10.9.2020

Mistrovství Evropy U20 v beachvolejbale - Sokolské koupaliště Brno - 1. hrací den

Máme za sebou první hrací den ME U20 v Brně, kdy se na beachvolejbalových  kurtech ukázaly všechny naše dvojice. Asi největším překvapením bylo vítězství dvojice Šépka / Semerád, která porazila favorizované Španěly. Jak si vedly další naše dvojice najdete níže.

Adam Štoček / Jindřich Zavadil

Tato dvojice zvládla své oba zápasy bez problémů a jak lichtenštejnské, tak i srbské dvojici nedala šanci se dostat ani do koncovky. Do zítřka tak kluci vstoupí s dvěma výhrami a čeká je také neporažená dvojice z Izraele.

Ohlasy po utkání se Srby: „Měli jsme Srby stále pod sebou, tak to se hraje dobře. Dařil se servis a i po taktické stránce jsme to zvládli. Zítra hrajeme  o vítězství ve skupině, takže večer lehká "véča", nějaká regenerace a zítra zase jdeme na to.

• Štoček / Zavadil – Broder / Wymann (LIE) 2:0 (21:11, 21:9)
  • Štoček / Zavadil – Makaric / Muskinjaj (SRB) 2:0 (21:15, 21:15)

Vít Beneš / Tadeáš Trousil

Kluci nevstoupili do turnaje šťastně. Přestože s Nizozemci prohráli vždy o dva body, vždy dotahovali. Trápili se na nahrávce a nedařil se servis. V druhém utkání hlavně Tadeáš zlepšil servis a po těsné koncovce v prvním setu Ukrajince zdolali. Zítra je čekají zatím nezvítězivší Dánové.

• Damen / van der Loo (NED) – Beneš / Trousil 2:0 (21:19, 21:19)
  • Boiko / Bublyk (UKR) – Beneš / Trousil 0:2 (21:23, 17:21)

Jakub Šépka / Tomáš Semerád

Jak jsme již psali, tato dvojice se postarala asi o největší překvapení, když si vyšlápla na favorizované Španěly a následně další favority z Lotyšska. Druhý zápas museli kluci vybojovat až v třetím setu nejtěsnějším poměrem. Co je ale potěšující, že se jim podařilo dvakrát zápas otočit. Poprvé v druhém setu za stavu 8:13 a následně i v tiebreaku 6:10.

Ohlasy po utkání se Španěly: „Hrálo se nám dobře, měli jsme špatnou pasáž na začátku druhého setu, ale podařilo se to překonat. Atmosféra na centru byla skvělá a diváci nás "tlačili", za to velké dík.“

• Saucedo / Addellat (ESP) – Šépka / Semerád 0:2 (18:21, 23:25)
  • Stankevics / Rinkevics (LAT) – Šépka / Semerád 1:2 (21:17, 20:22, 13:15)

Michaela Břínková / Andrea Kinská

První zápas děvčatům vůbec nesedl a s Nizozemkami celý zápas hledala hlavně společnou komunikaci na kurtu. Druhý zápas s Chorvatkami byl už lepší a nedaly soupeřkám sebemenší šanci.

• Břínková / Kinská – Piersma / Poiesz (NED) 0:2 (18.21, 16:21)
  • Břínková / Kinská - Becic L. / Kovco (CRO) 2:0 (21:10, 21:12)

Julie Honzovičová / Lucie Šulcová

První zápas s nasazenými trojkami ze Španělska dotáhla děvčata až do tieabreaku, kde chybělo možná trochu štěstí a zkušeností. I v druhém zápase s Maďarkami musela hrát opět třetí set, ale ten již byl vítězný pro naše barvy.

• Álvarez M. / González (ESP) – Honzovičová / Šulcová 2:1 (22:24, 21:10, 15:9)
  • Vasvári E. / Vavári Z. (HUN) – Honzovičová / Šulcová 1:2 (21:17, 17:21, 11:15)

Markéta Svozilová / Eliška Tezzele

Jediný náš pár, který odehrál pouze jedno utkání, bohužel nešťastné. Až nejtěsnější rozdílem prohrála naše děvčata s nasazenými osmičkami z Lotyšska.

• Brailko / Namike (LAT) – Svozilová / Tezzele 2:1 (16.21, 21:14, 15:13)

Autor: Lucie Šídlová a Jiří Carba, foto CEV