1. | VK Lvi Praha |
2. | Kladno volejbal cz |
3. | VK Dukla Liberec |
4. | VK Jihostroj České Budějovice |
5. | ČEZ Karlovarsko |
6. | VK Trox Příbram |
7. | AERO Odolena Voda |
8. | Volejbal Brno | |
9. | Black Volley Beskydy | |
10. | VK Benátky nad Jizerou | |
11. | Fatra Zlín | |
12. | VK Ostrava | |
13. | SKV Ústí nad Labem |
1. | Šelmy Brno | |
2. | VK Prostějov | |
3. | VK Dukla Liberec | |
4. | PVK Olymp Praha | |
5. | TJ Ostrava |
Česká republika – Čína 2:3 ( 21,- 22,-14,22,- 12)
112 minut, 300 diváků
Sestava ČR: Preslová, Kvapilová, Honková, Vanžurová, Melichárková, Svobodníková, libero Zoulová, střídaly Vincourová, Veselá, Staňková, Ďurianová.
Sestava Čína: Zhang, Sun, Yuan, Liu, Li, Wang, libero Shan, střídala Lia.
Rozhodčí: Velez, Cruces
Ve vyrovnaném utkání jsme soupeře zakočili kvalitním servisem a důrazem na síti.
Ve II. setu byl stav vyrovnaný do stavu 20:21, 22:23.
Ve třetím setu se nám přestalo dařit na přihrávce.
Ve čtvrtém jsme se vrátili do zápasu především opět zlepšeným servisem a důrazem síťových hráček a zlepšené obrany na síti i v poli.
Škoda nevynucených chyb na začátku pátého setu 1:4. Soupeř nám nabídl možnost na zdramatizování za stavu 9:11. Poté jsme ještě snížili na 12:14, ale více se nepodařilo.
Pochvala za bojovný výkon, kvalitní servis, důraz Vanžurové v útoku, největším minusem využívání bodových situací a hra středem sítě. Na přihrávce si své odvedla Šárka Melichárková a v poli se dařilo i liberu Kristýně Zoulové.
V prvním utkání naší skupiny si poradily hráčky Německa jednoznačně 3:0 s Taiwanem.
Zítra nás čeká duel s Německem, které má vyrovnaný tým a proti Tajwanu výborně servíroval a hrál bez chyb.
Stanislav MITÁČ
TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:23), TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (22:25,...
Hermannová / Štochlová – Klinger D. / Klinger R. (AUT) 1:2 (21:23, 23:21, 13:15)
Ahtiainen / Lahti (FIN) – Hermannová / Štochlová 2:0 (kontumačně), Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)
Trousil / Westphal – Schalk / Bourne (USA) 0:2 (11:21, 16:21), Šépka / Sedlák – Ermacora / Waller (AUT) 0:2 (19:21, 19:21)
čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) – Perusič / Schweiner 2:1 (21:17, 23:21, 15:12)
Perušič / Schweiner – van de Velde / Immers (NED) 0:2 (21:23, 21:19), Perušič / Schweiner - George / Andre (BRA) 2:0 (21:17, 21:16)