3.9.2021

Podzimní přípravu zahájila kadetská reprezentace dívek zápasy s Polskem

K úvodnímu podzimnímu bloku se sešlo reprezentační družstvo dívek 04/05 v Prostějově, odkud následoval přesun do Polska k třem zápasům s domácím výběrem, který je v přípravě na světový šampionát U18.

Naše družstvo kadetek se v neděli odpoledne 29. srpna 2021 přesunulo po dvou tréninkových jednotkách v Národním sportovním centru v Prostějově do polského města Zakopané. V neděli jsme zvládli v polském sportovním centru (Centralny Ośrodek Sportu) ještě 90minutový večerní trénink, byla nutná adaptace na halu mezinárodních rozměrů. Pondělní program 30. srpna jsme nejdříve zařadili 40minutový trénink v posilovně s prvky transformace – kondiční program Davida Neruda, který mají hráčky zvládnutý z letního bloku přípravy. Dopolední volejbalový 90minutový trénink byl zaměřen na hru v herním komplexu I po vlastní přihrávce a v herním komplexu II po obraně v poli a přechod do protiútoku s důrazem na vypomáhání.

Zápasový program přinesl kadetkám tři zápasy s týmem Polska (6. místo na ME kadetek 2020 v Černé Hoře), které je v závěrečné přípravě na mistrovství světa U18 v mexickém Durangu, polský tým odlétá 17. září.

1. zápas: pondělí 30. 8. 2021

Česká republika – Polsko 4:4  (-13, -13, -8, -8, 10, 12, 9, 10)

Sestava ČR v lichých setech: Výtisková, Bohuslavová, Jedličková, Brancuská, Bauerová, libero Mitáčová

Sestava ČR v sudých setech: Abendroth, Kelnárová, Panchartek, Filipová, Dvořáková, libero Píchalová

Po dohodě trenérů obou týmů se hrálo 8 tiebreaků do 15 bodů ve variantě servis a následný míč zadarmo, týmy se střídaly na servisu. Větší intenzita, viz dvě rychle po sobě následující situace, v úvodu zápasu více vyhovovala polským hráčkám. Náš tým se postupně adaptoval na agresívní smečařský volejbal soupeřek a zlepšenou hrou vyhrál následně čtyři závěrečné sety.

2. zápas: úterý 31. 8. 2021

Česká republika – Polsko 3:1 (23, 20, -19, 21)

Sestava ČR: Výtisková, Bohuslavová, Panchartek, Brancuská, Bauerová, Jedličková, libero Mitáčová. Střídaly: Abendroth, Filipová, Kelnárová, Dvořáková

statistika ZDE

V druhém zápase jsme zvládli těžkou koncovku prvního setu a v druhém setu jsme byli lepším týmem ve všech činnostech. Třetí set přinesl zlepšenou hru polského týmu a jejich zasloužené vítězství. Ve čtvrtém setu jsme s pozměněnou základní sestavou postupně vedli 8:5, 16:13 a 21:14 a i přes zaváhání v koncovce jsme zaslouženě zvítězili 25:21. O našem vítězství rozhodlo především naše minimum nevynucených chyb - 17 proti polskému týmu 38.

3. zápas: středa 1. 9. 2021

Česká republika – Polsko 2:3 (21, -16, 24, -21, -13)

Sestava ČR: Pelikánová, Kelnárová, Panchartek, Filipová, Dvořáková, Brancuská, libera Píchalová, Mitáčová. Střídaly: Abendroth, Bohuslavová

K vidění byl vyrovnaný bojovný volejbal od obou týmů, náš tým zaslouží pochvalu za zvládnutí těžké koncovky třetího setu. O výsledku rozhodl velký rozdíl zisku bodů v rotaci s nahrávačkou v zóně I: náš tým – 14, polský tým + 16. Přesto jsme opět „vyrobili“ podstatně méně nevynucených chyb - Česká republika 23, Polsko 35.

Náročný třídenní zápasový program doplnilo šest tréninkových jednotek, kde jsme kombinovali kondiční – silovou přípravu s volejbalem zaměřeným na herní cvičení v pěticích a šesticích v HK I a HK II. Zápasy s týmem Polska, které odlétá 17. září na MS U18 do Mexika (město Durango) vrátilo náš tým do mezinárodní konfrontace po cca šesti týdnech od turnaje Global Challenge v chorvatské Pule (13. - 16. 7. 2021). Příští sraz reprezentačního družstva 04/05 bude od 24. - 29. září v Brandýse nad Labem.

Autor: Luboš Bednář – trenér RD 04/05