Juniorky České republiky zahájily ME 2012 porážkou s Polskem, 94/95

Česká republika – Polsko 1:3 (23,-22,-22,-15)

Základní sestavaKurková, Melicharová, Trnková, Patočková, Zemanová, Kubíčková – Pešková
Střídající:  Herbočková, Nálezková, Pospíšilová, Mlejnková, Šimáňová

Po důkladné přípravě a s touhou po odvetě, protože v přípravných zápasech v Polsku jsme dvakrát prohráli, jsme nastoupili do prvního utkání evropského šampionátu. Sice jsme prohrávali v prvním technickém timeoutu  4:8, ale ve druhém jsme již vedli v poměru 16:15. Dobře jsme servírovali,  útočné body obstarávali v průběhu prvního setu pouze K. Melicharová a M. Kubíčková. Polky hrály nervózně a kupily chybu za chybou. Celkem jich vytvořily devět, proti čtyřem našim. Vedení 24:21 nám stačilo k tomu, aby K. Melicharová ze zóny II dokázala zaútočit úspěšně na vítězství prvního setu.

Do druhého  setu vstupujeme špatně. V jeho průběhu jsme stále pozadu:  5:8, 13:16, 17:21. Stále málo útočíme středem (v prvním setu V. Trnková 2 x – 0 % , Zemanová 2 x - 0 % ). V tomto setu jsou tyto ukazatele  podobné (Trnková 3 x – 33 %, Zemanová s Herbočkovou 0 x). Vysoký standart přihrávky prvního setu neudržela K. Melicharová (nyní čtyři přímé body). T. Patočková se nemůže prosadit a stále zůstává na 0 %.  V průběhu setu nastupují  M. Mlejnková,  L. Herbočková, K. Nálezková.  Ale i přes tato střídání se prohra v setu nedala odvrátit.

Třetí set byl vyrovnaný a z naší strany nejlepší. Průběh setu 7:8 , 14:16, 21:20. Do této chvíle lze naše hráčky chválit za bojovnost i předváděnou hru. Na útoku i přihrávce hraje dobře K. Melicharová, útočně se k ní přidává i V. Trnková, ale pouze se třemi pokusy (67 %). Ale zcela jsme vyhořeli v koncovce  setu, který rozhodoval o úspěchu v utkání, byli jsme blízko  minimálně cenného bodu. Za stavu 20:19 kazí servis K. Melicharová, soupeř útočí do autu. Stav je 21:20, soupeř po svém time outu útočí úspěšně – 21:21. K. Kubíčková do autu, time out, M. Kubíčková opět aut, druhý time out, K. Melicharová eso. A stav je 21:24. Ještě uhráváme se štěstím jeden bod, ale kapitánka soupeře končí útokem do našeho pole a prohráváme 1:2 na sety.

Od této chvíle je na hřišti pouze jedno družstvo, nás prohraná koncovka srazila do kolen. Výsledek setu 15:25 hovoří o všem. Už nám nejde nic.

Kapitánka : L. Herbočková:
Zápas jsme si prohrály samy, svými chybami, na zápas jsme podle mého byly připraveny dobře, akorát jsme selhávaly individuálně. Je to škoda.“

Trenér: S. Mitáč
"Nebylo to špatné utkání, myslím, že jsme hráli v průběhu tří setů na hranicích našeho maxima. Málo útočíme středem a děláme chyby v sériích. Tentokrát v té nejnevhodnější, když se rozhodovalo o výsledku celého utkání."