14. 4. KP Brno - Slavia Praha 3:1 (11,-19,19,16)
19. 4. Slavia Praha - KP Brno 3:1 (17,-22,15,16)
23. 4. KP Brno - Slavia Praha 3:0 (23,18,23)
26. 4. Slavia Praha - KP Brno 2:3 (21,-21,-24,14,-12)

Olymp Praha - Sokol Frýdek-Místek 2:0 na utkání
22. 4. Olymp Praha - Sokol Frýdek-Místek 3:2 (22,22,-25,-23,4)
26. 4. Sokol Frýdek-Místek - Olymp Praha 0:3 (-18,-22,-21)

14. 4. VK Královo Pole Brno - SK Slavia Praha 3:1 (11,-19,19,16)
Rozhodčí: Dočkal A., Antušák J.

Domácí: Kubínová, Franková, Magátová, Tobiášová, Těknědžjanová, Hasalíková. Libero: Tomanová.
Střídaly: Melichárková, Fiedlerová.

Hosté: Kallistová, Mitáčová, Koloušková, Jonášová, Doležalová, Havelková. Libero: Jášová.
Střídaly: Štolková, Vobrová.

Kapitánka: Kromě druhého setu, kdy jsme se trochu trápily na přihrávce a v útoku, jsme byly lepší.
Trenér: Soupeře jsme předčili především na přihrávce a v útoku, vynikající výkon podala Těknědžjanová.

Kapitánka: V utkání nám chyběla větší soustředěnost a možná i síla.
Trenér: Podali jsme nesoustředěný výkon, chyběla koncentrace a trpělivost.

Zajímavé utkání ve kterém dominovaly domácí hráčky, zejména dobrými útočnými akcemi, dobrým blokem a výborným podáním. U domácích dobře zahrály v útoku hráčky Tobiášová a Těknědžjanová.

19. 4. SK Slavia Praha - VK KP Brno 3:1 (17,-22,15,16)
Rozhodčí: Fink, Rychlík.

Domácí: Koloušková, Jonášová, Doležalová, Havelková, Kallistová, Mitáčová. Libero: Jášová.
Střídaly: -.

Hosté: Kubínová, Franková, Magátová, Tobiášeová, Těknědžanová, HAsalíková. Libero: Tomanová.
Střídaly: Melichárková, Fiedlerová, Měrková, Boháčová.

Kapitánka: Jsme rádi, že se nám po dobrém výkonu podařilo sérii vyrovnat.
Trenér: Náš výkon byl oproti pátku koncentrovanější a kromě úvodu 2. setu jsme byly lepší ve všech činnostech.

Kapitánka: -
Trenér: Hůře jsme přihrávaly, což se projevilo na našem útoku.

Začátek zápasu byl vyrovnaný, Slavia si udržovala mírný náskok, Až v polovině setu se jí podařilo odskočit o 5 bodů a s přehledem set vyhrát. Do druhého setu vstoupily domácí méně koncentrované a chybami na útoku dovolily soupeři až 5ti bodový náskok, který si i přes zdramatizovanou koncovku Brno uhájilo. V dobré hře z koncovky předešlého setu Slavia pokračovala i v setu 3, kdy získala vedení 10:3 a tento náskok si držela až do konce sady. Podobný scénář se odehrál i v setu 4 a Slavia tak vyrovnala finálovou sérii na 1:1.

Jan Turek

23. 4. VK Královo Pole Brno - SK Slavia Praha 3:0 (23,18,23)
Rozhodčí: Antušák J., Pavelek M.

Domácí: Magátová, Tobiášová, Těknědžjanová, Boháčová, Kubínová, Franková. Libero: Tomanová.
Střídaly: Melichárková, Cebáková, Fiedlerová.

Hosté: Mitáčová, Koloušková, Jonášová, Doležalová, Havelková, Kallistová. Libero: Jášová.
Střídaly: Stolková, Vobrová.

Kapitánka: Soupeře jsme přehráli větší bojovností a lepším servisem.
Trenér: Velmi dobře jsme podávali a přihrávali, to rozhodlo o našem vítězství.

Kapitánka: Dneska jsme velice špatně přihrávali, což rozhodlo o naši prohře.
Trenér: Nepodařené utkání, družstvo se nebylo schopno dostat do kolektivního výkonu.

Družstvo Brna předvedlo bojovný výkon, dobře přijímalo a velmi dobře útočilo. V poli zahrála velmi dobře Tomanová na liberu a na útoku Tobiášová.

26. 4. SK Slavia Praha - VK KP Brno 2:3 (21,-21,-24,14,-12)
Rozhodčí: Švejda, Pejpal.

Střídaly: Vobrová, Janoušková, Štolková.

Hosté: Kubínová, Franková, Magátová, Tobiášová, Těknědžjanová, Hasalíková. Libero: Tomanová.
Střídaly: Měrková, Fiedlerová, Melichárková, Cebáková.

Kapitánka: Jsme zklamány porážkou, na druhou stranu jsem hrdá na to co jsme předváděly celou sezónu.
Trenér: Podali jsme dobrý výkon, rozhodující byl třetí set, když jsme měli setbol a míč na naší straně a nevyužili jsme to.

Trenér: Utkání bylo velmi dobré úrovně, Slavia podala velmi dobrý výkon, ale náš útok byl pestřejší a tím jsme soupeře přehrály

Slavia vstoupila do utkání lépe a v bouřlivé atmosféře téměř vyprodaného hlediště si udržovala náskok až do konce setu. Ve druhém setu se Brno zlepšilo a tento set si taktéž udržovalo mírný náskok až do koncovky. Největší bitvou byl set třetí, kdy obě družstva podala skvělý výkon a soupeři nedala žádný míč zadarmo, v koncovce se však štěstí přiklonilo na stranu Brna. Čtvrtý set byl jednoznačnou záležitostí domácích, kterým však nevyšel úvod do pátého setu, ve kterém i přes vynikající závěr nestačilo smazat náskok soupeře z úvodu setu.

Jan Turek

22. 4. PVK Olymp Praha - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:2 (22,22,-25,-23,4)
Rozhodčí: Pejpal, Krsek.

Domácí: Nováková, Sluková, Pastulová, Novotná, Šenková, Sládková. Libero: Felbábová.
Střídaly: Danková, Malá.

Hosté: Muhlsteinová, Elblová, Šímová, Homolová, Pyšková, Dedková. Libero: Pecháčková.
Střídaly: Hodková, Chroustovská, Duspivová.

Kapitán: -
Trenér Olympu Praha Mitáč Stanislav: V prvních dvou setech nám stačil průměrný výkon. Začátek byl i z naší strany nervózní. Ve třetím a čtvrtém setu to byl velice kvalitní zápas a divácky pohledný. Tie-break nelze příliš hodnotit, protože byl jednostranný. Přesto jsem rád, že jsme těžké utkání o bronz zvládli.

Kapitán: -
Trenérka Frýdku-Místku Krempaská Táňa: Jsem zklamaná z toho, že jsem nedotáhly zápas do vítězného konce. Nechápu poslední set. Začátek byl z naší strany nervózní, ale pak jsme se rozehrály. Jsem nesmírně zklamaná z pátého setu, kdy jsme totálně zklamaly na příjmu.

V prvním zápase o bronzovou medaili byly úspěšnější domácí hráčky. I když ve třetím setu neproměnily mečbol, v dalším dramatickém setu podlehly o dva míče. Poslední set byl, ale naprosto jednoznačnou záležitostí Olympu, který kvalitním servisem nedal soupeři šanci a vyhrál výrazným rozdílem 15:4.

26. 4. TJ Sokol Frýdek-Místek - PVK Olymp Praha 0:3 (-18,-22,-21)
Rozhodčí: Kovář, Blažek.

Domácí: Mühlsteinová, Malá, Šímová, Dedková, Elblová, Homolová. Libero: Pecháčková.
Střídaly: Pyšková, Danková, Langová.

Hosté: Nováková, Sluková, Sládková, Novotná, Šenková, Pastulová. Libero: Felbábová.
Střídaly: Duspivová.

Domácí:.
Kapitán: Olymp byl lepší i v tomto zápase. Gratuluji k 3. místu.
Trenér: Holky byly pro mě velkým zklamáním, chyběla bojovnost a měly jsme velké problémy s našim útokem.

Kapitán: Větší touha po vítězství nás dostala už dnes na 3. místo Ex-ligy.
Trenér: Velký dík všem hráčkám, že po prohraném semifinále, hrály o bronz jako o zlato.

V 1. a 2. setu byly Pražanky lepší ve všech herních činnostech, hlavně na bloku. Ve 3. setu se domácí hráčky vzpamatovaly, začaly se prosazovat ale ani vedení 19:15 Sokolkám nestačilo a Olymp opět zvítězil. A obsadil 3 místo