3 kv. ME JKY - 3. utkání ČR-Ukrajina, 92/93 2010

Česká republika - Ukrajina 3:1 (21,21,-20,14) statistika - video

Zahajovací sestava: Pavla Vincourová, Markéta Teichmanová, Klára Vyklická, Eva Hodanová, Barbora Gambová, Andrea Kossányiová
Libero: Veronika Dostálová
Střídaly: Tereza Jiroušková, Monika Šmídová, Kristýna Lindovská, Zuzana Mudrová, Martina Michalíková,

Průběh utkání:
Úvodní set dnešního utkání byl velice vyrovnaný, naší hru zdobila především kvalitní obrana na síti. Na podání již tradičně zaznamenala bodovou sérii Eva Hodanová. První set jsme vyhráli těsným rozdílem 25:21.
V prvním setu zaznamenala Barbora Gambová 78% úspěšnost na přihrávce. Tři bloky si připsala Klára Vyklická.

Ve druhém setu zlepšily ukrajinské hráčky obranu na síti a naším útočícím hráčkám se nedařilo prosadit. V průběhu setu se opět zlepšila i naše obrana na síti a útok a vypracovali jsme si pětibodový náskok. Tento náskok jsme si pozornou hrou pohlídali až do konce a zvítězili ve druhém setu 25:21.
Ve druhém setu měla 67% excelentních přihrávek na liberu hrající Veronika Dostálová. Barbora Gambová si připsala 3 přímé body z podání. Naší nejlépe útočící hráčkou druhého setu byla Markéta Teichmanová se 6-ti body 67% úspěšností.

Ve úvodu třetího setu dominovala na obou stranách obrana a průběh setu byl tak velice vyrovnaný. V závěrečné koncovce se dokázaly na útoku prosadit hráčky Ukrajiny a zvítězily tak ve třetím setu 25:20.
Ve třetím setu byly našimi nejlépe přihrávajícími hráčkami Barbora Gambová s 80% úspěšností a Markéta Teichmanová se 75% úspěšností. Na útokem se nejlépe prosazovala Andrea Kossányiová.

Ve čtvrtém setu jsme dokázali zatlačit soupeře podáním zejména při servisech Zuzany Mudrové a Barbory Gambové. Velmi úspěšná byla také naše obrana na síti.
Ve čtvrtém setu jsme vyhrály 25:14 .

Třetím vítězstvím na kvalifikaci jsme se probojovali na Mistrovství Evropy juniorek. Naší nejlépe přijímající hráčkou byla dnes Barbora Gambová se 70% úspěšností. Na útoku nejvíce bodovala Markéta Teichmanová s 15 body. Čtyři přímé body z podání zaznamenala Barbora Gambová a 5 bloků Andrea Kossányiová.

Martin Švestka – vedoucí družstva

Na ME juniorek 2010 postupuje Česká republika a Slovensko.
Z druhé skupiny postupují Polsko a Nizozemsko.

1   CZE  Česká republika      3    3     0     6     9:3   3.000     277:233   1,189
2 SVK    Slovensko         3 1 2 4    7:6 1.167 277:237 1.169
3 UKR Ukrajina 3 1 2 4    4:6   0.667 195:221 0.882
4 SUI Švýcarsko 3 1 2 4     3:8 0,375 192:250 0,768