13.1.2020

Reprezentace dívek 04/05 obsadila na turnaji MEVZA U17 čtvrté místo

V chorvatském Zadaru se od 9. – 11. ledna 2020 bojovalo na turnaji MEVZA U17 o přímý postup na srpnové ME U17 2020. Naše reprezentace dívek 04/05 sice jasně ovládla skupinu, ale v následujícím semifinále a zápase o umístění se jí už nedařilo podle představ. Celkově Češky obsadily na turnaji, který byl zároveň 1. kvalifikací na ME, čtvrtou příčku. Druhou šanci vybojovat si postup budou mít naše reprezentantky v 2. kvalifikačním kole na přelomu dubna a května.

Po tréninkovém VT v Prostějově ve dnech 2. - 5. ledna odjelo družstvo kadetek RD 2004/05 7. ledna autobusem ráno z Prahy směr Brno, Mikulov, Maribor, Zadar, kde je čekalo první regionální kolo kvalifikace o postup na ME U17, které pořádá na začátku srpna 2020 Černá Hora. Logistické zajištění této akce proběhlo na 100 % včetně realizace tréninku dne 7. ledna v areálu hotelu Draš ve slovinském Mariboru. Druhý den 8. ledna náš tým přejel do Zadaru a po ubytování v hotelovém komplexu Falkensteiner Club přišla na řadu preliminary a 90 minutový trénink v hale Krešimira Čosiče. Dvě soutěžní haly svými rozměry připomínají halu Sokola Dobřichovice a jsou součástí komplexu areálu, kterému dominuje hlavní centrální hala pro cca 9. 000 diváků, kde po celou dobu turnaje trénovali místní basketbalisté.

Zápasy českého týmu ve skupině A:

Česká republika - Rakousko 3:0 (25:23, 25:16, 25:23)

9. ledna v 9:00 – 72 minut

Sestava: Výtisková, Havlová, Brancuská, Rožnovjáková, Kelnárová, Dvořáková Jana, libero Píchalová. Střídaly: Pelikánová, Zapfová

statistika zde

Typické úvodní utkání turnaje, z naší strany nervózní s velkým množstvím nevynucených chyb. První set a jasné vedení jsme si zkomplikovali sami svou nedůsledností. Druhý set měl náš tým celou dobu pod kontrolou. Třetí set měl vyrovnaný a nervózní průběh a rozhodly ho nevynucené chyby soupeřek. Sestava týmu odpovídala variantě, ve které jsme absolvovali tři přípravné zápasy s Německem.

Chorvatsko - Česká republika 1:3 (14:25, 25:20, 14:25, 21:25)

9. ledna v 19:45 - 101 minut

Sestava: Pelikánová, Kamasová, Brancuská, Rožnovjáková, Dvořáková Viktórie, Dvořáková Jana, libero Mitáčová. Střídaly: Havlová, Kelnárová, Výtisková, Zapfová

Souboj s domácím týmem, který pořádal v létě 2019 mistrovství Evropy lvíčat. Naše volejbalově nejvydařenější utkání na turnaji. Dominovali jsme servisem a útokem a týmovým výkonem!

Česká republika – Kypr 3:0 (25:17, 25:6, 25:5)

10. ledna v 9:00 - 55 minut

Sestava: Výtisková, Havlová, Brancuská, Zapfová, Kelnárová, Dvořáková Jana, libero Píchalová. Střídaly: Kamasová, Dvořáková Viktórie, Pelikánová, Rožnovjáková.

S vyjímkou úvodu prvního setu jednoznačné utkání.

Semifinále:

Česká republika – Slovensko 0:3 (18:25, 12:25, 16:25)

10. ledna v 17:00 – 64 minut

Sestava: Pelikánová, Kamasová, Brancuská, Rožnovjáková, Dvořáková Viktórie, Dvořáková Jana, libera Mitáčová, Píchalová. Střídaly: Havlová, Kelnárová, Zapfová, Výtisková

Dominance Slovenska v útoku a na servisu, od stavu 13:16 v prvním setu jsme byli ve všech činnostech horším týmem.

Zápas o 3. místo:

Česká republika – Slovinsko 0:3 (18:25, 17:25, 20:25)

11. ledna v 14:30 – 68 minut

Sestava: Výtisková, Havlová, Brancuská, Rožnovjáková, Kelnárová, Dvořáková Jana, libero Mitáčová. Střídaly: Kamasová, Dvořáková Viktórie, Zapfová, Pelikánová

Slovinky skončily na ME lvíčat 2019 na 4. místě! Už ve skupině měly problémy - vítězství 3:2 se Slovenskem a 3:2 s Maďarskem, pak nezvládly semifinálový zápas s domácím Chorvatskem a nepotvrdily roli favorita turnaje. V našem zápase jsme sice podali zlepšený výkon proti výkonu v semifinále, ale soupeřky opět lépe útočily a agresívněji servírovaly.