Minulý týden české volejbalistky úspěšně vstoupily do kvalifikační bojů ME, když si z Lotyšska přivezly tři výhry a před druhým turnajem v Bosně a Hercegovině mají tak dobře nakročeno k postupu na evropský šampionát 2021.
Po příletu z Lotyšska se reprezentace opět vrátila „do prostějovské bubliny“, kde se kromě regenerace poctivě připravovala na další tři zápasy kvalifikační skupiny F. Ve čtvrtek naše družstvo odletělo do Bosny a Hercegoviny, kde je od 14. – 16. května 2021 na programu druhý turnaj kvalifikace, podle posledních informací i s omezeným počtem diváků v hledišti.
Druhý turnaj zahájí náš tým proti domácí Bosně a Hercegovině. Pokud se podaří českým volejbalistkám zvítězit, mohou se už po pátečním zápase radovat z postupu na ME. V sobotu pak čeká svěřenkyně Giannise Athanasopoulose utkání se Slovinskem, kvalifikaci uzavřou nedělním zápasem s Lotyšskem.
Všechna utkání našich volejbalistek můžete sledovat v přímém přenosu ZDE nebo ze záznamu na programu ČTsport.
pátek 14. května
sobota 15. května
neděle 16. května
Jehlářová Magdaléna | blokařka |
Purchartová Barbora | blokařka |
Šimaňová Pavlína | blokařka |
Trnková Veronika | blokařka |
Dostálová Veronika | libero |
Chevalierová Adéla | libero |
Bajusz Simona | nahrávačka |
Valková Kateřina | nahrávačka |
Hodanová Eva | smečařka |
Kossányiová Andrea | smečařka |
Mlejnková Michaela | smečařka |
Nová Lucie | smečařka |
Svobodová Eva | smečařka |
Orvošová Gabriela | univerzálka |
Athanasopoulos Giannis | hlavní trenér |
Brečka Jakub | asistent trenéra |
Zarczynski Mateusz | asistent trenéra |
Filipecki Lukasz | kondiční trenér |
Šimonek Adam | statistik |
Douda Jindřich | masér |
Horáková Lenka | fyzioterapeutka |
Bartovičová Radka | lékařka |
Javůrek Miloslav | týmový manažer |
Autor: Jiří Carba
Schalk / Bourne (USA) – Šépka / Sedlák 2:0 (21:19, 21:17), Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) –...
TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:23), TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (22:25,...
Hermannová / Štochlová – Klinger D. / Klinger R. (AUT) 1:2 (21:23, 23:21, 13:15)
Ahtiainen / Lahti (FIN) – Hermannová / Štochlová 2:0 (kontumačně), Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)
Trousil / Westphal – Schalk / Bourne (USA) 0:2 (11:21, 16:21), Šépka / Sedlák – Ermacora / Waller (AUT) 0:2 (19:21, 19:21)
čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) – Perusič / Schweiner 2:1 (21:17, 23:21, 15:12)