1.1.2024

Poslední herní prověrka RD dívek U20 před turnajem MEVZA

Reprezentační družstvo dívek (2005 - 2006) se po vánočních svátcích sešlo, aby ve dnech 26. - 30. 12. 2023 absolvovalo své poslední přípravné soustředění před odjezdem na kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. Po několika trénincích v kladenské sportovní hale je čekala série tří přípravných utkání proti stejně starému výběru Německa. Z jednoho domácího utkání v Kladně a dvou utkáních v německých Drážďanech si český reprezentační výběr odnesl dvě cenná vítězství a jednu porážku.

Česko U20 - Německo U20 3:0 (25:9, 25:20, 25:23), resp. 4:1 (21:25, 16:14)

Sestava ČR: Markéta Beranová, Martina Pokorná, Antonie Kelnárová, Elen Jedličková, Andrea Fabikovičová, Josefína Smolková, libera Justýna Nováková, Nela Tobiášová. Střídaly: Beáta Böhmová, Fedora Jakuškina, Aneta Valentová, Caroline Formánková, Viktorie Dvořáková, Lenka Prchalová

Statistika ZDE

V prvním ze třech utkání český výběr své německé protihráčky dokázal zatlačit koncentrovaným výkonem a jednoznačně ovládl první dva sety. Zdobila ho velmi dobrá obrana v poli, dobrý příjem a zejména odvážný útok a podání. Od třetího setu se bohužel české hráčky přizpůsobily hře soupeře a hra se postupně vyrovnala. Češky ale dokázaly urvat koncovku třetího setu pro sebe a uzavřely oficiální výsledek utkání na 3:0. Po dohodě obou trenérů se hrály ještě další dva sety, kde dostaly herní příležitost další hráčky. Oba výběry při vyrovnanější hře získaly po jednom vítězném setu.

Nejvíce bodující hráčky ČR: Markéta Beranová - 14 bodů, Antonie Kelnárová - 10 bodů, Josefína Smolková - 10 bodů

Německo U20 - Česko U20 3:1 (23:25, 25:22, 25:16, 25:20)

Sestava ČR: Josefína Smolková, Aneta Valentová, Martina Pokorná, Viktorie Dvořáková, Elen Jedličková, Fedora Jakuškina, libera Nela Tobiášová, Justýna Nováková. Střídaly: Markéta Beranová, Antonie Kelnárová, Andrea Fabikovičová, Beáta Böhmová, Caroline Formánková, Lenka Prchalová.

Druhé vzájemné utkání proti Německu českému výběru vůbec nevyšlo. Po těsně vyhraném prvním setu se naše hráčky nechaly zaskočit zlepšenou hrou Němek a postupně začaly tahat za kratší konec. Dovednosti, které dobře fungovaly v předchozích přípravných utkáních, najednou díky nekoncentrovanosti vymizely a české hráčky až na výjimky nepotvrdily svou výkonnost. Německo zaslouženě zvítězilo 3:1 a českému výběru zvedlo pomyslný výstražný prst.

Nejvíce bodující hráčky ČR: Viktorie Dvořáková - 16 bodů, Martina Pokorná - 8 bodů, Caroline Formánková - 6 bodů

Německo U20 - Česko U20 0:3 (14:25, 20:25, 24:26)

Sestava ČR: Andrea Fabikovičová, Viktorie Dvořáková, Markéta Beranová, Caroline Formánková, Antonie Kelnárová, Elen Jedličková, libero Justýna Nováková. Střídaly: Fedora Jakuškina, Josefína Smolková, Martina Pokorná

Cílem posledního přípravného utkání bylo se s maximální koncentrovaností dobře připravit a vrátit se k dobrým výkonům z dřívějšího období. Český výběr dokázal zodpovědně vstoupit do první sady a nakonec v ní dominovat po výsledku 25:14. Hra v druhé sadě začala být vyrovnanější, ale Česko i díky pomoci hráček z lavičky druhý set ovládlo poměrem 25:20. Vstup do třetího setu se našemu výběru vůbec nepovedl, když prohrával už 3:9. Poté naše reprezentace dokázala manko postupně stahovat i za pomoci dalších hráček z lavičky. Třetí sada se rozhodla až v dramatické koncovce, kde české hráčky ukázaly morální sílu a po výhře 26:24 si připsaly cenné vítězství 3:0.

Nejvíce bodující hráčky ČR: Antonie Kelnárová - 15 bodů, Josefína Smolková - 9 bodů a Elen Jedličková - 9 bodů

Autor: Pavel Starý