11.1.2019

Češky v Púchově také bojují o přímý postup na ME U16

Reprezentační družstvo dívek 04/05 odehrálo zápasy ve skupině B na turnaji MEVZA v Púchově. Vítěz tohoto turnaje si zajistí přímý postup na ME U16 2019. Do poslední chvíle bojovaly Češky o prvenství ve skupině, nakonec do semifinále postoupily z druhého místa. O postup do finále se střetnou, stejně jako naše reprezentační družstvo chlapců v Mariboru, s týmem Slovenska.

Izrael – Česká republika 0:3 (8:25, 9:25, 10:25)

Sestava ČR: Kudrlová, Rožnovjáková, Kamasová, Kelnárová, Výtisková, Havlová, libero Mitáčová. Střídaly: Pelikánová, Zapfová, Svobodová, Hlaváčková

První set měl hladký průběh, náš tým zejména soupeře zatlačil dobrým servisem (Kamasová) a i v útoku byl důraznější.

Z počátku druhého setu soupeř srovnal hru, několikrát úspěšně zaútočil. Za stavu 8:5 přišlo z naší strany dvojstřídání (Pelikánová, Zapfová) a v poklidu Češky v tomto složení dohrály set do vítězného konce.

Do třetího setu nastoupila stejná sestavě, jaká dohrála druhý set. Soupeř dělal hodně nevynucených chyb, za stavu 8:3 přišly  dvojstřídáním do hry Kudrlová a Výtisková. 9:5 na servis přišla Svobodová, která zatlačila soupeře do úzkých, útočný prapor držela Kamasová (15:6). Do hry se zapojily i ostatní hráčky, smečařka Klánová a blokařka Hlaváčková. Poslední jmenovaná svým servisem dotáhla celý zápas do vítězného konce.

Česká republika – Chorvatsko 3:0 (25:22, 25:21, 25:17)

Sestava ČR: Kudrlová, Kamasová,  Kelnárová, Výtisková, Havlová, Rožnovjáková, libero Mitáčová. Střídaly: Pelikánová, Svobodová

První set začal vyrovnaně 6:6, dařilo se střídavě na útoku, obě družstva vytvořila pár chyb v poli, 13:13. V této vyrovnané fázi utkání zahrála několik úspěšných útoků za hlavou (zóna II). Set byl vyrovnaný do koncovky 21:21. Naše družstvo v této fázi třikrát úspěšně zablokovalo, 25:22.

V druhém setu začala přetahovaná o každý míč, po našich třech chybách na servisu (6:6, 11:11). Hra byla vyrovnaná zejména velkým množstvím nevynucených chyb. 15:15 přichází na servis Pelikánová, uvedla se esem, 21:20 přišla na obranu na síti Svobodová. Chorvatky zakončily set špatným postavením (25:21).

Na úvod třetího setu nás podržela na servisu Kamasová a útokem po lajně a technickým úderem Havlová. Hrál se bojovný volejbal, za stavu 15:14 se opět na podání a hru v poli zapojila Pelikánová, která udržela výhodu servisu až do stavu 21:14. Několika následnými útoky náš tým dohrál utkání do vítězného konce.

Česká republika – Slovinsko 1:3 (25:16, 23:25, 18:25, 21:25)

Sestava ČR: Pelikánová, Kamasová, Kelnárová, Výtisková, Havlová, Hlaváčková, libero Mitáčová. Střídaly: Klánová, Kudrlová, Zapfová, Svobodová, Rožnovjáková

Úvod zápasu zahájilo české družstvo krásným útokem Kamasové a tvrdým podáním Pelikánové, následovala úlivka Výtiskové, 4:0. Obě družstva předváděla pohledný bojovný volejbal, vývoj skóre 9:5, 11:11, bojovalo se o každý míč, 18:13, naše družstvo hrálo téměř bez chyb v této fázi utkání, set zakončila esem Kelnárová.

Druhý set Češky nezačaly dobře jako první set, role se otočily. Několika vlastními chybami se dostaly pod tlak, 2:7, což českou lavičku donutilo vzít si první oddechový čas v celém turnaji. Soupeř i nadále pokračoval v pěkném a bojovném výkonu, zvýšil na 7:13. Do hry se zapojuje Klánová posílit přihrávku, která v těchto okamžicích slábne. Dotahujeme na rozdíl tří bodů – 12:15, za stavu 14:18 dochází k dvojstřídání, Kudrlová a Zapfová. Toto střídání nás dokázalo posunout až do stavu 23:24, bohužel prohráváme těsně 23:25.

Ve třetím setu se do hry vrátila nahrávačka Pelikánová, zůstává Zapfová a Klánová na smeči. Slovinské blokařky se rozehrály k dobrému výkonu, přestaly chybovat dotekem sítě. Obě družstva předváděla obětavou hru zejména v poli, některé výměny byly dost dlouhé. Vývoj skóre byl také vyrovnaný, 10:10, 15:15, 18:18. Za tohoto stavu přichází Kudrlová s Výtiskovou, prohráváme 18:22, střídá Svobodová na příjem, nepříznivý stav se nepodařilo otočit, prohráváme 18:25.

Do čtvrtého setu nastoupila na nahrávce Kudrlová a na univerzálu Výtisková, smečařka Havlová – 4:1. Po několika našich chybách na síti a přihrávce je stav 7:7. Blokem se blýskla Rožnovjáková a chytrou smečí Havlová 12:8. Slovinky se však nedaly a dobrým servisem dotáhly rozdíl ve skóre - 13:14, 19:17, 19:18. Svobodová přišla posílit blok a Výtisková se ujala role nahrávačky. Za stavu 21:22 se vrací Kudrlová, následuje slovinský blok a silné podání, které jsme v závěru nedokázaly přihrát pro následný útok. Prohráváme 1:3.

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Saquarema (BRA) - kvalifikace

Schalk / Bourne (USA) – Šépka / Sedlák 2:0 (21:19, 21:17), Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) –...

1. liga mužů - finále

TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:23), TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (22:25,...

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA)

Hermannová / Štochlová – Klinger D. / Klinger R. (AUT) 1:2 (21:23, 23:21, 13:15)

Ahtiainen / Lahti (FIN) – Hermannová / Štochlová 2:0 (kontumačně), Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA) - kvalifikace

Trousil / Westphal – Schalk / Bourne (USA) 0:2 (11:21, 16:21), Šépka / Sedlák – Ermacora / Waller (AUT) 0:2 (19:21, 19:21)

FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Dauhá (QAT)

čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) – Perusič / Schweiner 2:1 (21:17, 23:21, 15:12)