13.7.2023

Češi v přímém souboji o první příčku ve skupině porazili Egypt

Dalším soupeřem naší reprezentace na světovém šampionátu U21 byl Egypt. Přímý souboj o první příčku jedné ze skupin o 9. – 16. místo zahájili Češi skvěle, v prvních dvou setech jasně dominovali. Pak se sice soupeř rozehrál, získal ve svůj prospěch třetí set, ale ve vyrovnaném čtvrtém dějství naši reprezentanti „neztratili hlavu“, dramatickou koncovku zvládli na jedničku a „bez ztráty kytičky“ tak ovládli skupinu H.

Egypt – Česko 1:3 (13:25, 18:25, 25:15, 25:27)

Rozhodčí: Redha Bouzidi (ALG), Roy Goren (ISR)

Egypt: Elshahat, Yasso, Elsafy, Elsaad, Osama, Zomor, libero Wensh. Střídali: Khalifa, Rashad, Abed, Yasser, Srour

Česko: Bryknar, Krča, Bukáček, Kollátor, Benda, Černý, libero Šálek. Střídali: Hilšer, Pastrňák, Pelikán, Leština

blokař Tomáš Bukáček: První dva sety jsme vyhráli díky kvalitnímu servisu, ale ten jsme bohužel nepřenesli do třetího setu, který jsme prohráli. Egypt byl těžký soupeř, protože když bylo dobře přihráno, tak měli výborný útok, na který se nám těžko hledalo recept.“

univerzál David Kollátor: První dva sety nám seděl servis, proto jsme vyhráli s velkým náskokem. Ve třetím setu nám odešla plachta a tím jsme nakopli soupeře. V poslední sadě to byl boj, ale ustáli jsme koncovku a zvítězili.“

Egypt je velmi zdatný soupeř, náš tým se na něj velmi dobře připravoval a snažil se nepodcenit žádný detail. První dva sety vyšly našim reprezentantům nad očekávání dobře. Výborně útočně kombinujícího soupeře drželi od sítě servisem a vypadalo to, že zápas bude mít rychlý spád... Opak je pravdou.

Na začátku třetího setu zkazili Češi několik servisů v řadě a soupeř ukázal úplně jinou tvář. Náš celek se dostal do útlumu, přestal útočit a skóre rychle narůstalo ve prospěch soupeře. Trenér Svoboda vystřídal, na hřiště přišli Pelikán, Hilšer, Pastrňák a Leština. Nepříznivý stav se sice podařilo trochu zkorigovat, ale na rozjeté Egypťany to v tomto setu už nestačilo.

Do čtvrtého setu nastoupila stejná základní sestava jako v úvodu utkání. Bylo cítit, že průběh utkání se otáčí a od českého týmu to bude chtít pořádně zabrat. Hrál se vyrovnaný volejbal z obou stran, ale v v napínavé koncovce se štěstí přiklonilo na českou stranu. Uf… Pěkný zápas.

V pátek je na MS U21 volný den. V sobotu od 15 hodin našeho času vyzvou Češi výběr Indie. Vítěz tohoto duelu bude v neděli bojovat proti lepšímu z dvojice Kanada/Egypt o konečné 9. místo, poražené celky čeká souboj o 11. příčku.