11.7.2023

Na konto naší reprezentace přibyla na MS U21 další výhra

Dalším soupeřem našeho výběru na světovém šampionátu U21 v Bahrajnu byl celek Mexika. Češi navázali na dobrý výkon z posledního utkání základní skupiny a soupeře přehráli bez ztráty setu.

Česko – Mexiko 3:0 (25:16, 25:14, 25:22)

Rozhodčí: Fahad Mohamd Ismail (QAT), Roy Goren (ISR)

Česko: Bryknar, Krča, Bukáček, Kollátor, Benda, Černý, libero Šálek. Střídal: Pelikán

Mexiko: Garcia, Arrendondo, Gonzalez, Esquivel, Dominguez, Maldonado, libero Castañeda. Střídali: Hernandez, Beltran, Molin, Lares, Ibarra

Statistika zde

Blokař Jan Černý po utkání: „Dnes jsme do zápasu s Mexikem šli s klidnou hlavou, věděli jsme, že když se budeme držet taktického plánu a hrát naši hru, soupeř nebude mít moc šancí se prosadit. První dva sety nám to šlo výborně, ve třetím setu jsme dali soupeři naší horší hrou více prostoru, ale i tak patřil nám. Jsem rád, že jsme tento zápas zvládli celkem hladce a teď už se musíme soustředit na zítřejší těžší zápas s USA.“

Mexičany měl český tým dobře „nastudované“, ale stále tam byl otazník nad jejich živelnou a bojovnou hrou. Od prvních míčů zápasu naše sestava ale držela soupeře „pod sebou“, především razantním servisem a dobrou obranou. Potvrdilo se ovšem, že na takové akci nejsou slabí soupeři a nesmíte dát záminku dramatizovat vývoj utkání vlastními chybami. To se svěřencům Jana Svobody v určitých pasážích utkání i stalo a hned bylo vidět, že soupeř může být velice nepříjemný. Od druhého setu Mexiko začalo „točit“ hráče v sestavě a to znamenalo pro Čechy jediné, maximální koncentraci na svůj výkon. První dva sety naši reprezentanti přesvědčivě vyhráli. Nejvyrovnanější byl třetí set, který šel až do koncovky, ve které se ale prosadil Benda razantním servisem a nepřipustil již komplikace.

První krok má tedy naše U21 splněný, teď ji čekají dva velmi silní soupeři - USA, se kterými už hrál náš výběr ve skupině, a velmi dobře hrající Egypt.

Autor: Ivan Pelikán, foto FIVB