13.5.2009

Ženy zahájily vítězně kv. 2010 MS, 2009

Česká republika - Rumunsko 3:1 (23,22,-21,22)
sestava: Muhlsteinová, Plchotová, Bucková, Havelková, Havlíčková, Kučerová, libero Tomanová; střídaly: Adlerová, Jášová, Vlásková

Vstup do utkání se nám pod taktovkou Mühlsteinové povedl, ale o nadějné vedení jsme přišli v polovině setu. Nástup Rumunek se podařilo zastavit až když na hřiště přišla Adlerová místo Kučerové. Za stavu 23:19 pro Rumunky se zdálo, že je první set ztracený, ale zbraně jsme nesložili a po šestibodové šňůře jsme se radovali my.

V úvodu dalšího setu byly naše soupeřky viditelně zaskočeny, ale opět se vzpomatovaly a dokonce se dostaly do vedení 18:15. Nicméně historie se téměř opakovala - na hřiště se vrátila Kučerová a pomohla k překvapivě hladkému vítězství.

Třetí set proběhl poměrně jasně v režii Rumunek, na hřišti se objevila Jášová, aby pomohla s příjmem.

Ve čtvrtém setu jsme pokračovali v nervózním a trochu zakřiknutém výkonu, nicméně skóre se vyvíjelo v náš prospěch. V samotném závěru se zdálo, že nám pomalu docházejí síly, ale zvýšeným nasazením, zejména několika nadstardandními obrannými zákroky Tomanové, se nám tento důležitý zápas podařilo získat.

Nejvíce bodující hráčkou byla Havlíčková, která si připsala 21 bodů, nicméně s úspěšností 40 % nebyla úplně spokojená. Na útoku byla úspěšná také Havelková (15 bodů) a Plchotová (10 bodů). Bucková posílila naši obranu čtyřmi bloky. První reprezentační start si ve čtvrtém setu připsala Vlásková.