11.7.2021

Na první výhru v Maďarsku reprezentace dívek 06/07 stále čeká

V neděli nastoupilo reprezentační družstvo dívčích Lvíčat na ME U16 proti Turecku, které ve svém úvodním utkání  porazilo Polsko 3:1. Ani druhý hrací den se však naše reprezentace vítězství nedočkala.

Česká republika – Turecko 0:3 (17:25, 14:25, 15:25)

Česká republika: Jakuškina, Smolková, Chládková, Jasečková, Vafková, Gajdová, libera Brunclíková, Hrbková. Střídaly: Štolfová, Raabová, Pragerová, Bažó

Turecko: Devrim, Safronova, Mumcular, Basyolcu,Yilmaz, Kacmaz, libero Gergef. Střídaly: Kuyan, Kandemir, Eroguz, Boztepe

statistika ZDE

Karolína Gajdová (blokařka): „Myslím si, že náš dnešní výkon byl lepší než včera, ale přesto jsme neuspěly. Naše přihrávka ani komunikace v poli nebyly úplně perfektní. Teď se soustředíme na další zápas, který hrajeme proti Belgii a dáme do něj vše, abychom postoupily do skupiny o 5. - 8. místo.“

Fedora Jakuškina (nahrávačka): „Naše hra dnes byla o něco lepší, ale bohužel to na Turkyně nestačilo. Dnes jsme předvedly bojovnější výkon v poli, ale hodně rozhodla naše přihrávka. Zítra chceme předvést ještě lepší výkon, než jsme doposud předváděly, a rozhodně chceme vyhrát nad Belgií.“

Josefina Smolková (smečařka): „Jako celek jsme hrály líp, Turkyně měly kvalitní servis, který nás trápil. Nedokázaly jsme ubránit tvrdé útoky soupeřek, na zítřejší zápas jsme ale namotivované a věřím, že zítra to bude ještě lepší.“

Aleš Novák (trenér): „V utkání s družstvem Turecka byl náš výkon již méně svázán nervozitou, ale i přesto k optimálnímu výkonu něco chybělo. Zítra hrajeme proti Belgii a uděláme vše pro to, abychom konec týdne strávili v Humenném, kde se bude hrát skupina o 5. - 8. místo.“

Utkání začaly Češky s velkým odhodláním a po razantních útocích se dostávají do vedení 3:1, ze strany Turecka však přes ne příliš sportovní clonění přichází série nepříjemných servisů a turecké družstvo donutilo za stavu 4:8 trenéra Nováka vzít si první oddechový čas. Čtyřbodové vedení si soupeřky udržují až do stavu 8:12. I přes velkou obětavost našeho týmu v obraně však Turkyně navyšují vedení až na 9:17, kdy si náš trenér bere druhý oddechový čas. Český tým držela svými útoky nad vodou především Jasečková, která nedovolila soupeřkám ještě navýšit rozdíl ve skóre. Osmibodový náskok nakonec soupeřky udržely a v prvním set ztrácíme poměrem 17:25.

Do druhého setu trenér poslal místo Vafkové Štolfovou a v jeho úvodu držíme s tureckým týmem krok. Sérií kvalitních servisů a dobré obrany v poli se soupeřky dostávají do vedení 8:4 a na hřiště se dostává Hrbková. Ani dvojstřídání Raabové a Pragerové nedokáže mírnit turecký nápor a naše soupeřky navyšují vedení až na 15:7. Bohužel stále nenacházíme recept na kvalitní obranu Turkyň, ty na hřišti momentálně dominují a set prohráváme 14:25.

Třetí set je vyrovnanou partií až do stavu 7:7, poté soupeřky zase začaly české družstvo přehrávat především v útoku a v obraně v poli. Při skóre 9:13 zkouší trenér Novák zbrzdit soupeřův tlak oddechovým časem, to se nedaří až do stavu 11:18, kdy využívá i svůj druhý time-out. Převaha Turkyň je stále markantní a ani střídání v českém týmu neodvrátila prohru ve třetím setu 15:25.

Autor: David Konečný, foto CEV