14.9.2015

2015 Vítězem Testovacího turnaje SCM - dívky, Sokol Šternberk a Španielka Řepy, 11.-13.9.2015

Pražský Olymp uspořádal v uplynulém víkendu (11. - 13. 9. 2015) Testovací turnaj Sportovních center mládeže.

V třídenním klání deseti juniorských týmu si nejlépe vedlo družstvo Šternberku, které zaváhalo pouze ve skupině se Slavií Plzeň. Finálovým soupeřem byl Prostějov, který přestože nezvládl první set, od druhého byl tvrdým protivníkem a o vítězi musela rozhodnout až vypjatá koncovka. V utkání o třetí místo zabojovaly hráčky Plzně, které nedovolily Španielce ani set a slaví pomyslné bronzové medaile. Odměna pro medailisty byla letos mnohem sladší než medaile, jednalo se o výborné volejbalové dorty.

Páté místo vybojovaly domácí hráčky Olympu, které v tiebreaku udolaly Královo Pole. Do bojů o poslední místa naskočila také Slavia Liberec, která rozšířila duo účastníků Ostrava a Žižkov. Ostravě se vedlo v neděli nejlépe a uhájila 9. místo.

Již tradičně proběhl také turnaj kadetek. Pět družstev odehrálo v systému každý s každým čtyři klání na tři hrané sety. Tomuto turnaji dominovaly hráčky pražské Španielky. Také druhé místo zůstalo v Praze, konkrétně na Olympu. Ten vydržel důležitý set právě nad Španielkou a poskočil na druhé místo. Ze třetího místa se tak radovaly hráčky Králova Pole. Čtvrté skončily hráčky Plzně, netradičně poslední zůstal Prostějov.

Závěrem poděkujme pořadatelům Olympu Praha v čele s Mírou Horáčkem, jeho realizačnímu týmu, rozhodčím a hráčkám klubu za bezproblémovou organizaci jak turnaje, tak testovaní. Turnaj proběhl bez zranění a v důstojné kulise Sportcentra Brandýs a přilehlé základní škole Na výsluní.