30.11.2021

Poslední podzimní blok v Brandýse nad Labem zakončilo RD 04/05 dvěma výhrami

Poslední podzimní blok přípravy reprezentačního družstva dívek 04/05 ve Sportcentru v Brandýse nad Labem jsme zvládli ve čtyřdenní přípravě (26. - 29. 11. 2021)

Čtyři tréninkové jednotky včetně dvou kondičních (posilovna s kondičním trenérem Davidem Nerudem opět s důrazem na vícekloubové cviky) a další dva zápasy s týmy 1. ligy žen skupiny B. Do našeho programu jsme zařadili v úvodu volejbalových tréninků mobilizační cvičení a také cvičení s expandery a na závěr tréninků kompenzační cvičení. Ve volejbalové přípravě převažovala herní cvičení v šesticích jak ve hře po přihrávce, tak ve hře na bod.

SCM ČVS JKY – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 3:0 (13, 13, 14)

Sestava: Vytisková, Bohuslavová, Panchartek, Brancuská, Dvořáková, Žáková, libero Píchalová. Střídaly: Kelnárová, Prchalová, Gajdová, Abendroth, Lazárková

V dopoledním zápase jsme dominovali na hřišti především díky kvalitě na servisu a důrazným útokem jak ve hře po přihrávce, tak také ve hře na bod.

SCM ČVS JKY – TJ Tatran Střešovice 3:1 (17, 22, - 23, 21)

Sestava: Vytisková, Kelnárová, Panchartek, Brancuská, Prchalová, Žáková, libero Mitáčová. Střídaly: Abendroth, Bohuslavová, Gajdová, Dvořáková, Lazárková

Bojovné utkání s herně vyspělým soupeřem. V prvním dějství jsme otočili vývoj setu ze stavu 13:15 na 25:17 - výborné dvojstřídání nahrávačky Abendroth a diagonální hráčky Lazárkové za stavu 14:15 a zlepšený výkon celého týmu. V druhém setu opět v základní sestavě jsme rychle vedli především díky kvalitnímu servisu a důrazu na síti 17:9 a přes střídání za tohoto stavu blokařky Gajdové za Panchartek a opět dvojstřídání Abendroth/Lazárková za Vytiskovou a Brancuskou jsme vedli 21:13. Ztráta koncentrace na příjmu a násobené chyby na útoku vedly ke komplikacím našeho týmu a soupeřky se rozehrály i přes naše vítězství 25:22. Ve třetím setu v pozměněné sestavě v základu s nahrávačkou Abendroth, smečařkami Bohuslavovou a Dvořákovou, na bloku hráčky Žáková, Gajdová a na diagonálním postu Lazárková jsme prohrávali 6:11. Zlepšeným výkonem jsme se dotáhli na stav 14:18, opět s taktickou variantou dvojstřídání a bojovností na stav 20:22, přesto soupeřky tento set vyhrály 23:25. Nevyšel nám ani úvod čtvrtého setu – náš time out za stavu 0:3. Zlepšeným výkonem a bojovností podložené také kvalitou jak na servisu, tak v obraně na síti a v poli se zvládnutými protiútoky jsme otočili průběh setu na vedení 13 :9, 17:10. V koncovce jsme si opět pomohli dvojstřídáním a i díky hráčkám z lavičky, které dokázaly celý zápas výborně fandit, ale i se výrazně zapojit do zápasu, jsme houževnaté soupeřky porazili 25:21.

Podzimní blok nám přinesl po třech zápasech v Polsku (Zakopané) a také šest zápasů s týmy 1. ligy žen skupiny B. Tři zápasy (Hradec Králové, KP Brno, Střešovice) měly soutěžní charakter a přinesly celou řadu vyrovnaných koncovek a dostatek volejbalové kvality. Zápasy s dvěma týmy z Budějovic a týmem Havlíčkova Brodu měly spíše tréninkový charakter.

V příštím bloku přípravy ve sportovní hale v Mikulově v prosinci nás čekají čtyři zápasy s týmem Španělska (18., 19., 20., 21. - vždy od 18 hodin) a poté od 27. – 30. 12. 2021 turnaj MEVZA v Mariboru.

Autor: Luboš Bednář - hlavní trenér RD 04/05

1. liga mužů - finále

TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:23), TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (22:25,...

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA)

Hermannová / Štochlová – Klinger D. / Klinger R. (AUT) 1:2 (21:23, 23:21, 13:15)

Ahtiainen / Lahti (FIN) – Hermannová / Štochlová 2:0 (kontumačně), Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA) - kvalifikace

Trousil / Westphal – Schalk / Bourne (USA) 0:2 (11:21, 16:21), Šépka / Sedlák – Ermacora / Waller (AUT) 0:2 (19:21, 19:21)

FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Dauhá (QAT)

čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) – Perusič / Schweiner 2:1 (21:17, 23:21, 15:12)

Perušič / Schweiner – van de Velde / Immers (NED) 0:2 (21:23, 21:19), Perušič / Schweiner - George / Andre (BRA) 2:0 (21:17, 21:16)