17.7.2023

Chlapecká U19 uzavřela herní přípravu v Polsku

Třídenní pobyt v polském Krosnu zakončili svěřenci Michala Nekoly v pořadí třetím přátelským utkáním s domácí reprezentací. Utkání bylo velmi vyrovnané a dospělo až do tie-breaku, ve kterém měli přeci jen více sil polští mladíci.

Polsko – Česko 3:2 (22:25, 22:25, 25:22, 25:21, 15:9)

Sestava CZE: Vítámvás, Seidl, klimeš, Tóth, Pitner, Novák, libera Tláskal, Míček. Střídal: Janák

Poslední zápas třídenního pobytu v Polsku byl od našich reprezentantů rozehraný velice dobře. Nechali zapomenout na předešlý horší výkon a za českého vedení 8:2 měl polský trenér vybrané oba oddechové časy. Svěřenci Michala Nekoly se opírali o dobrý servis a útok. Bohužel v jedné rotaci nebyli schopni ztrátovat a Poláci pečlivou hrou bodové manko smazali. Střední část byla velmi vyrovnaná do doby, kdy se na servis postavil Pitner a díky jeho plachtě a obraně na síti zakončili Češi set čtyřbodovým náskokem.

Začátek druhé sady byl opět velmi vyrovnaný. Ani jeden tým nešel na víc než do jednobodového náskoku. Oba trenéři si postupně vzali oddechové časy spíše takticky na uklidnění hráčů po dlouhých výměnách. Koncovka přinesla více štěstí našemu týmu a Klimeš krásnou smečí ze středu sítě ukončil druhý set.

Dlouhé výměny na obou stranách pokračovaly i v úvodu dalšího setu. Skóre se posouvalo bod po bodu, každý si držel svoji ztrátu, oba nahrávači měli rozehrané všechny svoje útočníky. Po českém oddechovém čase, za vedení Polska 17:15, se do varu dostala i česká trenérská lavička, kterou nadzvedlo již několikáté špatné rozhodnutí sudích zápasu. Náskok tří bodů se našim klukům už nepodařil stáhnout a tento set skončil vítězství polského týmu 25:22.

Čtvrtý set přinesl v našem týmu střídání liber. Míček nahradil Tláskala, který v tomto utkání dostával v poli od soupeře pěkně naloženo, ale ani údery přímo do obličeje ho nerozhodily. Český tým velice dobře přihrával, nahrávač Vítámvás dobře kombinoval se svými útočníky, ale ve čtvrtém setu polská obrana v poli a mezihra byla dokonalá. I tak se soupeřem držel náš tým krok do koncovky. V té bohužel nevyužil nabídnuté šance, nedohrál důrazně bodovky a umožnil protivníkovi odskočit. Poláci na rozdíl od nás svoje protiútoky využili a dovedli tento zápas do zkrácené sady.

V posledním setu utkání se trochu už projevila únava na našich hráčích, naopak na polské straně dobrá organizace. Ke změně stran došlo za stavu 8:5 ve prospěch soupeře. I když náš tým za Poláky bodově zaostával, stále se prezentoval bojovným výkonem. Tiebreak nakonec skončil vítězstvím našeho severního souseda 15:9.

Třídenní herní soustředění v Polsku našemu týmu ukázalo slabiny, na které se bude muset ještě poslední týden před olympiádou mládeže zaměřit v Kladně.

Autor: Jan Štokr