27.6.2017

MS U21 2017: den 4.: Rusko zdolalo Argentinu, Maroko slaví první set, raduje se i Kuba

Odehrané zápasy MS U21 2017 - 2. fáze - 4. hrací den:

Č. Budějovice: Itálie - USA 3:0 (25:23, 25:21, 25:23)

Itálie s nahrávačem italské Serie A Francescem Zopppellarim v sestavě udolala v úvodním zápase druhé skupinové fáze od celkové 9. - 16. místo Spojené státy americké 3:0 na sety. Jihoevropané měli po celém utkání herní převahu, byť všechny sety skončily v jejich prospěch až v těsné koncovce.

Statistika: ZDE

Brno: Polsko – Čína 3:2 (25:13, 18:25, 23:15, 25:18, 15:8)

Úvodní zápas čtvrtfinálové skupiny v Brně zahájil lépe polský tým, který smetl asijský výběr jasně 25:13. Po důrazné domluvě trenéra se čínští junioři vzpamatovali a zpřesněným servisem uhráli druhý set poměrem 18:25. Rozehraní svěřenci trenéra Genyin Ju pokračovali v nastoleném rytmu i ve třetím setu a nedali polskému výběru šanci. Poláci následně, vědomi si závažnosti situace, zpřesnili hru a čtvrtý a pátý set vyhráli rozdílem třídy.

Statistika: ZDE

Č. Budějovice: Turecko - Ukrajina 3:1 (19:25, 25:20, 25:17, 25:20)

Turecko po přesunu z brněnské skupiny zahájilo pokračování druhé skupinové fáze MS U21 o celkové 9. až 16. místo vítězně. Nad Ukrajinou sice po nepříliš přesvedčivém výkonu brzy prohrávalo 0:1 na sety, ale další tři sady patřily právě Turkům, kteří byli lepší zejména v útočné fázi. Po těsném vyřazení z elitní skupiny o celkové 1. - 8. místo, kdy prohráli v rozhodujícím zápase 2:3 s Kubou, si tak alespoň částečně spravili chuť.

Brno: Rusko – Argentina 3:1 (25:23, 25:15, 27:29, 25:19)

Velmi vyrovnaný první set skončil výhrou ruských mladíků 25:23. Vydřené vítězství hráče v rudém nakoplo, a tak si v klidu dokráčeli i pro triumf ve druhém dějství. Argentinci už neměli co ztratit a sérií nechytatelných útoků vybojovali koncovku třetího setu. Nerozhodnost útočníků trenéra Khromenkova se však do závěru zápasu nepřenesla a ruský favorit dotáhl utkání k vítězství 3:1.

České Budějovice: Česká republika - Egypt 0:3 (19:25, 23:25, 22:25)

Více info: ZDE

Brno: Kuba – Írán 3:2 (25:22, 25:23, 19:25, 13:25, 15:8)

Dosud neporažený Írán narazil na atleticky nadprůměrně vybavený výběr Kuby již ve svém prvním čtvrtfinálovém klání skupiny E. V dlouhých výměnách dominovali kubánští útočníci a trpělivá obrana jejich soupeřů nenesla ovoce. Třetí set ovšem tým kapitána Aghchehliho využil nekoncentrovanosti soupeře a bezchybnou hrou snížil stav na 2:2. V tie breaku se ale nakonec projevila lepší fyzická připravenost kubánských chlapců, kteří ho ovládli 15:8.

Č. Budějovice: Maroko - Japonsko 1:3 (19:25, 20:25, 25:22, 21:25)

Volejbalisté Maroka slaví na světovém šampionátu zisk prvního setu. Získali ho až ve čtvrtém utkání proti Japonsku, kdy vybojovali koncovku třetí sady. Všechny body však bere Japonsko, které po třetím místě v základní skupině pokračuje nadále v Českých Budějovicích v boji o konečné 9. až 16. místo.

Brno: Kanada – Brazílie 1:3 (15:25, 25:19, 23:25, 16:25)

Kanárci od začátku potvrzovali roli favorita a poradili si s Kanadou v úvodní sadě lehce 15:25. V následujícím setu se Kanaďané vzchopili a s konkurentem drželi krok a v koncovce ho agresivitou v útoku přehráli. Třetí set byl bojem o každý míč, kdy rozhodl až útok středem Brazilců. Přetahovaná o každý bod pokračovala i v další sadě, ale kvalita převážila bojovnost a koncovka patřila brazilskému výběru.

Autoři: Mgr. Michal Mezera a Ing. Barbora Mertová, foto: FIVB a Michal Vítovec