Reprezentace
1. 10. 2023
Muži - kvalifikace OH: BRA - CZE, Brazílie
Reprezentace
3. 10. 2023
Muži - kvalifikace OH: CUB - CZE, Brazílie
Reprezentace
4. 10. 2023
Muži - kvalifikace OH: IRI - CZE, Brazílie
Reprezentace
7. 10. 2023
Muži - kvalifikace OH: GER - CZE, Brazílie
Reprezentace
7. 10. 2023
Muži - kvalifikace OH: UKR - CZE, Brazílie
Reprezentace
9. 10. 2023
Muži - kvalifikace OH: CZE - QAT, Brazílie
8.6.2023

Češky oplatily Rumunkám ostravskou porážku, na jejich palubovce zvítězily 3:1

České volejbalistky nezačaly zápas Golden European League 2023 v rumunské Pitesti ideálně, v úvodní sadě měly problém na přihrávce i v útoku. Set ztratily, poté ale zlepšily svou hru, získaly vedení na svou stranu a nutily domácí Rumunky k chybám. Po vyrovnaných sadách, které v koncovkách získaly Češky, si pro vítězství v prvním venkovním utkání došly jednoznačným výsledkem ve čtvrtém setu. Po sobotní prohře 1:3 v Ostravě, tak české volejbalistky zvítězily a udržely první příčku základní skupiny B.

Rumunko – Česko 1:3 (25:16, 23:25, 26:28, 13:25)

Rozhodčí: Roy Bensimon (ISR), George Gradinaru (ROU)

Sestavy:

Rumunsko: Ioan, Inneh, Ionescu, Matei, B Udai-Ungureanu, Postea, libero Ciucu. Střídaly: Radu, Zadorojnai, Miclaus

Česko: Valková, Koulisiani, Bukovská, Jehlářová, Mlejnková, Orvošová, Libero Digrinová. Střídaly: Pelikánová, Pavlová, Smolková, Kalhousová, Brancuská, Jedličková

Statistika ZDE

České ohlasy po utkání:

nahrávačka Kateřina Pelikánová:Jsem ráda, že jsme vyhrály za tři body a všechny jsme bojovaly. Oproti minulému zápasu jsme lépe přihrávaly, a když jsme zatlačily servisem, soupeřky začaly dělat chyby a tím bylo všechno jednodušší. Vítězství si cením a věřím, že příští zápas bude taky náš.

trenér Giannis Athanasopoulos: V prvním setu se mi zdálo, že jsme pořád v Ostravě. Nedokázali jsme skórovat, proto jsem si s hráčkami promluvil, před druhým setem jsme udělali pár změn a holky na ně zareagovaly skvěle. Byly soustředěné, přitlačily na servisu a dařilo se v obraně na bloku. Po prohře v Ostravě jsme se dnes ukázali jako velmi silný tým. Dokázali jsme přidat a udělat důležitý krok. Máme velmi mladý tým, ale jsme na správné cestě. Během uplynulých dvou týdnů se nám podařilo zapojit všechny hráčky, a i když potřebujeme ještě více času, budeme se dále snažit a soustředit, abychom naši hru zlepšovali a jako národní tým rostli.

České hráčky nezahájily první venkovní zápas Golden European League ideálně. V úvodní sadě se trápily na přihrávce i v útoku. Trenér Athanasopoulos točil sestavou, Rumunky si ale postupně vytvořily bezpečný náskok a set vyhrály 25:16.

Do druhého setu nastoupil český tým v základní sestavě a po zlepšené nahrávce Valkové se dařilo v útoku. Mlejnková s Bukovskou bodovaly na smeči a Češky s Rumunkami držely vyrovnaný stav. Na 8:7 zvýšila Mlejnková přímo ze servisu. Českým volejbalistkám se po zlepšené hře a risku na podání podařilo odpoutat od soupeřek a za stavu 13:10 přinutit trenéra Rumunek k time outu. Další eso přidala Bukovská. Domácí Rumunky nebyly schopné navázat na výkon z úvodního setu a před druhým oddechovým časem Češky vedly 17:11. Time out zabral, protože domácí volejbalistky se dotáhly na dvoubodovou ztrátu. Po taktické poradě musel sáhnout český trenér a také jeho svěřenkyně zlepšily výkon. Češky si vypracovaly setbol, ale využít se podařilo až šestý pokus.

Set číslo tři zahájily lépe hostující Češky, které byly v těsném bodovém náskoku, donutily rumunského trenéra sáhnout k time outu za stavu 10:8, poté ale dovolily Rumunkám srovnat skóre. Nejnebezpečnějšími volejbalistkami na hřišti byly Orvošová s Mlejnkovou a Inneh s B Udai-Ungureanu na straně Rumunek. Stav se posunul na 15:18 z pohledu domácích a trenér Naranjo Hernandez svolal své hráčky k taktické poradě. České volejbalistky byly v koncovce výše, kazily ale servis a domácí hráčky se dotáhly na 23:23. Rumunky odvrátily setbol, vybojovaly výhodu pro sebe, sadu ale nakonec uzavřela Orvošová.

Po přihrávkách na střed se prosadily blokařky Koulisiani i Jehlářová, Jehlářová bodovala i na bloku. Při sérii podání Kalhousové byl český tým ve vedení 8:3, rumunské hráčky se ovšem přiblížily na jednobodovou ztrátu. Body dále ale přibývaly na české straně a stav byl brzy 18:8, když úspěšně podávala Pelikánová. Orvošová bodovým blokem vybojovala 20. český bod, Jedličková přidala eso, Orvošová zajistila mečbol a utkání ukončila Jehlářová. Nejvíce bodující hráčkou utkání byla Gabriela Orvošová s 24 body.

 

Autor: Štěpán Sedláček, foto CEV

Krátké zprávyArchiv
FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Paříž (FRA)

semifinále: Perušič / Schweiner - Brouwer / Meeuwsen (NED) 2:0 (21:16, 21:15) čtvrtfinále: Cottafava / Nicolai (ITA) – Perušič / Schweiner 0:2...

 
Olympijská kvalifikace - muži - Rio de Janeiro (BRA)

Itálie – Česko 3:1 (24:26, 25:18, 25:22, 25:19)  

 
FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Paříž (FRA)

Perušič / Schweiner – M. Grimalt / E. Grimalt (CHI) 2:0 (21:15, 21:17)

 
FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Paříž (FRA)

Perušič / Schweiner – Losiak / Bryl (POL) 2:0 (21:13, 21:9), Perušič / Schweiner – Ehlers / Wickler (GER) 2:1 (21:19, 24:26, 15:12)

 
Nové angažmá pro sezónu 2023/2024

Na pozici univerzálky brněnských Šelem přichází Rosa Bjarregard-Madsen, reprezentantka Finska odehrála poslední sezónu v dresu bundesligového VC...

 
Nové angažmá pro sezónu 2023/2024

Zkušenost do týmu Kladna vnese argentinské libero Ignacio Fernández, jenž působil nejen v Argentině, ale i v Evropě, v týmech rumunské nejvyšší...

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018