17.5.2009

Ukrajina - ČR očima trenéra, JRI ´89/90, 2009

Ukrajina - Česká republika 2:3 (23,22,-20,-24,-8)

Do utkání jsme nastoupili se sestavou Chochlík na nahrávce, Fořt a Šášek na smeči, Kohlmann s Mlčuchem na bloku. Na univerzálu začal mladý Hadrava. Juračka na liberu.

Utkání jsme zahájili velmi nervózně a soupeř nás zaskočil výborným plachtícím podáním. Zvláště libero si se servisem nevědělo příliš rady. Soupeř nás dobře bránil a získal po čase sedmibodový náskok. Přišlo klasické dvou střídání, kdy šel Pekárek na hřiště místo Hadravy a Michálek místo Chochlíka. Utkání se začalo dramatizovat. Přesto soupeř uhájil set, který skončil nejtěsnějším rozdílem dvou bodů.

Do druhého setu nastoupil Pekárek s Michálkem na univezálu. Obraz druhého dějství byl bohužel stejný. Potíže na příjmu soupeřova podání. Hra se začala srovnávat změnou taktiky vlastního servisu, kterou odstartoval Mlčuch. Do hry se znovu dostal nahrávač Chochlík a na kůlu smečař Kuliha. Srovnali jsme hru na 18:17 pro ČR, ale v koncovce jsme ale zklamali.

Třetí set byl vyrovnaný od počátku. Dobře se rozehrál Michálek na „účku“ a z popela vstal i Juračka na příjmu. Výborně sekundoval Fořt. Ve střední fázi jsme soupeři unikli a s přehledem dotáhli set do vítězného konce.

Čtvrtý set byl vyrovnaný, ale junioři už měli mírně navrch. Výborně přijímal Kuliha a přidal i sérii úspěšných bloků. Přidali se i blokaři, kteří dobře četli hru soupeře. Přesto jsme málem ztratili vyhranou koncovku. V dramatické koncovce jsme odvrátili mečbol soupeře.

Pátý set byl už plně v režii juniorů. Na utkání bylo cenné to, že hráči stupňovali svůj výkon, kdy soupeře, který byl fyzicky zdatnější v pátém setu smetli.

Cenné vítězství nad silným soupeřem jistě pomůže k výkonu s družstvem Černé Hory.

Je nutno dodat, že rozhodčí „fandili“ spíš soupeři.

Pro zajímavost uvádím výšky obou blokařů: Likhosherstov Vadym (216), Piun Kyrylo (210).