Reprezentace
31. 5. 2023
Muži - turnaj GEL Zlín : CZE - FIN
Reprezentace
31. 5. 2023
Ženy - turnaj GEL Zlín : CZE - SVK
Reprezentace
3. 6. 2023
Muži - turnaj GEL Ostrava : CZE - EST
Reprezentace
3. 6. 2023
Ženy - turnaj GEL Ostrava : CZE - ROU
Reprezentace
8. 6. 2023
Ženy - turnaj GEL Pitesti : ROU - CZE
Reprezentace
10. 6. 2023
Muži - turnaj GEL Tartu : EST - CZE
Reprezentace
14. 6. 2023
Muži - turnaj GEL Tampere : FIN - CZE
Reprezentace
14. 6. 2023
Ženy - turnaj GEL Nitra : SVK - CZE
Reprezentace
17. 6. 2023
Muži - turnaj GEL Nitra : SVK - CZE
19.5.2023

První turnaj o jednu vstupenku do Paříže začíná ve Skotsku

Beachvolejbalistky Markéta Nausch Sluková, Helena Havelková, Barbora Hermannová a Marie-Sára Štochlová sehrají o víkendu 20. a 21. května 2023 první kolo Nations Cupu 2023, kdy se ve skotském městě Ayr utkají s reprezentacemi Polska, Belgie a Skotska o jedno přímé postupové místo do finálového turnaje, na němž se bude hrát o účast na olympiádě v Paříži.

Nations Cup je jedna z cest, jak se kvalifikovat na olympijské hry v Paříži. V minulosti byl také nazýván Kontinentálním pohárem a české reprezentantky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová s ním mají velice dobré zkušenosti. Vždyť je v roce 2016 po vítězném zlatém setu nad čínským párem Süe Čchen/Sia Sin-i po jedenáctiměsíční spolupráci odměnil letenkami do Ria.

Časy se mění, Bára s Maki mají nové spoluhráčky, ale cíl zůstává - postup na OH v Paříži 2024. Tentokrát ne po boku, ale v rámci jednoho týmu nastoupí tento víkend do první fáze Nations Cupu, který hostí skotský Ayr.

Turnaj se hraje systémem, který je podobný Davis Cupu a jde tak více o týmový výkon, který dává beachvolejbalu úplně jiný rozměr. „Je to jiné, ale svým způsobem hezké, protože mám možnost si přičichnout k takovému většímu týmu. Je to takový návrat ke kořenům, kdy jsme hrávaly šestkový volejbal. Je tam těch hráček najednou víc,” popisuje Nausch Sluková své pocity z netradičního formátu turnaje.

Na Báru Hermannovou s Marií-Sárou Štochlovou a Helenu Havelkovou s Markétou Nausch Slukovou čekají soupeřky z Polska, Belgie a Skotska. „O Skotkách a Belgičankách toho moc nevíme, jelikož se nepohybují na světovém okruhu. Týmy z Polska známe a troufnu si říct, že to budou nejtěžší soupeřky,” hodnotí Nausch Sluková skupinu. „Máme štěstí, že máme jen čtyřčlennou skupinu, což znamená že máme méně zápasů a více sil. Musíme se ale připravit na skotské počasí, které asi nebude úplná hitparáda,” doplňuje Hermannová.

Nations Cup je jednou z cest, jak se kvalifikovat na olympijské hry a dá se říci, že pro většinu těch, kterým se nepodaří kvalifikovat přes olympijský žebříček či mistrovství světa, to je cesta poslední. Proto tuhle možnost žádný tým nepodceňuje a snaha o postup do poslední fáze je naprosto logickým krokem zejména pro nově složené týmy. „Nations Cup je pro nás zásadní akce, jelikož jsme se s Helčou daly dohromady relativně pozdě a pomalu nám utíká čas. Je tedy možné, že příští rok touhle dobou budeme potřebovat tuhle možnost se dokvalifikovat přes zmíněný Nations Cup,” hodnotí důležitost akce Nausch Sluková. „Vítěz naší skupiny rovnou postupuje na finálový turnaj Nations Cupu a náš cíl je jasný. Zvítězit a ušetřit tím síly a nervy,” má Hermannová o motivaci jasno.

 

Autor: Martin Mach, foto FIVB

Krátké zprávyArchiv
Golden European League - muži

Česko - Slovensko 3:1 (24:26, 25:20, 25:19, 25:17)

 
Nové angažmá pro sezónu 2023/2024

V sestavě Zlína už v nadcházející sezóně nebude univerzál Jiří Adamec, který odchází do druholigového VSK Hardman Staré Město.

 
Nové angažmá pro sezónu 2023/2024

Z Olomouce odchází blokařka Ema Kneiflová, na své první zahraniční štaci bude hájit barvy čtvrtého celku belgické nejvyšší soutěže E.S: Charleroi...

 
Nové angažmá pro sezónu 2023/2024

Po dvou sezónách v Karlovarsku se do týmu kladenských Orlů vrací kapitán české reprezentace, blokař Adam Zajíček.

 
Nové angažmá pro sezónu 2023/2024

K mládeži odcházejícího Přemysla Obdržálka nahradí na trenérském postu volejbalistů Zlína Zdeněk Sklenář, který poslední sezónu působil coby trenér...

 
Nové angažmá pro sezónu 2023/2024

Dres liberecké Dukly už v nadcházející sezóně nebude oblékat mladá reprezentační blokařka Lucie Blažková, která míří „za velkou louži“ na Washington...

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018