19. 3. Slavia Praha - TU Liberec 3:0 (3,17,15)
25. 3. TU Liberec - Slavia Praha 1:3 (-22,25,-18,-17)

Sokol Frýdek-Místek - Mittal Ostrava 3:0 na utkání
18. 3. Sokol Frýdek-Místek - Mittal Ostrava 3:0 (19,24,18)
19. 3. Sokol Frýdek-Místek - Mittal Ostrava 3:2 (24,11,-24,-18,16)
25. 3. Mittal Ostrava - Sokol Frýdek-Místek 1:3 (32,-20,-19,-20)

UP Olomouc - Precheza Přerov 3:1 na utkání, o konečné umístění 7-8
18. 3. UP Olomouc - Precheza Přerov 0:3 (-19,-22,-24)
19. 3. UP Olomouc - Precheza Přerov 3:2 (19,-21,22,-23,10)
25. 3. Precheza Přerov - UP Olomouc 2:3 (-19,-19,26,21,-13)
26. 3. Precheza Přerov - UP Olomouc 2:3 (-18,-18,20,21,-11)

Rozhodčí: Záhorcová Bydžovský.

Sestavy: Domácí: Mitáčová, Koloušková, Jonášová, Doležalová, Štolková, Kallistová. Libero: Jášová.
Střídaly: Havelková Vobrová, Baladová.

Hosté: Václavíková, Tomášková, Vinecká, Vlásková, Jakubíčková, Langová. Libero: Svobodová.
Střídaly: Endlerová, Neumanová, Smolková.

Kapitánka: Zápas byl pro nás těžký, vítězství jsme doslova vydřeli.
Trenér: Těžké utkání se šťastným koncem.

Kapitánka: -
Trenér: Mrzí nás, že jsme dobře rozehraný zápas nedotáhly do vítězného konce.

Liberecké hráčky zaskočily Slavii velmi dobrým výkonem a vyhrály dramatický 1. set. V dobré hře pokračovaly i v 2. setu, ve kterém vedly 22:24 a měly 2 setboly. Slavia sice vyrovnala na 1:1 avšak náskok hostí do 3. setu nezachytila a Liberec se opět dostal do vedení. Až od 4. setu se Slavia zlepšila a hladce set vyhrála. Rozhodující tie-break byl vyrovnaný do stavu 8:8. Pak Slavia, v jejímž dresu se po zranění představila Havelková, odskočila a dokázala v 5. setu zvítězit, čímž přerušila 7mi zápasou šňůru porážek.

Jan Turek

18. 3. Sokol Frýdek Místek - Mittal Ostrava 3:0 (19,24,18)
Rozhodčí: Blažek, Pavelek.

Domácí: Mühlsteinová, Elblová, Homolová, Dedková, Pyšková, Šímová. Libero: Pecháčková.
Střídaly: Malá, Danková, Synková, Langová.

Hosté: Kolářová, Orlovská, Jakubcová, Útlá, Holingerová, Divoká. Libero: Petrová.
Střídaly: Malíková, Mazurová.

Kapitán: Lepší hra na síti a menší množství chyb rozhodly o naší výhře.
Trenér: Lepší kombinační hra na síti a větší bojovnost rozhodly o naší výhře.

Kapitán: Soupeře jsme nezatlačily servisem. Vyhrál lepší kombinační hrou.
Trenér: -

Domácí tým byl lepší ve všech herních činnostech, hlavně v kombinační hře na síti a lépe zablokoval. Jen ve 2. setu, kdy sokolky vedly 18:15 přišla na servis ostravská Útlá a stav otočila na : 18:21,ale v koncovce přálo štěstí domácímu týmu. Ve 3. setu sokolky již vedly 19:10, hostující hráčky stav stáhly na 19:16, ale to bylo vše a domácí bez problému zvítězily.

Jiří Zaoral

Rozhodčí: Kovář ml., Kleisner.

Domácí: Michnová, Mátlová, Chromečková, Gregorová, Janečková M., Mrázková. libero Horní.
Střídaly: Dedíková, Šenková.

Hosté: Hanusová, Krejčířová, Hrabalová, Nakládalová, Balážová, Šamořilová. Libero: Kundrátová.
Střídaly: Derychová, Míčková, Baštanová.

Kapitán Michnová: Hrály jsme špatně.
Trenér Teplý: Hráčky byly zbytečně nervozní a zkušenější tým soupeře toho využil.

Kapitán Balážová: Vyhrál lepší.
Trenér Lakomý: V nervozním utkání rozhodla naše obrana na síti.

V prvním setu domácí tým nezachytil nástup soupeře a znervozněl. Uprostřed druhého setu mohlo dojít ke zlomu, ale několika nevynucenými chybami se Přerov znovu dostal do vedení, které už si udržel až do konce. Ve třetí sadě vyhrály spíše šťastnější hostující volejbalistky.

Adam Fritscher

19. 3. SK Slavia Praha - VK TU Liberec 3:0 (23,17,15)
Rozhodčí: Švejda, Rychlík.

Domácí: Mitáčová, Koloušková, Jonášová, Doležalová, Havellková, Kallistová. Libero: Jášová.
Střídaly: Vobrová, Janoušková.

Hosté: Václavíková, Tomášková, Kučerová, Vlásková, Jakubíčková, Langová. Libero: Svobodová.

Kapitánka: Oproti sobotě velké zlepšení
Trenér: Mimo 1. setu jsme konečně našli svoji tvář

Trenér: S výjimkou 1. setu byla Slavia lepší ve všech činnostech a zaslouženě zvítězila

Ve 2. utkání nezopakovaly hráčky Liberce včerejší velmi dobrý výkon. 1. set byl díky nervozitě domácích poměrně vyrovnaný, ale i v něm si Slavia udržovala stále těsné vedení. Od 2. setu měl zápas již jednoznačný průběh, domácí hráčkzybyly lepší ve všech činnostech.

Jan Turek

19. 3. TJ Sokol Frýdek-Místek - TJ Mittal Ostrava 3:2 (24,11,-24,-18,16)
Rozhodčí: Došlík, Antušák.

Hosté: Kolářová, Malíková, Jakubcová, Útlá, Orlovská, Divoká. Libero: Petrová.
Střídaly: Mazurová, Haškovcová, Holingrová.

Kapitán: Vlastními chybami jsme připustily 5. set.
Trenér: Po lehce vyhraném 2. setu jsme Odešly na servisu a přihrávce. 5. set jsme vyhrály díky lepší hře na síti.

Kapitán: -
Trenér: Slušné utkání se šťastnějším koncem pro Frýdek Místek.

1. set byl hodně vyrovnaný s koncovkou pro domácí. Ve 2 . setu byli na hřišti vidět jen sokolky kterým vycházelo úplně vše. Ve 3. a 4. setu zlepšila Ostrava hru v útoku a oba dva sety vyhrála. V 5. setu domácí vedly již 11:6 ale hosté vyrovnaly na 13:13 měli i 2 matchbally které neproměnily a sokolky se štěstím vyhrály 18:16. Stav série 2:0 pro F-M.

Jiří Zaoral

19. 3. SK UP Olomouc - Precheza Přerov 3:2 (19-21,22,-23,10)
Rozhodčí: Dočkal, Dvořák.

Domácí: Dedíková, Piňosová, Michnová, Mátlová, Chromečková, Gregorová. Libero: Horní.
Střídaly: Mrázková, Janečková M.

Hosté: Hanusová, Krejčířová, Hrabalová, Nakládalová, Balážová, Šamořilová. Libero: Kundratová.
Střídaly: Nucová, Derychová, Míčková.

Kapitán Michnová: Vyhrálo lepší družstvo.
Trenér Teplý: Bylo to velmi nervózní utkání.z obou stran.Zlepšili jsme hlavně servis a obranu na síti.

Kapitán Balážová: Bez komentáře.
Trenér Lakomý: Naše zkušenější družstvo trestuhodně pustilo soupeře do tlaku.

První čtyři sety byly vyrovnané se střídavými úspěchy obou družstev,pátý set byl v režii domácích.

25. 3. VK TU Liberec - SK Slavia Praha 1:3 (-22,25,-18,-17)
Rozhodčí: Večeřa, Činátl. Počet diváků: 195. Doba utkání: 111 minut.

Domácí: Václavíková, Tomášková, Kučerová, Vlásková, Jakubíčková, Langová. Libero: Svobodová.
Střídaly: Smolková, Soumarová, Endlerová, Vinecká.

Hosté: Kalistová, Mitáčová, Koloušková, Jonášová, Doležalová, Havelková. Libero: Jášová.
Střídaly: Janoušková, Vobrová, Štolková.

Kapitán: -
Trenér: Bylo to nejslabší utkání z celého čtvrtfinále. Vypadalo to, že nám chybí motivace.

Kapitán: -
Trenér: Profesorské prostředí vyprodukovalo profesorský volejbal ze strany Slávie.

Do boje o šanci zahrát si i v neděli a pokusit se vyrovnat stav série vstoupily domácí hráčky dobře. Až do stavu 22:22 si dokázaly udržet náskok až 5 bodů, ale v koncovce zklamaly. Naopak ve druhém setu se jim koncovka povedla a díky bojovnosti v poli vyrovnaly na 1:1. Ve třetím setu se však projevila kvalita týmu z Prahy a domácí byly těmi, kdo stále doháněl náskok soupeře. Ve čtvrtém setu byl rozdíl dokonce 10 bodů.

Filip Navrátil

25. 3. TJ Mittal Ostrava - TJ Sokol Frýdek-Místek 1:3 (32,-20,-19,-20)
Rozhodčí: Antušák J., Došlík. Diváci: 310. Čas: 113 min.

Domácí: Kolářová, Máleková, Divoká, Útlá, Orlovská, Jakubšová. Libero: Petrová.
Střídaly: Haškovcová, Holingrová, Sajdová.

Hosté: Homolová, Muhlsteinová, Pyšková, Šímová, Dedková, Elblová. Libero: Pecháčková.
Střídaly: Malá,Langová.

Kapitán: Rozhodla větší zkušenost hostujícího družstva.
Trenér: O výsledku utkání rozhodl 2. set. Po slibném začátku se děvčatům přestal dařit servis a to ve spojení s nízkou produktivitou smečařek rozhodlo o výhře hostí.

Kapitán: Po špatných začátcích setů se nám postupně podařilo zlepšit příjem podání a herní nasazení. Domácím navíc "odešla" na síti Útlá, která v první části utkání stála za řadou bodů domácích.
Trenér: Nehodnotil.

Domácí hráčky nastoupily do utkání s vervou. První set vyhrály po dramatické koncovce 34:32. Ještě i počátek 2. setu vyzníval příznivěji pro hráčky Mittalu, ale pak se domácím přestalo dařit podání a postupně jim odešel i příjem a smeče. Hosté se příležitosti chopili v podstatě při prvním zaváhání hráček Mittalu a postupně se zlepšujícím výkonem uhrály tři vítězné sety v řadě.

Miloš Matula

25. 3. PVK Přerov Precheza - SK UP Olomouc 2:3 (-19,-19,26,21,-13)
Rozhodčí: Pecháček, Kovář ml. Diváků: 300. Doba utkání: 135 min.

Domácí: Krejčířová, Hrabalová, Nakládalová, Šamořilová, Hanusová, Balážová. Libero: Kundratová.
Střídaly: Derychová, Nucová, Zajícová.

Hosté: Gregorová, Dedíková, Piňosová, Michnová, Mátlová, Chromečková. Libero: Horní.
Střídaly: Janečková, Mrázková.

Kapitán: Chybělo nám štěstí.
Trenér: Soupeř si za první dva sety výhru zasloužil.

Kapitán: Měly jsme více štěstí.
Trenér: První dva a půl setu jsme soupeře přehrávali, v koncovce třetího setu jsme zbytečně soupeře pustili do hry a připustili divoký závěr zápasu.

Olomouc nastoupila do velmi nervózního utkání lépe a první dva sety jednoznačně vyhrála. Třetí sety byl rozehraný také na vítězství, ale Olomouc neproměnila za stavu 24:20 pět mečbolů. Naopak Přerov se vzchopil a set vyhrál v poměru 28:26, zejména zlepšenou hrou na bloku.
Čtvrtý set opět vyhrál Přerov a vynutil si pátý set. V tie-breaku od stavu 10:10 vyrazila k vítězství Olomouc, která proměnila až třetí mečbol a zvítězila 15:13. Utkání bylo celkově velmi nervózní, což se projevilo zejména v chybách na servisu. Dramatické utkání shlédlo více než 300 diváků.

Jiří Peloušek

20. 3. PVK Přerov Precheza - SK UP Olomouc 2:3 (-18,-18,20,21,-11)
Rozhodčí: Palát, Grabovský L. Diváků: 300. Doba utkání: 125 min.

Střídaly: Mrázková, Janečková S., Janečková M.

Kapitán: Navzdory nepřesným verdiktům rozhodčích jsme zahrály velice vyrovnaný zápas.
Trenér: Sport dokáže být někdy krutý. Vyhrál šťastnější.

Kapitán: Děkuji všem za bojovný výkon.
Trenér: Kopie včerejšího zápasu.

Totožný scénář včerejšího utkání. Šťastnější byla opět Olomouc a zvítězila 3:2 na sety.