29.12.2019

MEVZA dívek U19 v Maďarsku - 3. den

Druhým hracím dnem pokračoval mezinárodní turnaj středoevropských zemí MEVZA U19 v maďarském Dunaújvárosi. Stejně jako první hrací den odehrály Češky 02/03 dvě utkání s bilancí jedné výhry a jedné prohry.

3. den – opět hrací

Dnešní den je podobný včerejšímu, vstáváme opět velmi brzo, v sedm hodin je snídaně, v osm odjezd do haly. Rozcvičku jsme pojali podobně, rozcvičit nahrávačky a proudově přijímající hráčky. Krátká porada u videa zaměřená proti kůlovým hráčkám soupeře, připravená statistikem Adamem Šimonkem. Izraelky včera hrály velmi dobrý zápas proti Slovinkám a jejich diagonální hráčka Hakaz vypadala velmi nebezpečně. Hra Izraelek byla založena na dobrém podání a razantním útoku právě kůlových hráček, ale jsou zranitelné na příjmu.

Utkání začalo v 9:30 hodin. Opět máme podporu v hledišti z řad rodičů a volejbalový přenos jde i těm, kteří nedojeli osobně.

Izrael – Česká republika 0:3 (16:25, 13:25, 16:25)

Základní sestava: Grabovská, Bukovská, Kneiflová, Brichtová, Pokorná, Koulisiani, libero Plačková. Střídaly: Chaloupková, Mokrá, van Gorp

Utkání se nám vydařilo, dokázali jsme vždy kolem desítky odskočit dlouhou sérií podání v jednom či dvou postaveních a o osudu jednotlivých setů bylo rozhodnuto (Kneiflová, Grabovská, Koulisiani).

Průběh setů:

1. set - 8:5, 16:6, 21:7

2. set - 8:5, 16:8, 21:11

3. set - 8:5, 16:12, 21:13

Zajímavým okamžikem byl obětavý zásah našeho „Kouska“, která dobíhala téměř ztracený míč mimo palubovku, napíchla se na reklamní panel, a ne z něj spadnou vpřed či vzad. Hra byla přerušena, Ela s bolestivou grimasou pokračuje v dobré sérii na podání.

Nejvíce bodující hráčky: Kneiflová 15 (7,3,5), Bukovská 10 (9,1,0), Brichtová 9 (7,1,1), Hakaz  9 (7,0,2)

Po obědě je zasloužený odpočinek. V 16 hodin povinná procházka místním arboretem, realizační tým porada u kávy, opět krátká instrukce o soupeři, který je zatím bez porážky, ale v každém zápase se točí všechny kůlové hráčky (4+2). Chorvatky nehrají v tak oslnivé formě jako v loňském roce, Maďarky s nimi dokázaly hrát třikrát do koncovky a Slovenky jim vzaly jeden set.

Česká republika – Chorvatsko 1:2 (22:25, 25:20, 21:25)

Základní sestava: Grabovská, Bukovská, Koulisiani, Brichtová, Smolková, Kneiflová, libero Plačková. Střídaly: Chaloupková, Mokrá, van Gorp, Švejnohová

Utkání začalo v 19:15 hodin. My, po dobrých výkonech včerejšího dne a po snadném vítězství z rána, jdeme s odhodláním znepříjemnit Chorvatkám dnešní večer a urvat z něj co nejvíc pro sebe. Nastala velká bitva. My do utkání vstoupili dobře, do stavu deset jsme lepším družstvem, v polovině setu nás soupeřky dohánějí. V samotné koncovce jsme selhali. Nejprve však posouváme stav v náš prospěch především velmi dobrou sérií Martiny van Gorp při podání, dokonce po time soupeře dává přímý bod na 22:21, ale pak následuje řada rychlých chyb, nesložený útok na 23, chybné postavení v obraně, přímý bod podání soupeře, opět špatný útok a opět přímý bod z podání. Prohráváme 22:25.

Průběh 1. setu: 8:6, 15:16, 18:20, 21:20, 22:21, 22:24

Zbraně neskládáme, rveme se dál. V polovině setu střídá Radka Mokrá na nahrávce Květu Grabovskou, zklidňuje hru a začínáme soupeřky válcovat. Útočně se daří Míše Brichtové. Do pole jde Bára Chaloupková, úspěšně servisem pomáhá opět Martina a vítězný set je na světě 25:20.

Průběh 2. setu: 8:3, 16:10, 21:17

Stejně napínavá bitva pokračuje ve třetím setu. Smolný okamžik pro kapitánku soupeře Tomic nastal za stavu 20:19, na podání je opět Martina van Gorp, v poli Bára Chaloupková. Nejsme tak jisté na přihrávce, kazíme dvakrát servis.  Prohráváme po boji a po dobrém výkonu, vždy po vlastních chybách v koncovkách. Škoda…

Průběh 3. setu: 7:8,15:16, 20:19, 20:21

Statistické hodnoty družstev: 11/8 v blocích, útok 28% / 29%, přihrávka 18-11% / 31-16%, servis 5/7

Nejvíce bodující hráčky: Brichtová 15 (13,2,0), Bukovská 11 (7,3,1), ale -3, Tomic  9 (9,0,0), Karatovič  8 (7,0,1), Smolková 8 (4,3,1)

Nejlépe podávající hráčka van Gorp 9 (2x eso).

Kompletní přehled výsledků ZDE

V pondělí 30. prosince 2019 hrajeme s domácími Maďarkami a s Rakušankami o medailové umístění tohoto turnaje.

Autor: Stanislav Mitáč – trenér RD 02/03