Celostátní festival - minivolejbal - Ostrava
2. 8. 2024
4.4.2024

První utkání kvalifikace ME U20 vyhráli naši reprezentanti bez ztráty setu

Reprezentace chlapců do 20 let vstoupila do domácího turnaje 2. kola kvalifikace na mistrovství Evropy dle předpokladů úspěšně, když si ve sportovní hale Klimeška v Kutné Hoře dokázala poradit s výběrem Švýcarska ve třech setech.

Česko – Švýcarsko 3:0 (27:25, 25:19, 25:23)

Rozhodčí: Mesca (ROU), Pisevs (LAT)

Počet diváků: 165

Česko: Vítámvás, Pitner, Klimeš, Seidl, Pastrňák, Svoboda, libero Tláskal. Střídali: Novák, Míček, Hilšer, Černý

Švýcarsko: Hunziker, Kolb, Hauck, Boon, Amrein, Matthey, libera Diem, Kennel. Střídali: Clement, Deecke, Kälin, Bogdanovski, Büsser

univerzál Václav Seidl: Děkujeme všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit. Začátek nám vypadl a dělali jsme chyby, především na podání. Prohrávali jsme až o deset bodů, pak jsme se ale zvedli a dokázali otočit set do vítězného konce poměrem 27:25. V dalších setech jsme předváděli již zlepšený výkon, který ale můžeme dále posouvat. Hhráli jsme jako pořádný tým. Chci vás všechny pozvat na zítřejší utkání proti Portugalsku od 18 hodin a děkujeme za podporu.“

trenér Michal Nekola: „Výhra 3:0 je pozitivní, úvod do utkání však nebyl ideální. Vážím si zvrácení první sady v náš prospěch, kdy jsme si pomohli zlepšeným servisem a blokem na síti. Druhý set jsme byli jasně lepším týmem a předčili jsme soupeře. Ve třetím setu jsme si to zbytečně zkomplikovali, ale dobrý servis a obrana nás dovedla do vítězného konce. Nyní musíme bojovat v dalších utkáních.“

Vstup do kvalifikace na ME v Kutné Hoře pro českou reprezentaci vyšel výsledkově na výbornou. Začátek ovšem tak růžový nebyl. Trenéři museli při prvních výměnách brát oddechový čas a klidnit své družstvo z počáteční nervozity. Český tým se potýkal s problémy na příjmu i v útoku. Zlepšená hra hlavně na bloku a na servisu pomohla k dotažení se ve skóre 22:22. I přes menší drama ve výměně vedení na konci první sady, se naši mladíci dočkali vítězného bodu a mohli oslavovat vedení v zápase.

Do druhého setu nastoupilo družstvo více koncentrované než v předchozím dějství a zásluhou tlaku na servisu, dobrou obranou na síti a slušnou úspěšností v útoku se bez větších obtíží ujalo vedení v zápase 2:0 na sety.

Třetí set a opět trochu nervozity na straně české sestavy. Mnoho nevynucených chyb znamenalo, že s naším týmem Švýcaři drželi krok ve skóre. Po střídání blokařů a návratu kvalitního servisu se Češi ujali vedení o čtyři body, který udrželi až do konce setu, i když si opět vybrali slabší chvilku v nedůrazným útoku, ale Švýcarsku to stačilo jen na korekci třetí sady - 25:23.

V pátek 5. dubna čeká naše reprezentanty od 18 hodin další duel, ve kterém se představí proti Portugalsku, jenž v zahajovacím utkání kvalifikační skupiny A v Kutné Hoře podlehlo nečekaně až v tiebreaku Turecku. Již od 15 hodin se na palubovce haly Klimeška střetnou týmy Turecka a Švýcarska.

Autoři: Matěj Klimeš, Jan Štokr

Největší údernou sílu posledních sezón ztrácí Dukla Liberec, slovenská univerzálka Nikola Kvapilová bude nově hájit barvy VK Prostějov.

Z Odoleny Vody odchází smečař Jan Svoboda, jehož novým chlebodárcem bude Dukla Liberec.

Martina Demara vystřídá na lavičce volejbalistů liberecké Dukly Alessandro Lodi. Italský světoběžník, který střídavě vedl muže nebo ženy ve...