16.5.2009

Rusko - ČR očima trenéra, JRI 89/90 2009

Rusko - Česká republika 3:1 (18,-20,10,17)
Sestava: Chochlík, Kuliha, Kohlmann, Hadrava, Fořt, Mlčuch, .. Juračka Střídali: Pekárek, Svoboda, Kott, Šášek, Michálek

Šli jsme do utkání se zámyslem podávat na hranici rizika a dobře bránit v poli, a být trpěliví.

V prvním setu se nám to dařilo až do stavu šestnáct, kdy tvrdým podáním univerzála Kalandadze soupeř odskočil a vyhrál první set.

Do druhého setu jsme nastoupili s M. Šáškem na postu smečaře a výměnou postů smečařů. Střídal ven J. Kuliha. Od začátku setu jsme vedli, dařilo se nám podání a soupeř znejistěl. Výborně se zapojil M. Šášek na smeči. Set jsme vyhráli pěknou hrou 20:25.

Ve třetím dějství soupeř přitvrdil na podání i v útoku. Postupně se vystřídali na hřišti všichni hráči sestavy ČR.

Čtvrtý set byl vyrovnaný až do stavu dvacet, kdy juniorské reprezentanty zlomil soupeř opět výborným tvrdým podání.

Celkově nás soupeř předčil jednoznačně výškově, dále pak tvrdostí podání a vysokým přesvědčivým blokem (14:5).

Ze čtyř setů jsme zhruba dva a půl setu setů drželi se soupeřem krok. Druhý set byl na hranici našich možností. Vyzdvihnul bych výkon smečařů M. Šáška a D. Fořta a dobře zahrál i mladý J. Hadrava. Pod své možnosti hráli oba blokaři. J. Chochlík se své funkce nahrávače zhostil dobře.