16.3.2023

Další body do olympijského žebříčku se budou rozdávat na turnaji Challenge

V mexickém La Paz ve čtvrtek startuje v pořadí druhý podnik světové Beach Pro Tour této sezony. Turnaj žen kategorie Challenge přivítá 17 týmů, které loni dosáhly na stupně vítězů. Mezi ně patří i aktuálně dvacátý pár světa Barbora Hermannová / Marie Sára Štochlová, který loni vyválčil stříbro v Agadiru a zlato v Dubaji. Druhým českým párem v hlavní soutěži bude Markéta Nausch Sluková / Helena Havelková, pro které bude La Paz prvním turnajem započítaným do olympijského žebříčku. Anna Pospíšilová s Valerií Dvorníkovou zabojují v kvalifikaci o hlavní soutěž.

Barbora Hermannová s Marií Sárou Štochlovou ještě před týdnem trénovaly na prosluněné South Beach a připravovaly se na turnaj King and Queen of the Court. V konkurenci světových týmů nakonec obsadily krásné třetí místo a před veledůležitým turnajem v La Paz potvrdily momentální formu. „Potvrdilo se nám to, co už delší dobu cítíme, že jsme více a více sehrané a sideout nám jde lépe a lépe,” zhodnotila Bára progres svého týmu.

Pro Markétu Nausch Slukovou a Helenu Havelkovou je La Paz prvním turnajem po zhruba čtvrt roce a české reprezentantky využily tuto herní pauzu k tvrdému tréninku. „Věnovaly jsme se základům a věcem, na které nebyl zpočátku čas. Po první fázi přípravy, která proběhla v Čechách, jsme odjely na Fuerteventuru, kde jsou podmínky přeci jen srovnatelné s tím, co nás čeká na tour. Pracovaly jsme na fyzičce a sehrávání. Únor jsme strávily na Tenerife, kde už to bylo více herní,“ popsala průběh přípravy Helena.

Turnaj na Baja California je pro oba české páry z pohledu olympijské kvalifikace velice důležitý. „V Mexiku jde o olympijské body a určitě budeme chtít zahrát co nejlépe. Jde jak o body do olympijského žebříčku, tak i o kvalifikaci na MS,” prozradila Hermannová. Markétě Nausch Slukové jde hlavně o předvedenou hru. „Chtěly bychom prodat a zužitkovat všechny ty tréninky, které jsme absolvovaly v přípravě. Potřebujeme ty věci, na kterých jsme v poslední době pracovaly dostat do hry i proti těm nejlepším párům. Chceme dostat do hry více klidu a systému. Jsem přesvědčená, že nám mexická tour dá spoustu feedbacku do další práce.“

Do dnešní kvalifikace promluví i třetí český pár v turnaji Pospíšilová / Dvorníková, které od 19:00 našeho času vyzvou v prvním kole Brazilky Tainá / Victoria.

 

Autor: Martin Mach

Krátké zprávyArchiv
MS U21 2023 - rozlosování

Mistrovství světa chlapců U21, které hostí od 7. – 16. července 2023 Bahrajn, bylo rozlosováno do skupin. Českou reprezentaci čekají v základní...

 
FIVB Beach Pro Tour Elite 16 - Tepic (MEX)

čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) - Perušič / Schweiner 2:1 (21:16, 21:23, 15:7)

 
FIVB Beach Pro Tour Elite 16 - Tepic (MEX)

Perušič / Schweiner – Losiak / Bryl (POL) 2:1 (12:21, 21:16, 15:10), Perušič / Schweiner – Ehlers / Wickler (GER) 2:0 (22:20, 28:26)

 
FIVB Beach Pro Tour Elite 16 - Tepic (MEX)

Åhman / Hellvig (SWE) – Perušič / Schweiner 2:0 (21:19, 21:13), Perušič / Schweiner – Schalk / Bourne (USA) 2:0 (27:25, 27:25)

 
FIVB Beach Pro Tour Elite 16 - Tepic (MEX) - kvalifikace

Ishii / Mizoe (JPN) – Hermannová / Štochlová 2:1 (21:19, 15:21, 16:14)

 
FIVB Beach Pro Tour Challenge – La Paz (MEX)

Simo / Rodriguez (USA) – Hermannová / Štochlová 2:0 (21:15, 21:13), J. J. Zeng / M. M. Lin (CHN) – Hermannová / Štochlová 0:2 (16:21, 18:21)

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018