12.1.2024

Turnaj MEVZA U18 zakončily naše reprezentantky výhrou a skončily páté

Reprezentace dívek U18 se v poslední den turnaje MEVZA utkala s výběrem Rakouska o konečné umístění. Češky po výhře 3:0 skončily s celkovou bilancí čtyř výher a jedné porážky nakonec na 5. místě. Vítězkami turnaje v Mariboru se staly Chorvatky a tím si zajistily postup na ME U18 2024. Češky budou o účast na evropském šampionátu usilovat v druhém kole kvalifikace.

Česko – Rakousko 3:0 (25:18, 25:18, 25:11)

Rozhodčí: Ana Stipanicev Matecic (CRO), Fedor Tirsel (SVK)

Česko: Tereza Bezdičková, Tereza Motalová, Bára Rejmanová, Nicol Novotná, Anežka Mandová, Eva Mužíková, libero Jana Vávrová. Střídaly: Vanesa Mrázková, Anežka Sirůčková

Rakousko: Lilli De Meersman, Anna Hammarberg, Dagmar Hensel, Diana Vavrek, Amina Krpuljevic, Katharina Babic, libera Pascale Nagele, Helen Ferstl-Schmid. Střídaly: Bettina Scharf, Helene Brunner, Lotta Lippitsch, Sara Jauk, Lana Husanovic, Sarah Pap

smečařka / univerzálka Bára Rejmanová:  „V tomto zápase jsme si rozhodně pomohly servisem. Díky dobrému příjmu jsme mohly hrát rychlé kombinace a donutit Rakušanky přizpůsobit se naší hře. Jsem ráda, že jsme si splnily náš dnešní cíl a zakončily turnaj vítězstvím.“

trenér Radek Krpač: „Zakončili jsme turnaj přesvědčivým vítězstvím nad houževnatým soupeřem. Čtyři vítězství v řadě jsou dobrým příslibem pro naši další tréninkovou práci. Chtěl bych holkám poděkovat za výbornou reprezentaci na turnaji. Chvilku si odpočneme a pak máme tři měsíce na přípravu pro druhé kolo. V něm chceme být konkurenty i týmům, které patří mezi nejlepší v Evropě.“

Český výběr U18 nastoupil v posledním utkání turnaje MEVZA proti Rakousku, aby se utkal o konečné páté místo. Úvod první sady byl vyrovnaný, český výběr postupně ladil domluvenou obranu, aby později od půlky setu už průběh první sady ovládl a vyhrál 25:18.

Druhý set měl obdobný průběh. Češkám začalo už vše fungovat, své soupeřky přehrávaly v obraně i na útoku. Několikabodový náskok si udržovaly až do konce a set vyhrály opět 25:18.

Na začátku třetího setu se Rakušanky na chvilku ujaly vedení. Průběh setu ale zvrátila uprostřed třetí sady Vanesa Mrázková neskutečnou sérií na podání (v utkání celkem 21 podání/7 es). Češky už získaný náskok proti rezignovanému soupeři kontrolovaly až do konce a vyhrály poslední sadu 25:11.