistová, Havelková, Hokešová, Vobrová, Koloušková, Jonášová. Libero: Jášová.
Střídaly: Mezerová.

Hosté: Chroustovská, Novotná, Sládková, Havlíčková, Sluková, Pastulová. Libero: Háječková.
Střídaly: Duspivová.

Kapitán: Vyrovnané utkání, byly jsme lepší v koncovkách.
Trenér: Dobrý výkon naší nahrávačky, byly jsme lepší v útoku.

Kapitán: -
Trenér: Přes porážku 3:0 jsme předvedli jeden z nelepších výkonů této sezony, škoda. neuhraných koncovek 1. a 2. setu. Kvalita přihrávky a útočné síly byla na straně Slavie.

Pražské derby přineslo divácky atraktivní a dramatický volejbal. Slavia v koncovce 1. sady ztratila 3bodové vedení, avšak koncovku se štěstím uhrála. Velmi dramaticky se vyvíjel 2. set, ve kterém odvrátil Olymp 5 setbolů, avšak opět triumfovala Slavia. Ta pak zkušeně zvládla i závěrečnou sadu ve které si neustále udržovala vedení a proměnila 3. mečbol.

Jan Turek

48. utkání

PVK Přerov Precheza - TJ Sokol Frýdek-Místek 2:3 (-22,-10,22,27,-10)
Rozhodčí: Renčín, Gall.
Počet diváků: 250.

Domácí: Michnová, Fiedlerová, Nakládalová, Balážová, Hrabalová, Maslaňáková. Libero: Kapavíková.
Střídaly: Šamořilová, Krejčířová, Nucová, Dýčková.

Hosté: Homolová, Muhlsteinová, Langová, Šímová, Dedková, Pyšková. Libero: Pecháčková.
Střídaly: Kadlecová, Danková, Malá, Hanusová.

Kapitán: Soupeř nás přehrál v koncovkách.
Trenér: O výsledku rozhodl první set.

Kapitán: Soupeře jsme přehrály hlavně v koncovkách.
Trenér: -

Dramatické utkání, obě družstva střídala lepší a slabší okamžiky. V koncovce lepší hosté.