5.7.2021

Reprezentace kadetek 04/05 vybojovala v Mariboru na turnaji MEVZA stříbro

Turnaje MEVZA U19 se ve slovinském Mariboru zúčastnilo šest týmů a hrálo se systémem každý s každým na tři hrané sety. V podstatě se hrálo na dva vítězné sety, v případě vedení jednoho týmu 2:0 využívali všichni trenéři třetí set jako herní příležitost pro další hráčky svých týmů. Prvním kritériem totiž nebyl počet získaných bodů, ale počet vítězství!

První hrací den (pátek 2. července) si připsal náš tým dvě vítězství.

Česká republika – Rakousko 2:1 (25:23, 25:19, 19:25)

Sestava ČR: Panchartek, Brancuská, Bauerová, Žáková, Pelikánová, Bohuslavová, libera Píchalová, Vyjídáková. Střídaly: Dvořáková,Kelnárová, Abendroth, Marešová

statistika ZDE

Česká republika – Izrael 3:0 (25:17, 25:22, 25:16)

Sestava ČR: Panchartek, Brancuská, Dvořáková, Žáková, Pelikánová, Bohuslavová, libera Píchalová, Vyjídáková. Střídaly: Kelnárová, Abendroth, Marešová, Bauerová

První hrací den nejzajímavější souboj odehrálo Slovensko s Maďarskem. Maďarkám se dařilo v úvodním setu na servisu a bojovnou týmovou hrou přehrávaly individuálně silnější slovenské hráčky. V druhém setu se rozhodovalo ve vyrovnané koncovce a maďarský tým nevyužil dva mečboly! Třetí set byl už v režii slovenského týmu. Favorizované Slovinky v prvním hracím dnu přehrály jednoznačně slovenský výběr v prvních dvou setech. Ve třetím setu si slovinská lavička neporadila se slovenským týmem.

Druhý hrací den (sobota 3. července) přinesl našemu výběru těžký zápasový program, navíc spojený s násobenou zápasovou zátěží v krátkém časovém rozpětí.

Česká republika – Maďarsko 2:1 (25:21, 25:22, 22:25)

Sestava ČR: Panchartek, Brancuská, Dvořáková, Žáková, Pelikánová, Bohuslavová, libera Vyjídáková, Píchalová. Střídaly: Kelnárová, Abendroth, Marešová, Bauerová

V zápase se opět Maďarky prezentovaly houževnatým výkonem, rozhodl náš větší důraz na síti – na bloku 8:2 v náš prospěch a na útoku našich 9 chyb proti 26 chybám maďarského týmu.

Česká republika – Slovensko 2:1 (25:19, 14:25, 25:16)

V druhém zápase se Slovenskem zvládla naše sestava koncovku prvního setu, ze stavu 15:16 na 25:19! V druhém setu náš tým násobil chyby na servisu a v útoku a soupeř zaslouženě zvítězil. Třetí set otočily naše kadetky zlepšenou hrou ve všech parametrech ze stavu 7:8 na 16:12, 21:15, až ke konečnému vítězství 25:16! Pochvala za koncentrovaný výkon v prvním a rozhodujícím třetím setu, který se odvíjel od našeho kvalitního servisu a lépe zvládnuté obrany na síti. Ve dvou vítězných setech náš tým vyprodukoval vždy pouze čtyři nevynucené chyby!

Třetí hrací den (neděle 4. července) čekalo naše reprezentantky poslední utkání. Již před ním bylo jasné, že se se v něm bude bojovat o vítězství v celém turnaji MEVZA U19.

Česká republika – Slovinsko 0:3 (22:25, 17:25, 21:25)

Sestava ČR: Panchartek, Brancuská, Dvořáková, Žáková, Pelikánová, Kelnárová, libera Píchalová, Vyjídáková. Střídaly: Bohuslavová, Abendroth, Marešová, Bauerová

V prvním setu předváděly oba týmy velmi kvalitní výkon, rozhodl větší důraz slovinského týmu na hlavním kůle – nejlepší hráčka turnaje slovinská smečařka Šalamun. Našemu týmu se sice dařilo vítězně blokovat v zóně IV, ale ne na hlavním kůle soupeře v zóně II. Druhý set pak přinesl náš zhoršený výkon ve hře po přihrávce a násobené chyby na útoku. Třetí set byl opět volejbalově vyrovnanější, ale už neměl charakter souboje kdo z koho. Pochvala našemu týmu za úsilí a předvedenou hru v celém turnaji. Slovinský tým potvrdil svoji aktuální výkonnost (4. tým z ME lvíčat 2019 a 7. tým na ME kadetek 2020).

Autor: Luboš Bednář – trenér RD 04/05

Perušič / Schweiner – Bryl / Łosiak (POL) 2:1 (19:21, 21:17, 15:13)

FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Tepic (MEX) - kvalifikace

Raupelyte / Paulikiene (LTU) – Hermannová / Štochlová 2:0

FIVB Beach Pro Tour Futures – Nuvali (PHI)

finále: Oliva / Kurka – Buytrago / Varga (PHI) 2:1 (16:21, 21:16, 15:13) semifinále: Mermer / Sacit (TUR) – Oliva / Kurka 0:2 (20:22, 17:21)