28.5.2009

Reprezentace na Ukrajinu nestačila

Česká republika – Ukrajina 2:3 (23,-20,21,-19,-10)

Sestava ČR: Ticháček, Holubec, Veselý, Novotný M., Popelka, Konečný, libero Kryštof – Staněk, Štokr, Boula, Hýský, Hudeček.

Na rozdíl od včerejšího zápasu s Černou Horou si tentokrát čeští reprezentanti vítězství nepřipsali. Skvěle bránící Ukrajina byla nad jejich síly. Češi přitom nevstoupili do zápase špatně. V prvním setu si udržovali tříbodové vedení, které si v koncovce v poklidu ohlídali – 25:23.
Druhá sada už byla horší. Hlavní rozdíl byl především v obraně na síti, kde Ukrajinci jasně dominovali. Po druhém setu byl poměr úspěšných bloků 0:8! Tento fakt se nutně musel projevit na skóre a hosté zaslouženě vyrovnali – 20:25.
Ve třetím pokračování se zdálo, že poněkud okysličená sestava vezme konečně otěže zápasu do svých rukou a už soupeře k ničemu nepustí. Chyba lávky. Třetí set šel sice na naše konto, od čtvrtého už ale na hřišti existovalo jen jedno mužstvo, které bohužel na svých dresech lvíčka nenosilo. Ukrajinci nadšeným obětavým výkonem přehrávali svěřence trenéra Haníka ve všech činnostech a zcela po zásluze to byli oni, kteří mohli po tie-breaku zvednout ruce nad hlavu.
Češi si poněkud zkomplikovali situace v tabulce, zítra potřebují vyhrát s Belgií, aby získali nad situací opět kontrolu.

Lodivod Zdeněk Haník sportovně uznal dnešní převahu soupeře. „Prohráli jsme s lepším mužstvem. Soupeř nás převyšoval v obraně i hře v poli, ke konci zápasu i v útoku. Byla na něm vidět větší vůle po vítězství. Klukům nic vyčítat nebudu, zítra nás čeká nový zápas. Největší chybu jsem dnes viděl v sérii zbytečně zkažených servisů ve čtvrtém setu, kvůli které jsme zcela vypadli z rytmu a už se do něj nedokázali vrátit.“