15.7.2023

Po vítězství nad Indií nebude česká reprezentace na MS U21 chybět v TOP 10

I po dni volna pokračovala naše reprezentace na MS U21 v Bahrajnu ve vítězném tažení. V semifinále o postup do zápasu o konečné 9. místo zdolala celek Indie 3:1.

Česko – Indie 3:1 (27:25, 23:25, 25:18, 25:17)

Rozhodčí: Aidos Akhmetov (KAZ), Sami Hassan Ebrahim Sowayed (BRN)

Česko: Černý, Bryknar, Krča, Bukáček, Kollátor, Benda, libero Šálek. Střídali: Pastrňák, Pelikán, Leština

Indie: Sameer, Aman, Dushyant, Harshit, Tanish, Sachin, libero Karthikeyan. Střídali: Sandeep, Yougank

smečař Matěj Pastrňák: „Dnes jsme odehráli vyrovnaný zápas s dobře hrající Indií. Nejvíce nám dělalo problém si zvyknout na jejich neevropský styl hry. Hlavně díky dobrému servisu jsme ale dokázali zvítězit 3:1.“

trenér Jan Svoboda: Těžký zápas na hlavu. Nám Evropanům samozřejmě tenhle asijský styl nesedí. Indové nás kromě pestré kombinační hry a výborné obrany v poli překvapili a zatlačili především na servisu. Trvalo nám dva sety, než jsme se s tím vyrovnali. Nakonec to byl ale právě servis a obrana na síti, činnosti, které nám pomohly vývoj utkání obrátit a samozřejmě se o to zasloužili i střídající hráči. Nakonec nám trpělivá hra přinesla ovoce a závěr utkání jsme dohráli s převahou. Zítra nás čeká další trochu atypický styl, který jsme již jednou v semifinálové skupině překonali.“

Od prvních míčů dostávají Indové český celek pod enormní tlak servisem, bezchybným útokem a přihrávkou. Přesně tím, čím chtěli vyrukovat svěřenci Jana Svobody. V koncovce prvního setu ale tlak Indie na servisu poleví a set vyhrává česká reprezentace, a vlastně ani neví jak.

Tlak Indie se stupňuje i na začátku druhého setu. Na české straně je cítit lehká nervozita a menší trpělivost v útoku, kdy se hodně míčů vrací po obraně soupeře. Trenér Svoboda hledá řešení, jak přerušit tlak Indů. Na hřiště přichází postupně na servis Pelikán a Leština. Série několika servisů obou hráčů opravdu pomáhá, za Bendu přichází ještě Pastrňák, ale z vítězství v druhé sadě se nakonec raduje Indie.

Od třetího setu konečně přebírá náš tým vývoj zápasu do svých rukou a Indové nemají postupně, co nabídnout. Útokem středem exceluje Bukáček. Naše přihrávka se dostala do „normálu“ a už to jde. Tomu pomáhá i dobře servírující Kollátor. Češi v tomto utkání vítězí 3:1 a tím se posunují do TOP 10 celého šampionátu.

V neděli čeká naši reprezentaci poslední zápas na MS U21, od 18 hodin našeho času vyzvou v souboji o konečné 9. místo celek Egypta.

Bravo všem hráčům a gratulace k potvrzení účasti ve světové špičce U21.