11.7.2021

Oslabená Lvíčata chlapců nestačila na evropském šampionátu U17 na Srbsko

Na vítězství z úvodního zápasu ME U17 reprezentace chlapců 05/06 nenavázala a v druhém zápase prohrála se Srbskem 0:3. Český tým, oslabený o dva hráče, sice bojoval, ale soupeř byl nakonec na jeho síly.

Česká republika – Srbsko 0:3 (21:25, 20:25, 18:25)

Česká republika: Vítámvás, Pitner, Tóth, Brichta, Háger, Bednařík, libero Tláskal. Střídaly: Obdržálek, Hilšer, Janeček

Srbsko: Krnjajic, Milanovic, Dopudj, Aleksic, Stankovic, Stepanovic, libero Jankovic. Střídal: Cvitkovic

Trenér Jiří Zach po utkání: Bohužel nás dneska ráno zastihl problém s pozitivním hráčem v týmu. Pravidla jsou velice přísná, proto do izolace musel jít i hráč, který byl s pozitivním v kontaktu, ač měl negativní test. Jednalo se o hráče, kteří by určitě zasáhli do zápasu, proto ztráta byla pro nás velice citelná. Co se týče samotného zápasu, tak jsme v každém setu dokázali držet krok do stavu 21:18. Od tohoto stavu pokaždé přišla šňůra několika chyb, která nás stála vítězství v jednotlivých setech. Musím přiznat, že srbští volejbalisté byli lepší a dnešní vítězství si zasloužili.“

V druhém zápase nastoupili naši hráči proti týmu Srbska. Bohužel do tohoto zápasu nemohli kvůli karanténě zasáhnout kapitán Matěj Pastrňák a Jan Černý. Zápas byl od začátku velice vyrovnaný až do stavu 12:10, kdy naši hráči dokázali vybojovat mírný dvoubodový náskok. Drobný náskok si naši hráči drželi až do stavu 19:17, kdy na nepříznivý stav musel reagovat trenér Srbska timeoutem. Timeout hráčům Srbska velice pomohl, protože se dostali zpět do hry a dokázali srovnat krok. V koncovce prvního setu jasně dominovali srbští hráči ve všech činnostech, proto zaslouženě zvítězili 25:21.

Do druhého setu nastoupili naši hráči s jednou změnou na postu smečaře, kdy Vojtu Pitnera vystřídal David Obdržálek. Oba týmy spolu držely krok až do stavu 6:6. Následně přišla šnůra čtyř bodů, která znamenala vedení 10:6 pro Srbsko. Trenér Zach reagoval na nepříznivé skóre timeoutem. Přerušení hry naše hráče očividně nakoplo, protože se dostali do hry a dokázali srovnat stav na 13:13. Ve střední pasáži druhého setu to byla přetahovaná o každý míč. Do koncovky druhého setu však už šli srbští hráči s velikým náskokem a to 20:16. Hráči Srbska předvedli v koncovce výborný koncentrovaný výkon, kterým si zajistili vítězství v druhém setu 25:20.

Do třetího setu nastupovali hráči ve stejných sestavách jako v předchozím setu. Hráči Srbska se dostali do rychlého dvoubodového vedení, na které ale naši hráči dokázali zareagovat. Následovala bitva o každý bod, která se zastavila na stavu 11:11. Srbským hráčům se povedlo vyhrát několik důležitých výměn, které znamenalo jejich vedení 17:15. Ač naši prohrávali, prali se o každý míč. Dokonce se jim povedlo se přiblížit na stav 17:16, ale následně soupeř opět zvýšil tlak a následovala další šňůra uhraných míčů (18:16, 21:18). Závěr zápasu opět jednoznačně patřil týmu Srbska, který ve třetím setu zvítězil 25:18 a tím pádem ovládl celý zápas 3:0.

Autor: Filip Malina, foto CEV