Turnaj v Belgii, kadeti 93/94, 11.-13.4.2011

Třetí den turnaje 13. 4. 2011

finále Česká republika - Slovensko 3:0 (21,21,23)
Sestava: Bartoš, Finger, Uchytil, Šulista, Zajíček, Patočka, libero Pondělíček, střídali Trojan, Mrázek

Ve finálovém utkání na Čechy čekali Slováci. Od začátku jsme měli zápas pod kontrolou, Slovensku jsme povolili jen dílčí korektury stavu, ve vedení byl tým Slovenska pouze v úvodu druhého setu. Rozhodl kvalitnější útok a obrana na síti.
Zasloužené vítězství v turnaji (po devíti letech) se ztrátou jednoho setu a skórem 12:1. Přínosem byla možnost vyzkoušet všechny hráče z nominace - Mrázka na postu smečaře a diagonálního hráče, Licka a Zmrhala na smeči, na bloku hráli Zajíček, Patočka a Trojan, dále smečovali Uchytil a Šulista, Převážnou část turnaje odnahrával Bartoš, který se střídal s Bédim, individuální cenu pro nejlepšího smečaře si odnesl Finger a vše jistil na liberu Pondělíček.
Nejlépe útočícím hráčem turnaje vyhlášen - Michal Finger.

o 3. místo Belgie (AIF) - Finsko 2:3 (24,-24,-19,22,-10)
o 5. místo Nizozemsko - Norsko 3:0 (23,17,18)

semifinále:
Česká republika - Belgie(AIF) 3:0 (16,17,14)

Český tým byl po celý zápas ve všech činnostech lepší a nedovolil Belgii ani pomyslet na lepší výsledek.

První den turnaje 11. 4. 2011

Česká republika - Belgie (AIF) 3:1 (22,21,-24,12) video
ČR: Uchytil, Zmrhal, Finger, Zajíček, Patočka, Bartoš, Pondělíček (L) Šulista
BEL Lambinon, Jouret, Ravet, Godart, Gusbin, Bokiau, Dumont (L) Wagener, Couvelier

Kromě třetíího setu jsme odehráli celkem klidné utkání. Soupeř, kterého velmi dobře známe z loňského léta, nás překvapil pouze ve třetím setu, kdy díky sérii skěvlých zákroků v poli a troše štěstí v útoku dokázal přetavit mírné vedení z poloviny setu v zisk celé sady pro sebe. Po této ztrátě jsme se ale rychle zkoncentrovali a již nic neponechali náhodě. O tom asi nejlépe vypovídá výsledek čtvrté sady, kdy jsme soupeře porazili (i přes pět chyb na podání) jasně 25:12.

Česká republika - Finsko 3:0 (15,17,26)
ČR: Uchytil, Šulista, Mrázek, Zajíček, Trojan, Bartoň, Pondělíček (L) Finger, BÓdi, Licek, Zmrhal
FIN: Juurinen, Harkonen, Vuori, Kylaots, Ronkainen, Koppanen Karkkainen, Kossi, Nurminen

Dalším soupeřem na turnaji v Lutychu byl tým Finska. Od začátku utkání jsme měli kvalitnější útok a obranu a oba první sety byly klidnou záležitostí. Ve třetí sadě soupeř držel krok a hlavně díky urputné obraně se propracoval až do těsné koncovky.

V další fázi turnaje porazil tým Belgie Holandsko 3:2 a stal se tak naším soupeřem pro semifinále. Druhou semifinálovou dvojicí jsou celky Slovenska a Finska.

Ing. Petr Dostál

Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) – Trousil / Westphal 2:0 (21:13, 21:17)