1. 4. KP Brno - Sokol Frýdek-Místek 2:3 (13,-19,-19,25,-9)
2. 4. KP Brno - Sokol Frýdek-Místek 3:2 (22,18,-21,-21,10)
8. 4. Sokol Frýdek-Místek - KP Brno 1:3 (-21,26,-19,-18)
9. 4. Sokol Frýdek-Místek - KP Brno 2:3 (-16,17,23,-24,-12)

Olymp Praha - Slavia Praha 2:3 na utkání
1. 4. Olymp Praha - Slavia Praha 2:3 (18,-21,21,-22,-12)
2. 4. Olymp Praha - Slavia Praha 3:0 (18,17,19)
7. 4. Slavia Praha - Olymp Praha 3:0 (21,17,21)
8. 4. Slavia Praha - Olymp Praha 1:3 (-25,-20,22,-29),
12. 4. Olymp Praha - Slavia Praha 0:3 (-21,-25,-23)

1. 4. VK Královo Pole Brno - TJ Sokol Frýdek-Místek 2:3 (13, -19,-19,25,-9)
Rozhodčí: Blažek J., Došlík V.

Domácí: Melichárková, Franková, Magátová, Tobiášová, Těknědžjanová, Hasalíková. Libero: Tomanová.
Střídaly: Cebáková, Měrková, Hanáková.

Hosté: Šímová, Mühlsteinová, Elblová, Homolová, Dedková, Píšková. Libero: Pecháčková.
Střídaly: Synková, Malá, Danková, Langová.

Kapitánka: Podali jsme nervózní výkon se spoustou chyb.
Trenér: Po špatné obraně na síti Frýdek zaslouženě zvítězil.

Kapitánka: Po vyrovnaném utkání jsme lépe zvládli koncovku pátého setu.
Trenér: Po slabším prvním setu se holky dostaly do hry a zvládly lépe pátý set.

Utkání ve kterém hostující družstvo z Frýdku předvedlo velmi bojovný výkon a zaslouženě vyhrálo.

1. 4. PVK Olymp Praha - SK Slavia Praha 2:3 (18, -21, 21, -22, -12)
Rozhodčí: Kleisner, Rychlík.

Domácí: Nováková, Šenková, Pastulová, Novotná, Kočiová, Duspivová. Libero: Felbábová.
Střídaly: Vobrová, Janoušková, Baladová.

Hosté: Mitáčová, Koloušková, Jonášová, Doležalová, Havelková, Kallistová. Libero: Jášová.
Střídaly:

Kapitán: -
Trenér Stanislav Mitáč: Myslím, že jsme viděli volejbal, kde pěkné chvíle střídalo velké množství chyb. Pro mě z nepochopitelného důvodu jsme pustili druhý set a Slávii jsme dostali do hry. V posledním setu se projevila velká útočná sílá Havelkové. Nicméně série se hraje na tři vítězné zápasy a tak se těším na další.

Kapitán: -
Trenér Jiří Zach: Nezačali jsme optimálně, ale zápas jsme rozhodli vnitřní bojovností. V závěru se nám rozehrála Helena Havelková, která byla jednoznačně největší osobností zápasu.

Vyrovnané a nervózní utkání dvou velkých rivalů vyvrcholilo v posledním pátém setu. Slávia vedla 7:4, Olymp srovnal a dokonce i o jeden bod vedl, ovšem potom vzala Havelková koncovku na sebe a bezchybným výkonem rozhodla celé utkání. První set byl poznamenám velkým množstvím chyb Slávistek. Ve setu druhém Olymp vedl 21:19, ale šestibodová šňůra Slavie, znamenala vyrovnání stavu. Třetí byl jednoznačnou záležitostí Olympu. Čtvrtý set byl vyrovnaný a v koncovce byla Slávie lepší.

Jiří Trochta

2. 4. VK Královo Pole Brno - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:2 (22,18,-21,-21,10)
Rozhodčí: Kovář V., Grabovský L.

Střídaly: Cebáková, Měrková, Hanáková, Kulísková.

Kapitánka: Vyrovnaný zápas ve kterém jsme lépe přihrávali a v rozhodujících chvílích udělali méně chyb.
Trenér: Zlepšili jsme se na bloku; výborný výkon podala Tobiášová.

Kapitánka: V dnešním utkání jsme udělali více vlastních chyb než Brno, jinak vyrovnané utkání, ve kterém koncovku uhrálo lépe Brno.
Trenér: První dva sety jsme špatně podávali a soupeř nás zatlačil servisem. Velmi mě mrzí prohraný pátý set.

Druhé utkání mělo daleko vyrovnanější průběh než první sobotní. V prvních dvou setech měly navrch domácí, frýdecké volejbalistky však nekapitulovaly a dotáhly utkání do tiebreaku. V pátém setu se již domácí hráčky nedaly zaskočit a utkání vyhrály.

2. 4. PVK Olymp Praha - SK Slavia Praha 3:0 (18, 17,19)
Rozhodčí: Hudík, Krtička

Domácí: Chroustovská, Šenková, Pastulová, Novotná, Kočiová, Sládková. Libero: Felbábová.
Střídaly: -

Střídaly: Štolková, Janoušková.

Kapitán: -
Trenér Stanislav Mitáč: Jsem spokojen s výhrou, ale hlavně s hrou. Mírné zhoršení přišlo pouze ve třetím setu za satvu 10:3 pro Olymp. Jsem moc rád, že se dařilo Káče, která se ve čtvrtek nepříjemně zranila.

Kapitán: -
Trenér Jiří Zach: Nedařilo se nám, hlavně Havelkové. Olymp s Kateřinou Chroustovskou hrál mnohem lépe.

Olymp se rychle oklepal z nečekané prohry a ve druhém zápase nedal Slávii žádnou šanci. Nedařilo se hrdince včerejšího zápasu Heleně Havelkové. Olymp ve druhém setu rozhodl výbornou obranou, když ze stavu 15:13 odskočil za konečných 25:16. V posledním setu Olymp již vedl 10:3 a rychle bylo o utkání rozhodnuto.

8. 4. TJ Sokol Frýdek Místek - VK KP Brno 1:3 (-21,26,-19,-18)
Rozhodčí: Došlík, Blažek.

Domácí: Homolová, Mühlsteinová, Elblová, Šímová, Dedková, Pyšková. Libero: Pecháčková.
Střídaly: Langová, Malá, Synková, Danková.

Hosté: Kubínová, Franková, Tobiášová, Magátová, Teknědžejanová, Hasalíková. Libero: Tomanová.
Střídaly: Měrková, Fiedlerová, Melichárková.

Kapitán: Nevydařené utkání v závěru nás Brno přehrávalo.
Trenér: Chyběl kolektivní výkon a bojovnost.

Kapitán: Kolektivní výkon lépe jsme přihrávaly.Soupeře jsme přehrály v obraně na síti.
Trenér: Naše družstvo bylo lepší na přihrávce a a všestrannější v útoku. Zaslouženě jsme zvítězili.

Sokolky v 1. setu vedli 16:12 ,ale potom nepochopitelně odešly na příjmu a v útoku a hosté obrátily set ve svůj prospěch. 2. set byl hodně vyrovnaný domácí proměnily 2. setball.Ve 3. a 4.setu si Brňanky udržovaly po celý průběh několika bodový náskok, hlavně zahrály dobře v poli a lepším útokem na síti s přehledem zvítězily.

Jiří Zaoral

logo logo

7. 4. SK Slavia Praha - PVK Olymp Praha 3:0 (21,17,21)
Rozhodčí: Grabovský L., Švejda J.

Domácí: Doležalová, Havelková, Kallistová, Mitáčová, Koloušková, Jonášová. Libero: Jášová.
Střídaly: Janoušková, Vobrová.

Hosté: Pastulová, Chroustovskáá, Kočiová, Sládková, Novotná, Šenková. Libero: Felbábová.
Střídaly: Nováková, Duspivová, Sluková.

Kapitánka: Dnes jsme byly jednoznačně lepší.
Trenér: Lépe jsme se vyrovnali s přímým televizním přenosem.

Kapitánka: -
Trenér: Gratuluji soupeři k vítězství a vedení v serii.

Obě družstva začala utkání před televizními obrazovkami nervozně a kupila spoustu chyb. Z nervozity se dříve oklepala Slavia a na palubovce začala kralovat. Předčila soupeře ve všech herních činnostech a po celou dobu utkání, vyjma úvodu 3. setu, nepustila soupeře do vedení a dotáhla zápas do vítězného konce.

Jan Turek

9. 4. TJ Sokol Frýdek Místek - VK KP Brno 2:3 (-16,17.23,24,-12)
Rozhodčí: Antušák, Pavelek.

Domácí: Homolová, Mühlsteinová, Pyšková, Šímová, Dedková, Elblová. Libero: Pecháčková.
Střídaly: Danková, Malá.

Hosté: Kubínová, Frnková, Magátová, Tobiášová, Fiedlerová, Hasalíková. Libero: Tomanová.
Střídaly: Melichárková, Těknědžejanová, Měrková.

Kapitán: Celkově to byla vyrovnaná série, v dnešním utkání rozhodla lepší herní vyrovnanost Brna.
Trenér: Holky podaly kolektivní výkon, nezvládnutá koncovka 4. setu . 5. set jsme odešly na útoku.

Kapitán: Z euforie nemám čas odepisovat na tento formulář,Bylo to ale velmi vyrovnané.
Trenér: Rozhodl náš lepší útok, méně chyb a výkon Tobiášové.

V 1. setu Brňanky hrály lépe na síti a po celý set si udržovaly několika bodový náskok. Ve 2. a 3. setu sokolky zlepšily hru a oba sety vyhrály. Ve 4. setu domácí stále dotahovaly náskok soupeře, vyrovnaly na 23:23 ale dvěmi nevynucenými chybami set prohrály. V 5 . setu odešel domácím útok přesto do stavu 7:7 držely se soupeřem krok, ale koncovka patřila hostům. Toto utkání bylo divácky velmi atraktivní.

Jiří Zaoral

logo logo

8. 4. SK Slavia Praha - PVK Olymp Praha 1:3 (-25,-20,22,-29)
Rozhodčí:. Klaisner J., Činátl R.

Střídaly: Janoušková, Štolková.

Hosté: Pastulová, Nováková, Sluková, Sládková, Novotná, Šenková. Libero: Felbábová.
Střídaly: Duspivová, Hodková, Sládková.

Trenér: Nešťastný zápas, který se rozhodoval v koncovkách, kde měl soupeř více štěstí.

Trenér: -

Domácí vstoupily do utkání s respektem, chybovaly na podání i v poli, čehož Olymp využil k vedení a i přes dramatickou koncovku set vyhrál. O utkání o všem rozhodl druhý set, kdy hosté udělaly sňůru 10 bodů za sebou a druhý set lehce vyhrály. Ve třetím setu Olymp polevil v koncentraci a Slavia nepustila vedení v tomto setu od samého začátku. Ve čtvrtém setu začaly lépe domácí, ale hosté hru zpestřili a dostali se až do vedení 24:21, avšak Slavia zabrala a měla na rukou setbol, který však domácí neuhrály a Olymp si nenechal vítězství vzít.

Jan Turek

12. 4. PVK Olymp Praha - SK Slavia Praha 0:3 (-21,-25,23)
Rozhodčí: Dvořák, Labašta.

Domácí: Nováková, Šenková, Pastulová, Novotná, Sluková, Sládková. Libero: Felbábová.
Střídaly: Duspivová, Hodková.

Střídaly: -

Kapitán: -
Trenér Stanislav Mitáč: Ač nerad musím soupeři pogratulovat k postupu, dnes byli lepší. Bylo vidět, že proti sobě hrála dvě vyrovnaná družstva. Zápas se lámal v koncovce druhého setu a bohužel jsme neuhráli koncovku z vedení 20:17. Slavia hrála kolektivně, ale v důležitých situacích kralovaly Havelková a Koloušková.

Kapitán: -
Trenér Jiří Zach: Dnes byl z naší strany výkon kolektivní, Jana Mitáčová zapojila do hry všechny hráčky a Olymp nevydržel s námi držet krok.

Celý první set byla Slavia ve vedení, Olymp byl viditelně horší na útoku a neprohrával více jen díky dobrému bloku. V koncovce Slavia dvakrát zablokovala a získala klíčový a důležitý první set. Olymp byl zakřiknutý, ale zásluhou Šenkové srovnal čtyřbodový náskok Slavie, ale v dramatické koncovce byla šťastnější Slavia. V posledním setu Olymp prohospodařil vedení 20:17 a Slávistky mohly slavit historický postup do finále play-off.