V pondělí odpoledne byla oznámena konečná nominace českého týmu na ME žen 2021, které od 18. srpna do 4. září 2021 spolupořádají čtyři země – Srbsko, Bulharsko, Chorvatsko a Rumunsko. Na poslední chvíli došlo v našem celku ke změně na blokařském postu. Na evropský šampionát nakonec odjede místo Ely Koulisiani Magdaléna Jehlářová.
Jehlářová Magdaléna | blokařka |
Šimáňová Pavlína | blokařka |
Melicharová Barbora | blokařka |
Trnková Veronika | blokařka |
Dostálová Veronika | libero |
Chevalierová Adéla | libero |
Bajusz Simona | nahrávačka |
Valková Kateřina | nahrávačka |
Hodanová Eva | smečařka |
Kossányiová Andrea | smečařka |
Mlejnková Michaela | smečařka |
Svobodová Eva | smečařka |
Kojdová Petra | univerzálka |
Orvošová Gabriela | univerzálka |
Athanasopoulos Giannis | hlavní trenér | |
Zarczynski Mateusz | asistent trenéra | |
Hroch Martin | asistent trenéra | |
Filipecki Lukasz | kondiční trenér | |
Douda Jindřich | masér | |
|
lékařka | |
Kašík Josef | lékař | |
Pachmanová Michaela | fyzioterapeutka | |
Sezemský Petr | statistik | |
Šimonek Adam | statitstik, vedoucí týmu |
Naše reprezentace odehraje zápasy základní skupiny B v bulharském Plovdivu.
čtvrtek 19. srpna
pátek 20. srpna
sobota 21. srpna
pondělí 23. srpna
úterý 24. srpna
Z každé skupiny postupují čtyři nejlepší týmy do osmifinále, které stejně jako čtvrtfinálové zápasy hostí už jen Bělehrad (SRB) a Plovdiv (BUL). Semifinále a následné zápasy o medaile čtveřice nejúspěšnějších týmů celého šampionátu odehraje v hlavním města Srbska.
Autor: Jiří Carba, foto CEV
Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) – Trousil / Westphal 2:0 (21:13, 21:17)
TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:23), TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (22:25,...
Hermannová / Štochlová – Klinger D. / Klinger R. (AUT) 1:2 (21:23, 23:21, 13:15)
Ahtiainen / Lahti (FIN) – Hermannová / Štochlová 2:0 (kontumačně), Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)
Trousil / Westphal – Schalk / Bourne (USA) 0:2 (11:21, 16:21), Šépka / Sedlák – Ermacora / Waller (AUT) 0:2 (19:21, 19:21)
čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) – Perusič / Schweiner 2:1 (21:17, 23:21, 15:12)