13.7.2017

Pula: Juniorské reprezentantky budou hrát v třetí místo

České juniorky 00/01 zahájily chorvatskou misi dvěma vítězstvími nad univerzitními výběry z USA. Ve středu se od 13:00 střetly s pátým týmem Evropy Slovinskem, které udolaly 3:0 na sety. Třináctému ročníku turnaje v chorvatské Pule předcházel večerní ceremoniál v historickém středu města.

CZE 00' vs. West Coast USA U23 3:0 (17, 18, 21)

Sestava: Jaňourová, Fomenková, Benediktová, Orvošová, Pavlíková, Judlová, libero Kolářová. Střídaly: Ambrožová, Dvořáčková, Šustrová.

Češky v utkání s výběrem západní Ameriky udávaly precizní obranou tempo hry a soupeře v podstatě vymazaly na útoku. Na hřišti s menšími zónami za zadní čarou nemohou tolik spoléhat na rychlý servis, o to více se soustředí na práci s  blokem a postavení v poli. V první polovině zápasu řízeného nahrávačkou Jaňourovou navíc excelovaly v útoku Pavlíková s Orvošovou, které důrazně dohrávaly ubráněné situace. Velký podíl na výhře měla také svoji klidnou hrou Lucie Kolářová na liberu.

CZE 00' vs. East Coast USA U23 3:0 (25, 19, 19)

Sestava: Jaňourová, Fomenková, Benediktová, Orvošová, Pavlíková, Judlová, libero Digrinová. Střídaly: Dvořáčková, Kolářová, Šustrová.

Druhé utkání sehrál tým Erika Nezhody proti výběru východního pobřeží. Jednoznačný vývoj utkání naznačil pouze úvod prvního setu, výsledek 3:0 si ale tým musel vydřít i za pomoci hráček z lavičky. Soupeř, který dlouho v utkání výborně přihrával znovu čelil velice dobré obraně českého týmu. Skvělými zákroky se tentokráte prezentovalo libero Digrinová. Zklamala ji však přihrávka, ve které ji od druhého setu výrazně vypomohla Kolářová. Zásadním momentem utkání bylo střídání Dvořáčkové na nahrávce. Klára uklidnila hru po ztrátě vedení v půli prvního setu, družstvo dovedla do koncovky a tu přes Fomenkovou a Orvošovou vyhrála.

Hodnocení trenéra Erika Nezhody:

"Utkání zde na turnaji jsou velice specifická. Je tu horko a strašná vlhkost, míče jsou mokré a chovají se trochu jinak, holky jsou skrz na skrz propocené. Například návlečky na předloktí jsou tu naprostou nutností. Trápí nás přihrávka lehčích podání, stejně tak jako výběr volných míčů. Na turnaji zatím hrajeme nervózněji, to znamená že děláme více chyb, zejména takových, na které už nejsme zvyklí. Dvě utkání jsme navíc čelili americkému pojetí hry, které zahrnuje celoplošné obsazení sítě proti všem možným kombinacím. Naše smečařky v této činnosti pracují velice disciplinovaně, učí se bránit krátké či dlouhé jednonožky a s Orvošovou tvoří obraz celé naší hry v útoku. Bohužel, zatím se nám hledají blokařky, ale jejich čas ještě přijde, teď to nemají vůbec snadné. Utkání pravdy odehrajeme dnes proti Slovinkám, konečně je chceme porazit."

Česká republika - Slovinsko 3:0

Česká republika - NKMB 2:3

V pátek Češky budou hrát o konečné 3. místo.

Autor: Mgr. Bc. Erik Nezhoda, foto: Aleš Novák