6.4.2022

Juniorská reprezentace dívek v přípravě dvakrát přehrála celek Rakouska

Sedmý výcvikový tábor jarního bloku přípravy reprezentačního družstva juniorek 04/05 přinesl i herní konfrontaci s týmem Rakouska na palubovce haly Slavie Hradec Králové.

Sedmý výcvikový tábor jarního bloku přípravy RD 04/05 jsme zvládli v pětidenní přípravě (2. - 6. dubna). Hráčky odtrénovaly sedm tréninkových jednotek včetně dvou kondičních v posilovně s trenérem Davidem Nerudem. Náročný program doplnily také dva mezistátní zápasy s juniorským reprezentačním týmem Rakouska  4. a 5. dubna. Do tréninkového procesu jsme zařadili cvičení zaměřená na trénink herních dovedností - na individuální herní řetězce - příjem přihrávajících smečařek a následný útok po vlastní přihrávce, spolupráce liber a nahrávaček při bodových situacích a skupinové činnosti. Velkou část tréninku jsme zaměřili na týmovou – socioherní spolupráci v herním komplexu I po příjmu v herním komplexu II po vlastním servisu.

CZE 04 – Rakousko 04 3:2 (22:25, 20:25, 25:18, 25:15, 16:14)

Sestava: Pelikánová, Kelnárová, Žáková, Brancuská, Dvořáková, Jedličková, libero Mitáčová. Střídaly: Abendroth, Prchalová, Bohuslavová, Smolková

Výborná herní příležitost s možností adaptovat se na závodní halu už v podmínkách, ve kterých budeme hrát kvalifikační zápasy. V prvním a druhém setu jsme chybovali v důležitých momentech na servisu. Od třetího setu zlepšený výkon ve všech činnostech znamenal jasné vítězství. Ve zkrácené hře pátého setu jsme otočili stav 10:12 na 16:14.

CZE 04 – Rakousko 04 3:2 (25:16, 23:25, 25:16, 23:25, 15:8)

V druhém zápase se stejným soupeřem jsme nastoupili v pozměněné sestavě, na nahrávce s Bárou Abendroth. V druhém setu jsme nevyužili vedení 16:10. Ve třetím setu jsme zlepšeným výkonem soupeřky jasně přehrály. Nezvládnutá koncovka čtvrtého setu znamenala další zkrácenou hru. V ní jsme otočili průběh ze stavu 4:5 na 10:6 a nakonec se radovali z vítězství 15:8.

Autor: Luboš Bednář – hlavní trenér RD 04/05