Celostátní festival - minivolejbal - Ostrava
2. 8. 2024
2.9.2016

JUNIOŘI ´97/98 na úvod ME U20 2016 nestačili na silnou Itálii, uhráli jeden set

Čeští JUNIOŘI ´97/98 mají za sebou úvodní duel evropského šampionátu. V něm se utkali se silnou Itálií a po výsledku 3:1 na sety mohou lepší vstup do turnaje slavit Italové. Českému týmu se podařilo získat pouze druhou sadu, konkrétně poměrem 25:20, ve zbylých setech dominovali Italové. Již zítra čeká naše reprezentanty druhý duel 2016 ME U20 - od 19:00 se utkají s výběrem Ruska. Utkání budete moci opět sledovat na internetovém portálu laola1.tv.

Zpráva z prvního utkání ME: Česká republika - Itálie:

Začínáme své první utkání ME juniorů U20. Nádherná  hala v bulharské Varně zeje prázdnotou, pouze hlouček českých fanoušků z řad rodičů se snaží vytvořit volejbalovou atmosféru.

1. set  - nastupujeme v základní sestavě Mikulenka, Suda, Šulc, Kop, Šmídl, Červinka, libero: Kunc

Z naší strany nervózní začátek setu oproti sebevědomím Italům. Riskujeme servis, ale kazíme. Přidáváme dvě chyby na příjmu a Italové vedou 8:4. Ve střední části se nám daří čtyřmi trpělivými bloky snížit na 14:16.

Bohužel italský nahrávač Sbertoli nepřipouští naše zvednutí hlav a opět zvyšuje na 15:19. Italové každý dobře přihraný balon útočí prvním sledem. Děláme ztrátu a na servisu Radek tlačí a snižuje na 20:21. Ale to je v tomto setu vše. Tři dobré obrany na straně Itálie znamenají vítězství v setu 22:25.

Potřebujeme naší hru uvolnit a tak říkajíc povolit ventil. Cesta vede přes dobrý skákaný servis.

2. set - sestava se nemění

Mates na začátku setu tlačí servisem dle pokynu trenéra a získáváme vedení 6:3. Zjišťujeme, že není třeba mít takový respekt. Vyrovnáváme hru. Jsme důrazní v obraně na síti a dobře stojíme v poli. Vedeme 16:12 – opět při servisu Radka.

Obě družstva drží svoji ztrátu 21:18. Jdeme do koncovky – s Italy se dá hrát. Mára dvakrát takticky na servisu 23:18. Zkažený servis a nízká náhra na střed od Červajze 23:20. Napravuje výbornou náhrou na kůl – Kopi 24:20. Radek opět eso – konec setu 25:20.

3. set – naše vítězná sestava se nemění – Italové posouvají postavení a zapínají na plné obrátky, což jim přináší vedení 4:8.

Těžce ztrátujeme a chybujeme na útoku. Přichází střídání Hudy za Ládika a uvádí se blokem. Následuje další chyba na útoku od  Máry a Italové bezpečně vedou 12:17. Navíc se Italům daří bránit Matese. Potřebujeme opět servis – bez toho je to těžké - 16:20.

Mates na servis - jeho eso rozhodčí vytahuje ven ze hřiště. Italové následně kazí servis, ale Kopí dává eso 19:21. Konečně blok prvního sledu od Hudyho. Bohužel v koncovce přichází nedohoda mezi Matesem a Červajzem. Navíc Italové bojují v poli a to jim přináší vyhranou koncovku 21:25.

4. set – v sestavě Hudy místo Ládika, jinak zůstáváme.

Začíná tuhý boj o každou ztrátu, nechceme dát Italům vítězství zdarma. Zlepšili jsme hru na ztrátu a držíme se ve hře - 8:7. Obě družstva tlačí na servisu a nikdo nechce nechat soupeře odskočit 12:12.

Bohužel přichází další chyba rozhodčí – nechává hrát soupeře 4x. Naše kluky to nakopává a vedeme 16:14. Matesovi zavírají Italové lajnu, ale Kopí ji má ještě volnou. Hra je naprosto vyrovnaná 18:18.

Mates na servis a Patrik na blok místo Červajze, ale bohužel Mates kazí. Přichází vysoká náhra Kopímu pod blok a Italové odskakují  na 19:21. Přichází střídání Kopiho za Čermise na servis – což nevychází. Následně 2x náhra Márovi na kůl a ten má zavřeno, což znamená konec setu a zápasu. Italové vítězí 20:25 v setu a 1:3 v zápase.

Dokážeme držet krok s tak silným a vyzrálým soupeřem, ale v rozhodujících chvílích přijde chyba či výpadek. Škoda – přes velmi slušný  výkon jsme nedokázali Italům urvat body. Jdeme dál. Zítra hvězdný tým Rusů.