16.11.2015

Češi v zahraničí: Hadrava s Holubcem výrazně přispěli k zisku bodu na palubovce Chaumontu

Ve francouzském Nantes působí pod vedením českého trenéra Martina Démara i čtyřiadvacetiletý univerzál Jan Hadrava. Ten se společně s dalšími dvěma českými spoluhráči, reprezentačním blokařem  Alešem Holubcem a nahrávačem Matyášem Démarem, představil v 5. kole francouzské nejvyšší soutěže Pro A na palubovce Chaumontu. V pětisetové bitvě, která skončila nejtěsnějším možným bodovým rozdílem 17:15, uspěl nakonec domácí celek, který se touto výhrou posunul na čelo celé soutěže. V základní sestavě Nantes se objevili i Jan Hadrava s Alešem Holubcem, kteří výrazně přispěli k jednobodovému zisku na palubovce favorizovaného Chaumontu.

Univerzál Jan Hadrava odehrál celé utkání a patřil k hlavním tahounům svého mužstva. S celkovými třiadvaceti body navíc zaujal pozici druhého nejvíce bodujícího hráče utkání. Lépe se prezentoval pouze domácí Boyer, který zaznemanel ještě o dva body více. „Do zápasu jsme šli s tím, že chceme zopakovat to, co jsme předvedli v předchozích dvou zápasech (ligová výhra 3:1 proti Toulouse a vítězství stejným poměrem v poháru proti Poitiers – pozn. red). Jedním z hlavních úkolů bylo ubránit dva stěžejní útočníky soupeřova celku – Boyera a Wounembaina a kvalitně a tvrdě servírovat, abychom si tím následně usnadnili obranu. Zápas jsme začali poměrně dobře, vybojovali jsme si slušný náskok, nicméně o ten jsme zásluhou několika vlastních chyb v koncovce prvního setu bohužel přišli. Přesně naopak vypadal set číslo dvě, ve kterém jsme zpočátku trochu zaspali, ztáceli jsme na Chaumont několik bodů a nevypadalo to s námi vůbec dobře. Zkusili jsme zabojovat a vyšlo to, set jsme otočili a srovnali tak na 1:1. V sadě třetí jsme se prezentovali kvalitní obranou a především díky tomu jsme koncovku uhráli a šli do vedení 2:1. Nastolenou laťku se nám ale nepodařilo do čtvrtého setu udržet a muselo se jít do tiebreaku. Ten byl jako na houpačce, chvíli jsme vedli my, chvíli Chaumont… Nakonec byli šťastnější domácí, kterým jsme však výrazně pomohli, především chybami na servisu a v útoku. Mohli jsme z tohoto zápasu vytěžit víc, ale i bod bereme. Nicméně je potřeba si z tohoto utkání vzít do budoucna ponaučení. Věřím, že zvítězíme teď v pátek doma proti Montpellieru. Za sebe mohu říci, že se mi hrálo velmi dobře, jen mne mrzí, že v průběhu utkání došlo k několika nepřesným výrokům sudích, které nejednou poškodily oba celky. Podle mě to byl zbytečný zásah do jinak velmi slušného utkání. Ale i takový je někdy volejbal,“ zhodnotil zápas univerzál Jan Hadrava.

Jak již bylo zmíněno, v základní sestavě hostujícího celku z Nantes se objevil i reprezentační blokař Aleš Holubec. I ten odehrál všech pět setů, ve kterých si připsal celkově šest bodů – dva z bloku, tři z útoku a jeden přímo z podání. Jako střídající hráč se na hřišti objevil i druhý nahrávač – Matyáš Démar. I ten se zásluhou přímého bodu z podání zapsal do bodových statistik tohoto zápasu.

Další utkání sehrají svěřenci Martina Démara v pátek od 20:30 proti Montpellieru.

Všem českým zástupcům přejeme v dalších zápasech mnoho úspěchů.

Chaumont – Nantes Rezé 3:2 (29:27, 23:25, 21:25, 25:17, 17:15)

Sestava Nantes Rezé: HADRAVA, HOLUBEC, Van Rekom, Skladaný, Sol, Patuc, libero: Papadimitriou. Střídali: Burt, Westphal, DÉMAR.