7.8.2021

Mužská reprezentace i podruhé jasně přehrála naše slovenské sousedy

Herní příprava našich volejbalistů pokračovala v sobotu druhým utkáním proti Slovensku, opět v Hradci Králové. Stejně jako včera naše sestava nedopřála soupeři uhrát ani jeden set. Další přátelská utkání, tentokrát s Lotyšskem, jsou na programu příští týden v Kuřimi.

Česká republika – Slovensko 3:0 (25:17, 25:20, 25:16), dodatečný set 25:9

Počet diváků: 100

Česká republika: Vašina, Polák, Hadrava, Licek, Sedláček, Janouch, libero Pfeffer. Střídali: P. Bartoš, Indra, Finger, Patočka, Michálek

Slovensko: Zeman, Lamanec, Paták, Mačuha, Palgut, Kriško, libera Nemec, Turis. Střídali: Pokopec, Petráš, Firkaľ, Kyjanica, Ihnát, Goč

Jakub Janouch (kapitán): „Ceníme si vítězství, bez ztráty setu, stejně jako včera. Ve druhé setu jsme trochu polevili na obraně na síti a v poli, ale jinak si myslím, že to byl od nás super výkon a doufám, že na to příště navážeme.“

Oliver Sedláček (blokař): „Jsem rád, že jsme vyhráli a před krátkým volnem odjíždíme s dobrým pocitem. Povedla se mi série na podání, trenér mi dal důvěru a trénuji to a jsem rád, že to tam spadlo.“

Jiří Novák (trenér): „Gratuluji k výbornému výsledku. I když jsme vyhráli, tak dnes tam bylo méně preciznosti a mentálního polevení. Zvládli jsme to a zakončili výborným čtvrtým setem.“

Vstup do zápasu byl určitě podle představ našich, rychle jsme vedli 5:1, 12:6, 15:7. Dobře fungovala obrana na síti po kvalitním našem podání, i jsme úspěšně proměňovali bodové útoky. Jakub Janouch úspěšně kombinoval se všemi útočníky, efektní zakončení předvedli oba blokaři (Sedláček, Polák). Na 23:15 jsme zvýšili díky pozorné kontrole Pfeffera! Set jsme nakonec získali díky power ulívce Hadravy, 25:17.

Vyrovnaný vstup do druhého setu ukončilo eso Janoucha, za našeho vedení 7:4 si trenér Kardoš vzal oddechový čas. Náš kapitán dále škodil podáním bývalému spoluhráči z Dukly Liberec, Tomáši Kriškovi, a náskok narůstal, na 12:5 upravil Honza Hadrava po výborné obraně celého týmu. Náš tým velmi dobře přihrával, úspěšnost útoku byla vysoká, Slováci nás v tuto chvíli nedokázali účinně bránit. V druhé půlce setu jsme o přišli o osmibodový náskok, i díky esu Patáka a technickým chybám na bloku. Hosté zlepšili obranu v poli a snížili až na 20:17. Ale i druhý set jsme vyhráli, i s podporou z hlediště od legendy našeho volejbalu Honzy Štokra!

Beze změny v sestavě jsme pokračovali i v setu třetím, první bodové odskočení (10:8) jsme získali díky jednobloku Licka. Pfeffer spolehlivě přihrával, útočili jsme stále spolehlivě. Krásný jednoblok předvedl opět Licek. Souhra zlínských hráčů (P. Bartoš, Sedláček) vedla k šestnáctému bodu, sedmnáctý bod přidal esem Sedláček. Jeho úspěšná série se zastavila až při našem vedení 19:12. Utkání ukončila technická chyba hostů.

Dodatkový set neměl moc „přidané hodnoty“, plníme pouze zpravodajskou povinnost: 25:9.

První dvojice utkání proti Slovensku dopadla výsledkově dobře. Po třech týdnech těžké přípravy jsme vstoupili do herní přípravy, převažovali dobré momenty nad horšími. Od příštího týdne se reprezentace přesouvá do Brna.

Autor: Miloslav Javůrek